Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Загряване чрез плазмен пламък

<< < (2/17) > >>

GMG:
   Извинявай Митко, ама ей така стават разминавания в общуването :D
Написал съм "без водопадчето с маркучите"
   Тук е на "сухо"
Пускането на вода ускорява м/у електродите температурата в десетки пъти :o
поради шашкането (или мигновеното изгаряне) на молекулите (това е друг клип) Виж Тренчев! При мен, при поднасяне на желязната чашка се чува пукане от стреса ;)
   Какво пука?....
А за плазмата и честотата, питай твоя приятел Асен - как се образува плазма
и на каква честота....Нали той е вещ, а пък аз съм ....

--- Цитат ---aduceus, що се "връзваш" той GMG е "Сериозен Експериментатор" при това "Подготвен", къде е той къде сме ние  ;)
--- Край на цитат ---
     valex
Това е на сухо бе човек, при реални условия, електродите са водни като при Тренчев ;D
Няма разяждане, има .... Нека бъде топлина...

Михаил Кузмов:
Поздрави ! Поздрави, GMG ! Поздрави и на тези, които гледат с увиснали мандибули !

GMG:
  Имам идея на мястото на чашката да се тури затворен съд, от който да
излиза парата под налягане през някаква дюза.
  И това налягане да завърта турбина с ел.генератор - само не съм наясно
как ще стане това куплиране със лопатки ли става, как ::)
Нямам време да се ровя, ако някой иска - да ме светне ;)

juliang:
Ако това е плазма ... дали пък няма да се влияе от магнитно поле? Какво ли ще стане ако сложиш 2 силни магнита от двете страни на тоя пламък?
Представи си, че успееш да отскубнеш някакви заредени частици и да ги насочиш към електроди... тогава не ти трябва ни турбина, ни генератор.

dymelsoft:
Това което показва GMG, съм го правил още като ученик, ама тогава нямаше цифрови фотоапарати да покажа снимки :). ТХО от ТВ Електрон 380, KT838 транзистор, честотата беше около 36KHz и нагоре, при по ниски честоти няма ефект на пламък. Тогава помня много се кефех да топя графит, беше супер ефектно (като бенгалски огън) и да, разряда се влияе от постоянни магнити, мисля. Естествено тогава и през ум не ми е минавало да подавам водни струи или разпрашена водна струя към разряда.  :-[ . Мисля че насочването-управлението на заряда с магнитно поле не е лоша идея, но честно казано не помня със сигурност какво точно се случваше, все пак е било преди 25 год. :). GMG да пробва и да каже, ако иска.  ;) .

П.П. Гениалните решения са прости, проблемът е, че малко хора стигат до тях  ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия