Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Температура на вода в бойлер.

(1/2) > >>

scar:
Здравейте.
Интересува ме, дали някой знае как се променя температурата в един бойлер. Ако имаме някакъв бойлер, който е висок 2 метра и го нагреем до 90 гр., след като го изключим, каква ще е температурата в горния и долния край на бойлера? А след 1 час, след 5..? Интересува ме каква е максималната разлика която се получава между водата горе и водата долу.

fantom4e:
поради конвекцията разлика в температурата няма да има в двата края на бойлера.

miro13:
Фантомче разлика в двата края на бойлера има.Въпроса е зададен много общо и отговор не може да се даде.Какъв е бойлера ,модел или ако е направи си сам -колко е изолацията,къде мериш 90  градуса и прочие.

Аtos:
scar, освен конвекцията има голямо значение къде са входящата и изходящата тръба?
Повечето бойлери вкарват студена отдолу и изкарват топла отгоре, така се запазва почти докрай ефектът от топлата вода, но свършва рязко след това.
Ако разменим входа и изхода, ще става непрекъснато разреждане и ще има много по- дълго време топла вода, но...именно-леко топла, не и гореща...
А колко ще е разликата? Те хората са го написали, и при двата случая е около 30 градуса. Това е за бойлер около метър (вътрешен размер на резервоара), разбира се, при 2 метра ще е почти двойно.

az_skeleta:
При двуметровата версия ако си сложиш на дъното бирата ще се охлади до 15 градуса. Супер. Мене не ми трябва хадилник а бойлер значи. Атос, а ако си взема 3 метров бойлер дали отдолу ще падат ледчета за ракийката? ;D ;D ;D

 ПП. Майтап!!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия