Автор Тема: Научна физикална радиестезия (радиодезинтеграция). Луи Тюрен  (Прочетена 117179 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
На прав път си hyparh.

Искам да ви покажа, какво прави профанизацията, с една истинска наука. "Радиестезистът" от клипа, като го гледам сигурно има "опит" от поне 30г., подобно на наш познат. Работата е там, че този тип е от онези, които накрая получват двойки, въпреки, че са чели учебниците си. По добър пример, не мога да дам. На видеото, за пръв път ще видите, човек с вълна от 4 метра, който е жив и здрав и даже води предаване по ТВ.
http://vbox7.com/play:339ba923a4
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 09:31:03 am от edin »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Аман от дървени философи с претенции. Пишете си, нивото е твърде ниско да се занимавам да ви уча от А Б. Който иска, ще прочете и ако схване нещо, значи му е дошло времето.
Горното естествено не се отнася за Хипарх, щото той се е доказал и като практик, не само като теоретик  :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Ти да ни учиш?
Не помня да са ме учили някога с метода, " Ти да си чувал някога?"
Мерси, никой не иска такива учители.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Edin, видяхме те теб, колко си научил. Преди време в чата като ти казах да докажеш способностите на махалото да дава отговори, ти се отказа.  ;D

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Дори Тюрен, в дебелата си книга, изрично е предупредил, какво се прави в случаи, като твоето искане за проверка. Ще постна снимки на страниците. Скоро.
Хората не са се променили от време оно.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Edin, в науката се изследват материални проявления с предвидим резултат. Радиестезията има някакви твърдения, но те нямат предвидим материален резултат, ако въобще може да говорим, че има резултат. Не може да клатиш едно махало и да убеждаваш хората, че махалото се клати само. Това е смешно.
Аз съм ти казал какъв е експеримента. Написал съм ти 50 числа от 1 до 100 в един файл. Ти прави каквото повелява науката на физикалната радиестезия и казваш подред дали са над 50 или под 50. Познаеш ли ги да речем, ще ти дадем още 50. Познаеш ли и тях, просто няма какво да коментираме. Явно метода работи и няма никакво съмнение, че да познаеш 100 от 100 с махало е ново постижение в науката. Обаче ако кажеш, че космоса ти е крив, то може да подозираме, че си калпава ракета или радиестезията просто не е наука.

Цитат
Дори Тюрен, в дебелата си книга, изрично е предупредил, какво се прави в случаи, като твоето искане за проверка. Ще постна снимки на страниците.

Ти ще постнеш страниците и на тях ще пише, че космоса е крив, то е ясно.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Относно "алабализмите" дето съм ги говорел според edin, малко пояснение:
- масов /гравитационен/ резонанс - задължителност за кратно съотношение на масите на етерно взаимодействащи си тела, за да има етерен резонанс между енергийните им обвивки. При Тесла трафа например това значи масата на първичната и вторичната намотка да са еднакви. Затова има на пръв поглед излишно голяма маса първичната, само с една-две навивки но от дебела шина. Теглят се с точност до грам  ;)
- РА батерия с телурично /не само геометрично излъчване от формата/ захранване. При Тюрен има дадена една форма на т.нар. батерия която се състои от насложени съосно конуси, има подобни махала направени за да се постигне резонанс и стояща вълна в самото махало и т.н. Аз говоря за една стъпка напред - телуричното захранване е методика на Луи Рота, която ползва енергията на т.нар. плюс точки /зони/ под земната повърхност за да се закопават за определено време там метали и те да променят свойствата си. Това зареждане се изчерпва постепенно като батерия и трябва да се подновява след време. По подобен начин работят земните батерии на Нейтън Стъбълфийлд, закопават се в такива точки и стават клапан на телуричната енергия която всъщност е хладно електричество, добито по естествен път а не със ел. схема.
- първичен оргонен /од/ заряд на елементите. Нещо което се пропуска, но е важно при съставянето на оргонни схеми и устройства. Може да се види в таблица в материалите за конструиране на клетка на Джо /практическия наръчник/. Ако не се спазва, все едно се опитваш да пуснеш ел.ток по изолатор - не става работата  :)
- динамично развитие на скритите в материята потенциални сили. Това е принципът на кадуцеус жезъла или събуждането на силата от потенция в динамика чрез определено въздействие. При китайците е дадено като развитие на символа Ин-Ян от празно пространство, през точка, кръг, двуцветен кръг, задвижване, проява на противоположните сили една в друга, великия предел в средата като трета сила. Не може да се обясни набързо, затова го давам само схематично.
- принцип на праймъри драйв с етерно подналягане. Основен движител на напредналите цивилизации във Вселената. Има много методики за това, но основното е промяната на енергийния фокус и разминаването му със масовия.
- пространствено изместване на неутрална точка - четеш Кийли и разбираш принципа на неутралната точка. При създаване на допълнителна такава по изкуствен начин се постига лагхима или гарима /по Самарангана Сутрадхара/ или олекване или натежаване на тялото.
- триплетни енергийни акорди - по Кийли това са три енергийно коренно различни токове които се провеждат съответно през злато, сребро и платина изплетени като нишка заедно. Енергията върви по този проводник и прави каквото прави - няма сега да правя научно популярно четиво, който се интересува ще намери и прочете - и може би разбере.

Това е накратко - дано edin вече е схванал, колко много още не знае и че Тюрен е само началото на пътя  ;D  Пък ако не е - нищо не може да се направи.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Научна физикална медицина, измерват ми кръвното налягане, ако доктора манипулира уреда за какво говорим? Същото е с научна физикална радиестезия, ако оператора с мисълта манипулира махалото за какво мерим? Лично съм наблюдавал явлението с един йогист, въртеше махалото наляво на дясно с мисълта си и не става за физикален радиоестезист. Става за ментален.
По въпросите повдигнати от колегата caduceus напълно го подкрепям. Повтарям едно е да прочетеш или виждаш, друго е да можеш и го правиш и избиваш рибата!


   

« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 07:59:23 pm от mi68 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Пожелавам ви успех.
Ясно е че моя път не е вашия. Краят на пътищата е един, но с различна дължина. Всеки има право да избира, колко дълго ще върви.
Мерси за вниманието. За мен темата се изчерпа. Който иска да пие, който иска да плюе.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Как се прави атомна бомба
автор: Люи Тюрен


Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
физикалната ми радиестезия ,е много по добра, от физикалната ти радиестезия
 ;D
п.п. низо,това какво общо има? :o
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 10:29:23 pm от Vector »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
caduceus, имаш ли реални опити в направление "батерии на Стъбълфийлд" ?
Ако имаш - сподели ги, ще е интересно до какви закономерности си стигнал на практика?
Като човек, умеещ да определя и намира съответните "земни точки", би било редно да отпадне поне тази неизвестна при теб!
За мен е трудно да направя подобни експерименти, понеже съм почти пълно дърво (поне засега) в усещането на тези енергии и бих бил като слепец. Знаем, че подобна батерия може да работи добре на дадено място и въобще да не работи само на метър в страни.

П.П. По-правилно е да се нарече "колектор на Стъбълфийлд".



Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Без да искам в един от постовете на темата, направих погрешно заключение, защото ме подведе един интернет сайт. Патентите на Тюрен не са в Италия, а във Франция. Връзката с Роси е погрешно итерпретирана! Моя грешка!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
edin
Не е голяма грешка, защото и в Италия имат сериозни традиции в тази област - не случайно д-р Хадживасилев е работил цял живот там /мисля в Генуа/ като е лекувал хората изключително с MWO на Лаковски, което е чисто оргонно техническо устройство и излъчва полевата форма на хладно електричество. Друг голям забравен учен - Луи Рота, всъщност е корсиканец и истинското му име е Луиджи Джани Валерио Рота, но е работил повечето време във Франция и затова е познат с френското си име. Освен това италианците имат и един уникален човек, работил в тази област, който почина на преклонна възраст и тепърва ще се разбира какво е правил преживе. Името му е Пиер Луиджи Игина. Да спомена и д-р Джани Дотто, изобретателя на Дотто ринга, устройство за енергийно подновяване на ДНК което освен че лекува левкемия и др. подобни сериозни болести, има ефект и за подмладяване  ;) Така че няма голяма грешка   
atos
Не искам да цапам темата на колегата edin, затова само ще кажа че със Стъбълфийлд опита ми е доста малък, но мисля да го увелича като стане още малко по-топло - купил съм си една виличка до Ловеч само защото има изключително мощна + зона в двора, където си правя разни експерименти  :) Освен че кося трева и садя домати, печем мръвки и пием бира с приятели де  ;D
« Последна редакция: Март 01, 2015, 01:27:31 pm от caduceus »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте колеги,
Темата със Стъбълфийлд е напрактика да имаме извор или активно начало, точиш или сипваш. Това е трудна задача по откриване. Друго е да се ползва пасивното начало, със създаден кръговрат или вибрация.   
Илюстрирам задачата със следните два примера. Да се използва атмосферното налягане за СЕ. Трябва да се организира кръговрат даже да се включи примерно гравитацията.
Втори пример имаме активно начало Слънцето, възниква вятър. СЕ има като направиш вятърна мелница или платноход.
Може да се каже задачата на научна физикална радиестезия е да намери отговор на първия пример, отлично решение и да отговори правилно и на втория пример, остава да се направи вятърна мелница или платноход, това е задача на други дисциплини.
   
« Последна редакция: Март 02, 2015, 10:44:02 am от atos »