Автор Тема: Научна физикална радиестезия (радиодезинтеграция). Луи Тюрен  (Прочетена 117160 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
 :) Интересна тема и дискусия, макар и леко странна за този форум.
За да не се хвърли някой да прави нещата на практика без достатъчно опит и знания, искам да поясня нещо по втория пост на колегата edin.

1. Т.нар. "атлантски пръстен" от който е снет чертежа /оригинала, намерен в Асуан/ всъщност е керамичен, от червена глина. Имитациите продавани в момента са основно сребърни. Има разлика, която ако някой настоява мога допълнително да уточня.
2. Ако се направи плочка по чертежа на пръстена /незатворена повърхност/ тя е открита за вредни вълни от околната среда и може да се "зарази" лесно, като пренесе това действие на ползващия я. Т.е. ако се прави все пак плочка а не пръстен, чертежът задължително се допълва от един вид трапецовидни отражатели в краищата, които "затварят" излъчването вътре в схемата и то не излиза през върховете на триъгълниците. Съответно не влиза и нищо друго модулиращо. Работи като излъчва през релефа към основата и после по повърхността на която е сложена плочката. При пръстен индуцира защитна вълна вътре в пръста и блокира навлизането в тялото на вредни въздействия от определен тип. Всъщност това е и целта на всички пръстени, гердани, гривни и т.н. - по-точно така трябва да работят по първоначален замисъл, не да са само за красота.
3. Има 3D елементи които не се виждат на 2D чертежа. Скосявания, сечения и т.н. които са важни за правилната работа на изделието.
4. Ако се прави от керамика по матрица /преди двадесетина години минах по тоя път/, трябва да се отчете свиването като се опече пръстена. Както и някои други особености, които могат да обърнат нещата точно на 180 градуса  ;)

Поздрави на практиците.
 
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 08:23:14 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Не вярвах, че точно ти ще кажеш, че темата е странна за форума. Някак не върви, все пак се занимаваш с магнити и катализа или правиш всичко по интуиция. Нека сме сериозни. Показал съм извора, пийте. Не е задължително да започнете да практикувате и да търсите каквото и да било. Дори само теорията, дава много, но само правилната теория.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 08:08:12 pm от edin »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Точно аз, щото имам опит с разни хора тук  :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
caduceus, никой в този форум не е против обоснованите обяснения на което и да е явление или процес, дори то да е едностранчиво или непълно понякога!
Явленията са  ФАКТ!
Процесите са ФАКТ!
Те чакат своите обяснения, макар и понякога с неконвенционални понятия!
Стига да не е вкаран личностен привкус, никой не би имал нищо против!
Между другото - хрумна ли ти някаква идея за "лаишки уред" за измерване на оргонно поле от онзи клип, който коментирахме на времето?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Има няколко типа уреда, но всички засега не работят устойчиво. Единия вид е основан на биофийдбек и ползва растения. Това са неща по направление на Клиф Бакстър - мерят се местни потенциали или съпротивления и се отчита реакция.
Другия вид е основан на вода като датчик, но има инерция и пак не става за продължителна работа. Ползват се специфични водни кондензатори и с това си играят предимно руснаците.
Третия вид се базира на поведението на някои видове електронни лампи, основно триоди. Това са уреди ползвани още от Тесла и Райх, но много зависи от лампата и как се модифицира /тогава не е било проблем щото са си играли повече със стъкленици и решетки. Също и ГМ броячи
Четвъртия вид е механичния, като модифицирани въртележки на Крукс, асиметричните пръчици на нишка на Гребенников и т.н. Те не са практични поради бавна реакция.
Работим по уред със малко повече електроника и смесена оргонно-електрическа конструкция, но не сме готови все още. Правиш-разваляш, правиш-разваляш... Докато стане. Тва е то живота  :) 

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Ами как да стане колега, като сте в море от паразитни вълни, на които дори не знаете природата. Научете теорията и как да ги чистите, за да имате успех. Хвърляте труд на вятъра. То някога и аз си мислех, че с бобина ще хвана излъчване на бактерия в тялото, ама радиестезията доказа, че се ползват съвсем други вълнови характеристики на телата и съвсем други явления и излъчвания, които искат пък съвсем други детектори.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
edin, добре, разбрахме, че си прочел ценна книга:)
Ще я прочета при първа възможност и аз, но не изпадай сега в ситуацията "Кога стана коминочистач - кога ти почерня задника" :)
При цялата сложност на съвременните електронно-измервателни уреди, още не могат да се засекат всички характеристики на електричеството, а всичко е почнало от една тел около магнитна стрелка.
Така, че не бързай в заключенията! Детекторните уреди за други видове енергия тепърва предстои да се откриват и усъвършенстват!
Оргонният ток се движи с около 30 см/сек. нормално е евентуално измерване да има инертност!
И не трябва да се бъркат оргонни лъчения, оргонна наситеност, фисикални лъчения и нано-холографски въздействия...различни неща са, въпреки, че имат сечения в пространствен и процесуален аспект!
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 10:59:50 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
"Колега" edin, вие просто не знаете какво говорите. Четете си стогодишната физикална радиестезия на Тюрен и откривайте топлата вода отново. Светът е минал доста напред оттогава...
Да сте чували за масов /гравитационен/ резонанс? Или РА батерия с телурично /не само геометрично излъчване от формата/ захранване, първичен оргонен /од/ заряд на елементите, динамично развитие на скритите в материята потенциални сили, принцип на праймъри драйв с етерно подналягане, пространствено изместване на неутрална точка, триплетни енергийни акорди? Това не го пише при Тюрен. Поне прочетете Луи Рота и Кийли /надявам се че със Райхенбах сте се запознали вече/, за да говорим на един език.
Г-н Тюрен естествено има проблясъци, но е само един светодиод в тъмницата, при наличие на ВВС прожектори  :) Никой уважаващ себе си радиестезист няма да помъкне линеали, графики и РА трупчета със себе си за да свърши нещо - още Върн Камерън се е справял само с едно махало и малко мисловна настройка. Да не говорим за по-напредналите, които работят примерно във някои частни или държавни организации със .... как да се изразя по меко - особена информационна насоченост и извършват действия по неограничен във времето и пространството трансфер на технологии  ;)
Със здраве
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
caduceus, давай го малко по-умерено, не всеки борави с твоите понятия и познания. Не секвай желанието на други, които искат да напреднат в материята!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
От гледна точка на еволюционната//възходящо движеща се езотерика радиестезията може да бъде ненадежден и ...дори опасен начин за получаване на информация. В наше време правилното направление е да се получава съзнателно свръхсетивно възприятие - чрез езотерично обучение за развитие на скритите органи на душата. За това има методи - трето око, епифиза, др.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 11:24:37 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хълк, "От гледна точка на еволюционната//възходящо движеща се езотерика" и електричеството може да е силно опасно за здравето...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
атос
Опитвам се съвсем кротко и възпитано да кажа на колегата да не смята тухлата на Тюрен за библия. Нищо повече. Но все пак леко се дразня как ми говори поучително за вредни вълни и други такива неща, с които най-вероятно не се е сблъсквал на живо... Личният опит е най-важен. Затова който пише по такива теми е добре да е запознат реално, а не само книжно с материята. Аз го правя вече около 30 години, имам една купчина изделия в тази област и знам точно какво говоря. Практически. 
Виждам че колегата Хълк пише за трето око, езотерика и т.н. Има много пътища и те не се изключват взаимно. Например менталната радиестезия в един момент води до пряко възприятие. Нищо не е грешно и всеки си има свой начин на развитие

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Колега Кадуцеус, явно пишете на поне 5 ракии. Много егоцентрично се изказвате, а думи от сорта "Да сте чували..." с последващи алабализми, не говорят добре в една дискусия. И да ви отговоря, не не съм чувал за тези ала бала, но някой ден може би ще чуя, ако ми е на кеф.
Цитат
Никой уважаващ себе си радиестезист няма да помъкне линеали, графики и РА трупчета със себе си за да свърши нещо - още Върн Камерън се е справял само с едно махало и малко мисловна настройка.
Ти не си чел книгата! То е ясно. Иначе нямаше да пускаш розов шум в темата.
Радиестезия ПРАКТИКУВАМ от 6 години, но не по чистия метод Тюрен, въпреки дигиталния вълномер и махалата. Ти може да се занимаваш от 30 години, но нали знаеш, че една подметка, колкото и да я вариш, подметка си остава.
Цитат
с които най-вероятно не се е сблъсквал на живо...
Колко интелигентно предположение. Така сигурно си правиш и катализаторите - с предположения. Нещата с които съм се сблъсквал, биха убили човек като теб. Я кажи, колко хора си излекувал, премахвайки вредните вълни от тях? А да си изследвал бъдещето с радиестезия и 100% точност?
Явно влезе да осереш темата, ама неми пука. Пък ако ми запука, ще ида при Майстора на гости. Да не съм се сраснал с форума...

пп. в училище, всички си четяхме уроците, ама накрая, някои имаха 2, а други 6. Сети се сам, защо.
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 12:01:15 am от edin »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
"Не се гаси туй що не гасне" ::)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Пишете си спокойно, клоновете и подклоновете на науката са необятни, всеки си хваща клончето, което му допада :)
Кадуцеус или Един, можете ли да кажете какво ви говорят тези два цитата от различни източници?:


"Цинкът поставен на лунна светлина се импрегнира с другите останали лунни тела и знакът е (-),оловото на слънце се импрегнира с останалите 83 слънчеви елемента и е (+).Между този цинк и това олово констатираме закон за подобните, махалото бие м/у двете тела. Ако ги поставим едно в/у друго следва моментна дезинтеграция и в този момент м/у тях вече няма закон за подобните."

"Помните ли онова нещо с медните сплави? Чрез флуктуация под правилен ъгъл с индуцирано радиационно поле, медта е индуцирана с други елементи. Илюзията за материята е смесена, полетата в сферата на влияние се застъпват едно друго, но основната сила се отразява в този процес и приема квази-биполярен характер. Получената връзка и полето в този случай не са стабилни в нормалното състояние на материята и са неподходящи за действие. В резултат на това целият спектър се променя към по-висше плазма-състояние..."


Удебелените думички ми изглеждат напълно взаимозаменяеми. Всъщност изглежда е описан един и същи процес, но с различни думички и се разглеждат различни хим. елементи. Механизмът на този процес не ми е ясен, може би книгата на Тюрен ще помогне?