Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Втори закон на термодинамиката и безгоривния генератор

<< < (2/4) > >>

Радико:
atos
Предлагаш да се тръгне по бавният и скучен път на внимателните и систематични изследвания, Аз за този начин на работа говоря отдавна, но май тук в този форум няма друг освен мен който да го направи. Всички  искат с безкрайното си гениално остроумие и хитрост да съберат една схема от две три намотки и още няколко чарка и надхитрявайки природните закони да получат голямата енергия и то по възможност директно да излязат 220V. 50 Hz. Защото "успешните тарикати" от тубата твърдят, че това получават.

hyparh:

--- Цитат на: atos в Февруари 14, 2015, 11:48:36 am ---Хипарх, тук основният проблем би бил еднородността на полето. Т.е - трябва да е с "постоянен + и - "  . Успя ли да направиш установка за "постоянно" поле?
 Другата мисъл, която ми хрумва е да се открие зависимост между вида на диалектриците и вида на нужното поле за поляризирането им, може би има различна "податливост" на материала им?
Ако се открие диелектрик, поддаващ се на най-добре на определено поле, следващата стъпка е самото генериране на това поле по най-удачния начин или използването на естествено съществуващо поле.

x_name41, изследвал ли си процесите в кондензатор, който преминава през силно магнитно поле? Сега ми хрумна подобна мисъл!

Хипарх, понеже знам, че сам си правиш някои кондензатори, да ти подхвърля една идея - ако сложим магнитопроницаем слой вътре в диелектрика, дали не би уловил поляризацията от магнитно поле и да ориентира зарядите му?
Или самото фолио да е с желязо, вместо алуминий...

--- Край на цитат ---

Мога да генерирам еднородно поле чрез умножителят ми на напрежение. От него буквално настръхват косите :)
Според мен трябва да се провеждат опити с електрети, защото те имат способността постоянно да генерират ток на разместване в диелектрика си, който придава заряд на плочите. Не знам дали сте чували за превръщане на коаксиален кабел в електрет. Това може да се използва като метод за добиване на някаква енергия. Кабелът (колкото по-дълъг - толкова по-добре) се навива на руло и се пъха във фурната на умерена сила. На външния и вътрешен проводник се подава около 10-15kV DC. След като кабелът омекне, молекулите на изолацията се превръщат в йони и се подреждат по електрическото поле (ток на разместване). След изстиване кабелът се опъва някъде на открито и по възможност ветровито място. При наличие на вятър по краищата му се генерира ВН, което може да достигне много големи стойности. Евентуално може да се прекара през електростатични кондензатор-трансформатори, които да понижат напрежението и да вдигнат ампеража.

Аtos:
Как влияе вятърът?
За пръв път чувам за подобно нещо...имаш ли експерименти в тази насока?
Кой е факторът, който би запазил подобна йонна подредба за постоянно?
Защо е нужно нагряването?
Не е ли опасен подобен опит?
Обясни по-подробно, твърде лесно ми се струва...???
И обясни понятието "ЕЛЕКТРЕТ", че не го знам (а може би и други съфорумци) ?

hyparh:
Електретът е аналог на магнита, но в електрически вариант. Факторът, запазващ постоянната подредба предполагам е същият, който запазва и магнитните свойства на магнитите.

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=10640
http://en.wikipedia.org/wiki/Electret
http://ether.sciences.free.fr/electrets.htm

"Електретите, както и магнитите, са диполи. Друга сходност е радиантното поле: произвеждат електростатично поле (противно на магнитите) около тях. Когато магнит и електрет са близо един до друг, възниква доста любопитен феномен: докато са неподвижни един спрямо друг, не си влияят по никакъв начин. Но когато електрерът се приведе в движение спрямо някой от магнитните полюси, възниква сила перпендикулярна на магнитното поле, опитваща се да избута електрета на 90 гр. спрямо очакваната сила на избутване, ако имахме друг магнит, вместо електрет."

Нагряването е необходимо, за да се разхлабят междумолекулните връзки и да настъпи по-качественото им преориентиране с прилагането на висок волтаж. След като електретът изстине, той вече ще е склонен да генерира напрежение. Вятърът е необходим за по-лесно обиране на йони от околната среда или поне така пишат. Из мрежата има описания на електрети, изготвени от микс от обикновен пчелен восък + карнауба, като след изготвянето им изводите им се окъсяват чрез увиване във фолио за определен период от време, в който "узряват". Аз все още не съм правил експерименти в тази насока.

Изпичане на кабел: https://www.youtube.com/watch?v=iIhIPH4nPHo
Разяснение относно работата на обработения коаксиален кабел: http://www.nuenergy.org/radiant-energy-diatribe/

mi68:
Здравейте,
Погледнете темата с автомобила на чоби. Последните опити показвам примерна постановка с кондензатор и тороиден прансформатор.
При съгласувано разреждане на кондензатора (магнитните полета(или еквипотенциални окръжности) се въртят в една посока, едноименни спинове се привличат), завъртането на диполите помага на магнитната индукция в тороида. После магнитното поле помага за разместване на диполите, вследствие по-високо електрическо напрежение. От опита стигнах до извода алуминия не е подходящ за кондензатор, връщам се на мед.
Приложението на електретите има в кондензаторния телефон от втората световна война. Говориш пред електретен (кондензаторен) микрофон и слушаш във високоомен телефонен капсул. Липсва батерия, но трябва външно разместване-звукови вълни. Недостатък бързо стареене на електрета, за това няма масова технология.
За това смятам с електрети и постоянно напрежение не става. Ако е в импулсен режим, примерно качер, може защото за кратко се анулира силата и работното тяло е готово за нов работен цикъл. Аналогичен принцип е клапани в ДВГ, в обратния ход се изпуска работното тяло.
За сега турбинния метод с тороидален трансформатор ми изглежда перспективен и е с непрекъснато резонансно действие.
П.П. В един материален диелектрик имаме свързани и несвързани заряди. Несвързаните заряди дават ток на утечка (проводимост) и го пренебрегвам. Свързаните заряди дават ток на разместване, за това се получава нагряване. Във вакум ( въздух) липсва загряване, тогава тока на разместване какво прави?
Щом няма загряване липсва свързани заряди. Следва вакума има несвързани заряди, но липсва ток на утечка. Явно има трети вид заряди, които се въртят (спинират) с честота определена от трептящия кръг.
Статичното електрично поле не индуцира, трябва вихрово електрично поле. Статичното магнитно поле не индуцира, трябва вихрово магнитно поле. Обобщено трябва променливо електромагнитно поле.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия