Автор Тема: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?  (Прочетена 86233 пъти)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Дааа нещата стоят така. Защо трябва да е сложно, като може да е още по сложно. Отговорът е може би за да не могат дребните гадчета да си го правт в къщи и да изтървем юлара...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Аз пък се учудвам, как някой хора искат другите да им вярват на празни приказки, без да се покаже нещо реално. Ами нормална реакция на хората....

locco, останах изумен от дадената от теб схема без обяснения  ;D. Ми това е малко да се каже - едно нищо. Трансформатор ще го захранваме с постоянно напрежение - де се е чуло и видяло такова нещо?  ;D Да беше обяснил как работи схемата, та да е по-пълна излагацията.
Знаеш ли, предавай тази тайна за СЕ по Скайп и Фейсбук, там има много специалисти, които ще й се зарадват.

Теню, по примера с бутилките:
Ако сложиш в една кофа с вода бутилка и я обърнеш, то бутилката ще изплува обратно към дъното на кофата и ще създаде някаква подемна сила-енергия, която обаче не е СЕ, а идва от там, че ние предварително сме й създали тези условия, тъй като сме вложили енергия да обърнем кофата - бас хващам по-голяма от тая дето бутилката ще произведе с подемната си сила.  ;D До тук нещо неясно?  :D
Хайде моля да няма изхвърляния. Така с празни приказки става само при пазарлъците на пазара. Естествено се отказваш да показваш каквото и да било, защото е ясно, че няма какво да покажеш.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Не мисля, че ядрената енергия е достъпна за отделния човек. Няма как в къщи да си държа радиоактивни материали, а за студен ядрен синтез просто забрави, въобще за ядрен синтез при земните условия това е изключително трудно за изпълнение. Това, което тук може да се дискутира, и да се направи е единствено работата със Слънцето или работа с плазма.
Да, именно работа с плазмата. Това е пътят според мен. Но енергията от плазмата е именно от ядрена реакция. Вече физиците приеха, че плазмата се явява четвъртото агрегатно състояние на веществата. Между превръщането му в такова и връщането обратно при определени условия може да се извлича енергия от протичащите ядрени реакции. Това е технология, която може да стане и за локално използване и безопасно. Има един бълг. професор Съргойчев, той работи по този проект заедно с един наш съфорумник - Велин. Още и проф. Кирил Чуканов с кълбовидната мълния.

Yoro

  • Гост
Здрасти EDM electronics!

Можеш ли да ми помогнеш за изработването на голяма рид ампула?
Трябва да работи нормално на 5 А  40-50 V.
Имам ли това ще видиш това което обясняваш, че го няма.
Ще си платя за изработката.

Поздрави Жоро- "идиота"! Според Радико де. :D :D :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Здрасти EDM electronics!

Можеш ли да ми помогнеш за изработването на голяма рид ампула?
Трябва да работи нормално на 5 А  40-50 V.
Имам ли това ще видиш това което обясняваш, че го няма.
Ще си платя за изработката.

Поздрави Жоро- "идиота"! Според Радико де. :D :D :D

Мога, но това е толкова просто, че ще можеш и сам да си я направиш. Примерно:
- Вземаш яки контакти от някое старо реле, които са посребрени и са на гъвкави пластинки. Поставяш ги срещуположно на някаква импровизирана стойка, както в рид ампулата. На единия електрод до контактната пъпка залепи малък магнит и си готов. При появата на магнитно поле то ще привлече малкия магнит, който ще приближи единия електрод към другия. Гледай единия електрод да е на подложка, за да е по-силен натискът, а от него зависи токът през пъпките. Така долу-горе са направени рид ампулите...

Така може да си направиш и рид ампула за 100А, особено ако имаш и малко сребро да си изготвиш контактните пъпки, примерно, като шалтера на стартер за автомобил.

Аз не бих ползвал рид ампула, а мосфет транзистор или съставен такъв. С него може да се постигне по-малко съпротивление и е по-надежден.

Yoro

  • Гост
Контактите трябва да са волфрамови и да са затворени в ампула с благороден газ.
С мосфет ефекта е минимален.
Пробвал съм го вече.

Та можеш ли да съдействаш за такава ридампула?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Защо волфрам?
Та той е с високо съпротивление и при голям ток ще загрява. Предимствата на волфрама е, че не се намагнитва, но теб в случая това не те касае.
Ако ти трябва охлаждане, ами просто се слага на радиатор и готово.
За контакти сребро или злато, нищо друго.

Yoro

  • Гост
По начина който ми описваш вече съм правил механичния превключватели и просто не издържа на не прекъсната дълга работа.

Yoro

  • Гост
Като го направих както ми обясняваш единия от контактите скоро става с остър връх а другия с дупка и вече се променя работата. Не става със сребърни контакти.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Ами тогава замени пъпките с волфрамови. Купи си електрод за аргон /има различни дебелини/, но такъв в който няма радиоактивен материал - той мисля беше червен. Вземи си зелен. Отчупи му двата края /чупи се лесно, много е твърд, колкото диамант/, те са идеално равни и ги постави като пъпки. Направи захвата на пъпките механичен /примерно с малко болтче или с набиване в медна втулка/, защото волфрама се заварява при специални условия и ще стане много трудно.

Ето това ми идва на ум. Иска играчка и импровизация.
« Последна редакция: Юли 14, 2016, 08:42:40 pm от atos »

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
EDM electronics естествено , че трябва да създадеш условия и тогава да черпиш демек да доиш. Да съм споменавал че е нещо сложно и неразбираемо. Опитах се да дам най просторазбираемият пример. Иначе става като в лафа на Радико дето като се събудил Влаха у п"тката и се запитал защо не е рошава. Що не си е задал въпроса.... Ах каква градинка чакай да я изора и прекопая и да я полея белким роди нещо. А на Ядрената енергия какво и е свободното и дали изобщо можеш да придобиеш и да си поиграеш. На плазмата какво и е лесното и достъпното.......Ето тук цитирам колегата Кузмов....Теню, много си изобретателен, ама май малко си си "играл" с магнити ! Опитай се да вденеш, на този пределно прост клип как се кове пирон !
https://www.dropbox.com/s/ax0gzwoyv96wf43/Kove%20piron.mp4?dl=0 каква връзка би намерил със предните постове и какво приложение за да видиш че е лесно едно нещо да стане....
« Последна редакция: Юли 13, 2016, 01:41:23 pm от Теню »

Yoro

  • Гост
Да  EDM electronics!

Това се сетих и аз, но трябва да са затворени контактите в ампула с благороден газ.
Вече пробвах и с такива електроди. Трябва да няма кислород в ампулата.
За това те питам можеш ли да направиш каквато трябва.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Времето ще покаже правотата ми. И понеже става въпрос за гравитационен двигател, ще спомена само теоремата на Коши за интеграл по затворен контур в потенциално поле, каквито са и гравитационното и електрияеското и магнитното полета. Та по за затворен контур интеграла е равен на нула т.е. работата която ще получите е нула. За да имате работа е нужна промяна на потенциала, да не се работи по затворен контур. Дори да предположим че може да манипулирате гравитационното поле ( магнитното поле например може да се манипулира и там резултата е ясен) пак няма да постигните целта си, защото за тази манипулация също се изисква енергия.
Единственото достъпно СЕ, което може да се използва и то се използва успешно е Слънцето, няма и не може да има друго СЕ, теоремата на Коши и обобщената теорема на Коши–Поанкаре са чисто математически доказани, без никакви физични предположения, така че те са в сила дори в центъра на черна дупка, където познатите ни физични закони може и да не важат.
И накрая , може и нагло да прозвучи но един съвет вземете да четете малко повече математика и ще разберете някои тайни, а и ще преосмислите света по  друг, бих казал по красив начин. И пнеже не отричам напълно СЕ, споменах че това е Слънцето затова и съм тук, за да се разменят интерсни идеи около използването на енергията му.

Отговора на конкретния въпрос от темата е:
Да има, може да се реализира такъв като се използват приливите и отливите. Но такъв, който работи по затворен конур няма и не може да има. Най простия пример е махалото, ако то не затихва то значи сте открили гравитационния двигател.

Все още ме удивлява напълно едностранния подход и липса дори на опит за четене какво е написал някой друг.
Изрично споменах по рано в пост че в Skinner принципа работят заедно 2 центробежни сили с различни вектори  в комбинация с  гравитацията.

Изрично го оцветявам в червено санким накрая прочетете какво ви пише човек.
Та в светлината на това ако е възможно представи теоремата на Коши отново-само че в сметката влагай дефиринциране на три вектора и две различни по своята същност сили.
А ако не можете да схванете за какви вектори и сили ви говоря то е повече от ясно че не сте вложили усилия да проумеете цялата концепция на Skinner в нейната цялост.
В резюме накрая излиза че повтаряте една мантра от учебниците която e известна на всички така или иначе. Никой не оспорва всеизвестните истини доколкото виждам.
На практика разглеждате частен изолиран случай , а не цялата действаща система като такава.
Отделен е въпроса че ако мога да манипулирам гравитацията -няма да имам нужда дори от подобна система меко казано.
И накрая един съвет - вземете да положите усилия да разчупите мисленето си преди всичко, да се вглеждате по внимателно и детайлно в това което ви се представя наготово.
И едва когато сте проумяли концепцията с нейните действащи фактори и силите в техния векторен вид най вече , едва тогава ползвайте математиката и идва реда на сметките ...
Числата и векторите показват има ли или няма заек в храстите несъмнено .
Следваща задължителна стъпка след проучване и проектиране на цялата система си остава негово величество експеримента.
Той доказва или отхвърля каквото и да е в крайна сметка.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Вече направо се чувствам виновен за това, че показах нещо което според мен ако се направи както трябва ще работи. Исках да видя и други мнения, но няма такива. Аз до преди две години бях по голям скептик и от теб.
Бааааа мааааа му аз съм бил скептик.  Да не би да искаш да кажеш, че всички който поставят под съмнение дори е една дума в твърденията ти са заклети скептици та даже и заговорници за предотвратяване на откриването на СЕ.
Е добре казвам ти го в прав текст има СЕ и аз за разлика от теб знам къде е и как да я получа. Това, че не съм казал ХОООП преди да съм скочил както направи ти не значи нищо. Обаче това, че ти извика хоп преди да си скочил значи много, съжалявам но вината си е твоя не моя. А относно волфрамовите електроди вече ти обясних някой неща ама както каза Теню и ти предпочиташ да го направиш по много сложния начин вместо по сложния. както и да е. Имам още едно предложение към теб:
Направи си едно реленце с прословутите волфрамови електроди монтирай го криво ляво в една кутия от хладилен компресор и ми го прати по Еконт примерно аз ще се погрижа да ти го напълня с аргон и да ти го върна обратно. Или не те устройва отново защото е твърде лесно.

Цитат
Единственото достъпно СЕ, което може да се използва и то се използва успешно е Слънцето, няма и не може да има друго СЕ, теоремата на Коши и обобщената теорема на Коши–Поанкаре са чисто математически доказани, без никакви физични предположения, така че те са в сила дори в центъра на черна дупка, където познатите ни физични закони може и да не важат.
 
Ял си гъби, и ти и изброените видни теоретици на стандартния модел. Би ли ми обяснил постановката на Господин Михов от темата:
http://mazeto.net/index.php/topic,8149.0.html
Или по точно да ми докажеш неработоспособността на устройството.
също така може да се пробваш да приложиш тази теорема и върху устройството описано в тази тема: http://mazeto.net/index.php/topic,9594.0.html
yoro Ако знаеш и да четеш а не само да пишеш попрегледай горепосочените теми и после отново кажи наистина ли смяташ че съм скептик.

Цитат
Да ама НЕ. Когато ви казвам че съм измислил по малко по друг начин как тежестите да въртят един вал а тубата да ги вдига и така цялата система да се върти със сила колкото тежат в момента работните тежести вие казвате че не можело
Теню преди много години имаше едно много хубаво списание "Млад конструктор"
там имаше на предпоследната страница една много хубава рубрика:
ПОЧАКАЙ ИЗОБРЕТАТЕЛЮ НЯКОЙ ДРУГ СЕ Е СЕТИЛ ПРЕДИ ТЕБЕ. Ако все още не си разбрал какво искам да ти кажа прочети поне по три пъти горните линкове пък може и да се досетиш.
Конструкцията която съм публикувал там съществено се различава от тази която беше предложена от господин Михов, но принципа е един и същ поради което аз никога не съм казал "моята конструкция"
Последните думи се отнасят със пълна сила и за Жоро.

Yoro

  • Гост
Да се върнем към темата де. :D

Това работи ли според вас колеги?

https://www.youtube.com/watch?v=U8v7ZQiGSgE

https://www.youtube.com/watch?v=33VgV_wpzn0&feature=em-subs_digest

https://www.youtube.com/watch?v=5anke7igxCc