Автор Тема: Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?  (Прочетена 86259 пъти)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Здравейте PyroVeso и juliang за успокоение на страстите искам да кажа, че не търся финансиране от Мазето, а просто хора с които да се допълваме и да го направим. Аз не вдявам от всичко. Вече има няколко заинтересовани.  А и времето лети и както се казва е"еш не е"еш на оная ти работа времето и минава. Просто инцидентно пострадах и не съм толкова работоспособен.. Ако не беше тая случка нещата щяха да са други. Просто щях да опра до бившия си тъст когото не съм виждал от 15 години и който тогава беше милионер и сега мисля, че не си е похарчил всичките пари и ще изкара малко жълти стотинки колкото примерно е дажбата на Чи хуа хуа-то на тъщата. Въпреки, че сме в добри отношения, не ми се прикляка там много много. Все пак съм им оставил внучка да им радва живота на старини. Да аз искам да ям някакъв хляб от това и не само това изобретение. Но още по хубаво ако може да се нахраним няколко човека. Иначе все едно съм го излял във няколко лейки. Ама кухи. Сам човек е само за тоалетната, а 2 глави мислят повече от една, а повече глави....Номера е една работеща система, а финансирането хората сами ще си го направят. Прост пример един блок със 8 входа и по 8 етажа са 192 апартамента. Просто ще им струва нищожно малко да не плащат никога повече за стълбищно осветление например. За повече всеки може да се сети. А дали работи някой ден ще го видите край Софето. Днес осигурих терена.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Не мисля, че ако има работещо устройство някой ще излезе и ще каже :Аз го направих, искам инвестиция за производсво!: Някак си звучи несериозно да се търсят инвеститори в  свободен форум, все едно тук само банкери влизат...  Поправете ме, ако греша..

Тук има само един банкер, който отдавна продава СЕ за балъци, ако си един от тях извинявай.

А дали работи някой ден ще го видите край Софето. Днес осигурих терена.

Нищо няма да видим, само мераци. СЕ няма, и никога няма да има, просто защото безплатен обяд няма.
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 06:29:36 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
dmitarp,  не става така!
Тук е форум за търсещите СЕ!!!
Не може току-така да се "врязваш" с констатация НЕ СТАВА, ЗАЩОТО Е НЕВЪЗМОЖНО, няма как!

Ако пишеш тук само и само за да заявиш, как нищо никога няма да стане (понеже не може, разбираш ли)...защо си тук?

Ежедневната рутинна обремененост на хората е достатъчна, че да ги "кове" някой допълнително!
Хидонистика от душевен садизъм ли изпитваш, що ли?

Все едно да нахълта атеист в църква, по време на богослужение и да започне да "разкандардисва" вярващите? Тъпо, не мислиш ли?
Или да си сложиш табела "МРАЗЯ МАНГАЛИ" и да се изстъпиш в центъра на Столипиново?
Какво целиш?
Ако си способен да докажеш, че форумът няма цел и смисъл, че самата идея за СЕ е безсмислена - моля, заповядай :D



Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
atos, и така не става!!!
Форумът е за търсещи СЕ, а не за бомбастични изяви от сорта - "Аз имам СЕ, ама вие сте късогледи, ограничени.. и като извадите пари, ще ви го покажа, защото сте тъпаци, заблудени и некомпетентни" Ако случайно пък не могат, почват едни оправдания - ама сега ме боли крака, ама не са ми превели още заплатата, ама храня семейство пък съм скаран с тъста... и тям подобни битовизми, които сме длъжни да слушаме /четем/.
Ами направете им един раздел "ХВАЛБИ", и като не искате да им триете тежкарските, самонадеяни постове, ги местете там. Имам чувството, че е някакъв морски синдром. Дали, щото са били по-близо до Чернобил през 86-та или нещо друго не знам, ама таман спрат от северното Черноморие и почнат от южното. Единия даже, всеки ден го продава в чата. Другият пък, обяви милиони инженери за абдали, щото не знаели как да впрегнат едно желязо да им върши работа, ами строели централи.. тюх. Ми не са чували за бай ти Теню, кво да правят. Има още един дето приглася, не е от морето, но има имот там, та той набързо приключи с елементарните неща, като "Студения Ядрен Синтез" и "Студеното Електричество", и сега се е насочил с още по-простото за него - Гравитацията. Скоро, може и да бъде въведен нов термин - Студена Гравитация. Ами чакаме... 
Оффф, изпотих се... ама не от жега...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
mind, то е ясно, че ще се мине и през такива неща...но какво да направим, според теб?
Да закрием форума?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
dmitarp,  не става така!
Тук е форум за търсещите СЕ!!!
Не може току-така да се "врязваш" с констатация НЕ СТАВА, ЗАЩОТО Е НЕВЪЗМОЖНО, няма как!
atos Гледай на изявленията на dmitarp малко по задълбочено. Той е почти наясно, че това което казва не е така, но за да приеме факта му е необходимо да извърши крачка в посока крайно противоречаща на дълбоко насадените му постулати, като примерно този за безплатният обяд. Само за миг малко в страни от темата:
 Израза "няма такова нещо като безплатен обяд" в последно време се интерпретира крайно фриволно и погрешно. Значението му е съвсем различно и неподходящо за случая. Става дума за израз като по неизвестния "червейчето на кукичката" и е предназначен да илюстрира благородна на пръв поглед постъпка направена със скрити користни цели.
А в прав текст безплатен обяд има навсякъде и всеки може да го види по всяко време стига да иска да го забележи, да стига да иска. Навън е пълно с врабчета, гълъби, котки, кучета и всякакви други твари. Някой виждал ли е врабче да извади два лева из под крилото и да си плати за обяда. Ето това е безплатен обяд който господ е предвидил за всяко живо същество. Това, че хора като dmitarp вярват това което им е вменено в мозъка от едни хитреци е основно проблем на мисленето им. Аналогичен е и случая със свободната енергия. Като най сигурният начин да накараш някого да приеме дълбоко в себе си дадена лъжа за истина е да го пързулнеш да си мисли, че той лично сам се е убедил "проверил е"
че нещата найстина са така. Такъв човек не е "повярвал" а е "убеден" Много добро оръжие за целта са разни безобидни откачалки на които им е необходим само един лек поддтик една идея само и те доброволно и с див възторг свършват цялата мръсна работа мислейки си, че правят страхотни добри дела.
Точно тази тема е блестящо потвърждение на написаното от мен.
Идиотската идея продължава да се дъвче и обсъжда въпреки, че доказателствата за несъстоятелността и са колкото роман от Виктор Юго. Но не правиме се че не ги виждаме и продължаваме за да откажеме още няколко па дори и само един свестен "следователно опасен" човек от целта. Те идиотите така или иначе няма да направят нищо значи са безопасни.
Само да уточня моля колегите да не ми се обиждат за изрази като "идиотите" приемете го като цитат. Така ни приемат едни определени хора от определени кръгове. които може и да не ви се вярва, но съществуват.       

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Освен тролене и хейтване напоследък в темите не се чете нищо друго.
Липсата на елементарна обективност или дори опит за вникване в дадена идея са поразителни.
Нормално е да има скептицизъм до доказване на противното , но тотално отричане въпреки фактите показва
тотален егоцентризъм и негативизъм на всички нива.
И аз се питам какво правят тук някои подчертано негативни личности отричащи тотално всичко , но неспособни да направят един елементарен обективен анализ на дадена постановка. В това се убедих лично.
Избиват комплекси ли ?
В такава среда е съвсем нормално никой да не споделя повече каквото и да е пък дори било и някаква идея или хипотеза.
За какво да дава повод да го изкарват тъпак, дебил и едва ли не пълен кретен защото дръзвал да си помисли че свободна енергия все пак може да съществува?

Yoro

  • Гост
Чудесно изложение Радико!

Вече направо се чувствам виновен за това, че показах нещо което според мен ако се направи както трябва ще работи. Исках да видя и други мнения, но няма такива. Аз до преди две години бях по голям скептик и от теб.
Първото устройство което направих за да се убедя, че има различна от познатите ни енергии работи. Има безплатен обяд. :)
На повечето от колегите не се получава защото се опитват без да се постараят да проумеят принципно нещата и с налучкване и с подръчни материали да правят генератори. Голяма грешка е и това, че копират нещо показано а обикновено не всичко е обяснено и съответно поредния неуспех.
Като прегледах какво се пише в темите се получава това, че ако в някаква разработка има и зрънце истина то се смачква на момента за да не поникне и да даде плодове.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Като прегледах какво се пише в темите се получава това, че ако в някаква разработка има и зрънце истина то се смачква на момента за да не поникне и да даде плодове.
Така е, така е, няма съмнение за това... :D
Има хора, които са злобни, завистливи и лоши по принцип - по рождение и по реинкарнация  :D, и те не искат някой друг да е повече от тях, да речем изобретател на СЕ. Именно те искат да смачкат плодотворните зрънца, които са засели изобретателите с тежката задача да спасят света от самоунищожение.  ;D  :D  ;D Тези хора опонират на изобретателите от форума МАЗЕТО.НЕТ.  :D
Има също и хора по форумите, щатни сътрудници на службите, които работят за чужди служби /ЦРУ, КГБ, ГРУ, МУСАТ, МИ6 и т.н./, които от своя страна работят за заитересовани финансови кръгове и такива дето с финасовите си лостове управляват световната политика - Илюминати. Точно тези колеги, точно те са тези, които искат в зародиш да смачкат големите постижения на МАЗЕТО.НЕТ.

Да се обединим, трябва заедно да ги открием и разобличим!  :D  ;D  :D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Радико, достатъчно задълбочено гледам, просто резюмирам нещата, за да съм по-кратък...

Темата забива към раздел "Веселата ферма"  ;D
Още малко остава, да я преместя - давайте!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Ами да, темата е ...работещ гравитационен двигател... и ако някой "изобретател" не покаже такъв на практика е добре даже темата да се премести в рубриката "Пълна лудница" . ;D
Има нужда форума от такъв раздел с такова заглавие... ;D

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Времето ще покаже правотата ми. И понеже става въпрос за гравитационен двигател, ще спомена само теоремата на Коши за интеграл по затворен контур в потенциално поле, каквито са и гравитационното и електрияеското и магнитното полета. Та по за затворен контур интеграла е равен на нула т.е. работата която ще получите е нула. За да имате работа е нужна промяна на потенциала, да не се работи по затворен контур. Дори да предположим че може да манипулирате гравитационното поле ( магнитното поле например може да се манипулира и там резултата е ясен) пак няма да постигните целта си, защото за тази манипулация също се изисква енергия.
Единственото достъпно СЕ, което може да се използва и то се използва успешно е Слънцето, няма и не може да има друго СЕ, теоремата на Коши и обобщената теорема на Коши–Поанкаре са чисто математически доказани, без никакви физични предположения, така че те са в сила дори в центъра на черна дупка, където познатите ни физични закони може и да не важат.
И накрая , може и нагло да прозвучи но един съвет вземете да четете малко повече математика и ще разберете някои тайни, а и ще преосмислите света по  друг, бих казал по красив начин. И пнеже не отричам напълно СЕ, споменах че това е Слънцето затова и съм тук, за да се разменят интерсни идеи около използването на енергията му.

Отговора на конкретния въпрос от темата е:
Да има, може да се реализира такъв като се използват приливите и отливите. Но такъв, който работи по затворен конур няма и не може да има. Най простия пример е махалото, ако то не затихва то значи сте открили гравитационния двигател.
« Последна редакция: Юли 13, 2016, 10:56:01 am от dmitarp »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Е, има и друга СЕ освен тази от слънцето - ядрената. Разпада на материята отделя голяма енергия и това протича без намесата на слънцето. Енергията е заключена вътре в атома. Той е като една заредена вечна батерия с магнитна и електрическа енергия.

Като алтернатива на ядрената е енергията от плазмата. Създава се плазма или кълбовидна мълния с малко енергия и вещества, така се образува кратка ядрена реакция или при кълбовидната мълния имаме вече един огромен атом с безброй протони и неутрони в ядрото и безброй електрони в периферията и когато този евтин процес се прекъсне, възвръщането на материята в обратното й състояние е свързано с отделянето на огромна енергия, съпоставима с позната ни ядрена енергия. И това не е нещо ново. В момента се работи усилено над него от всички държави.

Та има л'яп в СЕ, не като да я няма хич.  ;)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Колеги чета и не мога да проумея защо гледате само нагоре към небето. Може би защото там са Боговете или дявол знае какво. Ще отложа идеята  със железата за друг път. Сега един прост пример Празна бутилка от безалкохолно във кофа с вода. Затваряте капака и обръщате кофата. Ако имаше вместо дъно още един капак като го отворите какво щяхте да видите. Че бутилката е изплувала или че е на дъното. Мисля че ще е изплувала. Сега вземете една празна 20 лтр туба и се опитайте да я потопите  примерно във варел или басейн с ръце. Ще видите доста зор докато това се получи. Сега остава и да ми кажете ако сложа 10 кг тежести и тубата ще потъне. Да ама НЕ. Когато ви казвам че съм измислил по малко по друг начин как тежестите да въртят един вал а тубата да ги вдига и така цялата система да се върти със сила колкото тежат в момента работните тежести вие казвате че не можело.Аз пък казвам че не само може а и го правя. Цялото нещо в работен вид излиза по малко от 1000 лв. Т.Е.  тръби 5 бр по 70 лв 10 бр тръбички по 5 лв, 10 стержена железни 100 лв ,20 капака 200лв и 11 бр бичмета по 2 метра 90лв   Ето това е в най прост вид една система една установка която няма да спре докато нещо не си счупи или повреди. Няма нищо сложно божествено или невиждано. Невиждано е само такава комбинация. Сега ще ми искате чертежи и подробности и какви болчета и т.н. Болчетата са със ситна лява резба за да не се развиват. Да показвам ли и други модели или се сещате. Всичко това обаче трябва да е под товар защото като и изпуснеш юлара и отива коня в ряката. т.е. спира. А другата установка със железата се ускорява и не спира но не са желателни много обороти.Нужен е въртящ момент не обороти. Иначе се получава ефекта че не можем да тръгнем на 5-та предавка. Уж 100 коня мотор а тя пущината не иска да тръгва. А един човек със една човешка сила и без скоростна кутия ще вземе да я бутне и тя ще вземе да тръгне.Как се получава така а.....И моля колеги които са за футболен мач да отидат там. Пълно е със енергични хора които пращят от толкова СЕ, че стадиона чак  ще се пукне. Тука ловим друга СЕ. За другите СЕ-та по после...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Е, има и друга СЕ освен тази от слънцето - ядрената.

Не мисля, че ядрената енергия е достъпна за отделния човек. Няма как в къщи да си държа радиоактивни материали, а за студен ядрен синтез просто забрави, въобще за ядрен синтез при земните условия това е изключително трудно за изпълнение. Това, което тук може да се дискутира, и да се направи е единствено работата със Слънцето или работа с плазма.