Алтернативни енергоизточници > Механични, гравитационни и хидродинамични устройства

Има ли работещ гравитационен двигател в малък мащаб?

<< < (27/28) > >>

бай Теню:
Да добавя и това  малко гравити двигателче  https://www.google.bg/search?q=gravity+light&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi1lZHkivvOAhUiD5oKHSLQC3wQsAQIKQ&biw=1280&bih=675 връзката е очевидна, нали.....

Радико:

--- Цитат ---връзката е очевидна нали
--- Край на цитат ---
Също така е очевидно и, че накой хора пишат преди да четат във форума. Долният линк категорично доказва думите ми.
http://mazeto.net/index.php/topic,8251.0.html

бай Теню:

--- Цитат на: Радико в Септември 22, 2016, 11:02:55 am ---Също така е очевидно и, че накой хора пишат преди да четат във форума. Долният линк категорично доказва думите ми.
http://mazeto.net/index.php/topic,8251.0.html

--- Край на цитат ---
   Не бях попадал на тази тема и не съм я чел, но това не значи че идеята е лоша или не работеща. Остава открит въпроса със самозахранването, но съм убеден че скоро ще се реши и това. има начин...

Радико:
Ами дори и в името на темата е записано, че в това няма СЕ
Всеки опит да захраниш устройство със произведената от него енергия го превръща в затворена система. Затворените системи са задължително със затихващи функции. Това е природна даденост. Съвсем умишлено използвам думата даденост защото като напиша закон и се включват гените на тъмните балкански субекти дето се опитват постоянно да нарушават всички закони "обществени" с цел лично облагодетелстване. То това лошо няма проблема е, че някой ги е излъгал, че това са закони. Сигурен съм, че ако някои реше да нарече "Закон за мократа вода" тази природна даденост маса народ "особено от този форум" Ще се юрне да търси начин да заобиколи "закона" и да излъже природата чрез суха вода. Ако не вярваш поразрови се в този раздел на форума и ще намериш на много места цитати от сорта всичко е измислено остава само да измислим как да излъжем закона за гравитацията.       

Аtos:
Че е гравитационен двигател, който работи - вярно е!
Че говорите за различни концепции - също е вярно. Радико, темата е за работещ малък двигател, има го-факт!
Друг е въпросът, че няма СЕ и самозахранване. В посочената от теб тема, Майсторът споделя идея да се добави маховик, който да усвои няколко полезни хода до момента на "затихването" и по този начин да се удължи времето на светене. Идеята е добра и компенсира голямата височина, която би била нужна за повече време (без маховика), но трябва да се приложи значително по-голяма тежест, понеже въпросният маховик в момента на издигането на баласта, ще е натоварен и с консумация.
Най-просто решение би било само по-голяма тежест и по-голямо предавателно число.
Човек в ежедневието си повдига толкова много тежести по 2, 3, 5 и дори 10 килограма, че на фона на "прахосваната" от организма енергия, това "зареждане" на гравитационната лампа е нищо... ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия