Справочници, схемотехника, теория > Трансформатори, силова, захранваща и стабилизаторна схемотехника

Метод за намаляване консумацията на мощни светодиодни матрици

<< < (11/11)

x_name41:
Ами тогава с какво обясняваш редуцирането на мощността от 44 вата на 4 вата, след като не е "бягаща светлина"?, може би само един диод свети? И димирането на светодиоди върви го обяснявай на онези другите, не на мен!. Държа да отбележа че англииският не ми е силен, ако може някой да преведе статията бих бил благодарен, може да съм се подвел

juliang:
Оставете автомобилните фарове. Там проблема не е в яркостта на осветяването, а в невъзможността (с разумна финансова инвестиция) светлината от LED-а да се фокусира, да се "отреже" така, че да не заслепява насрещните, като същевременно осигури равномерна осветеност на цялата зона пред колата. Задачата е много сложна, съвременния фар е изключително прецизна оптична система. Тя разчита на точков източник на светлина. Колкото по-малка е точката, излъчваща светлината, толкова по-прецизно ще работи оптичната система. Нишката на крушката е с размер 1мм на ... 7-8 мм. И не случайно е поставена по дължина на крушката, а не както на обикновените крушки - напряко. Поставянето на матрица от диоди води до източник на светлина не във форма на точка, а на ... петно. Дори и най-съвременните 20 ватови диоди на CREE все още са с размери на матрицата 10 х 10 мм. Такава крушка:

просто е невъзможно да я фокусираш правилно с рефлекторите за халогенни крушки (въпреки твърденията на китайците, които ги продават). Точно като ксеноновите крушки в обикновени рефлекторни фарове - те са забранени почти навсякъде по света. И при тях има същия проблем - балончето на ксеноновата крушка е по-голямо като размер от жичката на халогенната крушка.
Някои  фарове използват матрица от диоди за основни светлини, но там всеки диод има индивидуална система за фокусиране.

x_name41:
хм, значи понякога или често се случва няколко човека да изобретят едно и също нещо почти едновременно, без да имат абсолютно никаква връзка или халхабер помежду си. Потвърждение на това е именно този случай при, който очевидно не съм единственния мислил по въпроса, ето един друг напълно непознат човек от другия край на земното кълбо, който е измислил абсолютно същото нещо, същата идея и концепция като моята, която даже е и патентовал, по долу са посочени линкове към видео, патент и фотография на въпросния човек.

https://www.youtube.com/v/7HeiNNiSKSk

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия