Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров

<< < (12/49) > >>

Maistora52:
Атос е прав.
Добавям - имплозията е в резултат И от "еластичността на средата". От тази "еластичност" може и да не се докара ЦЯЛ полезен "втори" (обратен) такт (ход), но поне се добавя към инерцията от "първия" такт.
Не забравяйте - имаме един ход (оборот) с два такта - от ГМТ до ДМТ и обратно.
Разбира се, че целият процес (от Принципа намерен от Владо) е в процес на усъвършенстване, и нашата дискусия тук би трябвало да е само и единствено Творческа.

И не смесвайте този Принцип намерен от Владо, с принципа на "горене", вкл. експлозия и имплозия на ННО. Двата принципа се различават като, колкото са различни самолет и хеликоптер. Мнозина се объркват тук ТОЧНО ПОРАДИ оприличаването им.

Освен това, предлагам да спрете с дискусия за ДВГ на дизел и бензин. Те нямат още повече НИЩО ОБЩО с темата!

Михаил Кузмов:
Майстора ме изпревари ! За това, не ми остава друго, освен да подкрепя мнението му относно отклонението от темата !
Разликите ? Фосилните горива, в съвременните ДВГ, при определени условия експлодират, след което отработените газове трябва да бъдат изхвърлени !
В хипотетичният двигател, обект на темата, горивото е окси-водород ! При разграждането си водата добива газообразно състояние в стехиометрия 2:1, водород:кислород ! Тази смес има двойнствен характер ! Експлодира-имплодира ! След като отдаде енергията си, отново се превръща във вода ! Тази вода, трябва или да бъде изхвърлена като отпадъчен продукт, подобно на ДВГ или да бъде използвана отново !
Надявам се, от малкото написано, разликата да бъде проумяна !
Очевидно е че EDM е написал, най-точното решение на подобен двигател ! Дали сам го е проумял или е гледал филма или е чел достатъчно няма значение !
Сега да направим малко сметки от известни на всички нас неща ! 1 лт. вода при своето разграждане заема 1866 лт. обем в газообразно състояние ! Въпросният коментиран двигател е 100сс ! Да приемем че целият обем е пълен с гърмящ газ ! При стехиометрия 2:1 водорода е 66.66 сс а кислорода 33.33 сс ! Ако изчислим в тегло тези 66.66 сс и направим справка с енергията на водорода, ще установим една нищожна мощност !
Да, Yull Brown и Stanley Meyer са карали точно такъв модифицирана двигател, с тази разлика че те са подавали вече произведен газ ! И количеството на този газ, значително е превишавал обема на цилиндъра !
И още едно невярно представяне на нещата от Владимир ! Няма бързо и бавно разграждане на водата ! Водата се разгражда с точно определена приложена енергия ! От там нагоре, можем да увеличаваме мощността от източника за да добием повече газ, но не и еквивалентна скорост ! От тук следва и заблудата че с намаляване на площта на отрицателният електрод в/у него ще се отложи повече водород ! Нищо подобно ! С намаляване на площта се увеличава плътността на тока ! Това води до нагряване на електрода и до определен момент е полезно ! По нататък се образуват пари около електрода, които лесно се разграждат до газ, и преминават в плазма ако напрежението е достатъчно високо ! Препоръчвам да изгледате филма на италианеца Молдаини ! Намира се като линк от nizo в съответният раздел ! Там ще видите процеса нагледно как преминава от електролиза в плазма ! Съответно и катализаторите които са описани !
Не на последно място трябва да се зададе въпроса, как ще се смазва този двигател ! И още съществени неща които няма да коментирам за сега !
Владимир ! Можеш да ми зашлевиш плесница през лицето, като покажеш неопровержим клип с работещ двигател !
Реално въртящ се и натоварен поне минимално ! До тук всичко показано е в сферата на забавното шоу !
Останете със здраве !

Радико:
Кузмов, малко по напред публикувах линк към статия за същият двигател разработен от много сериозен научен екип. Не искам да коментираме съотношението на получената и вложената енергия. Исках само да покажа, че принципа е работоспособен, защото много хора тук пишат не срещу евентуалните резултати а срещу работоспособността на принципа изобщо. 
Ще се радвам да прочета някой и друг коментар и за онзи двигател.
ето добавям отново линка
http://www.idg.bg/nauka/56986

владимир димитров:
Имам много, и доста по-интересна работа, контролери, датчици на двигателя.Схемата която съм дал на двигателя е повече принципна отколкото работеща,а макета от този клип  http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=9355.0;attach=39741  е с много ниска компресия и въпреки това работи...
Скоро, ще видите всичко нагледно...
Поздрави на всички ...


   

Maistora52:
Владо, това, което е публикувано в горните постове е в рамките на теза-антитеза. Дори и отклоненията към ДВГ.
Когато приключиш с представянето на темата както сме уточнили, всичко извън нея ще се премахне и същата ще бъде представена в Конкурси. Ако успееш да се справиш с предизвикателствата - да направиш съответния двигател, да го заснемеш на клип и да го покажеш.
До тогава - следя много внимателно всички постове тук, вкл и твоите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия