Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров

<< < (2/49) > >>

GreenHulk:
Аз искам да питам, сега само на вода ли работи системата, или се добавя и натриев хлорид? - (проблема с отделение хлор премахнат ли е?)

EDM electronics:
Владо, поздравления за разработката ти. Не съм срещал досега подобно нещо. Прочетох и обясненията ти за ефективността при атакуване на по-малко количество вода и мисля, че както казва Майстора: Напипал си Господ за крачола  ;). 

Интересно ми е обаче, имайки предвид, че тоя взрив първоначално е свързан с експлозия за части от секундата, а после докрай с имплозия, как си успял тези противоположни сили, да впрегнеш в задвижването на буталото. Т.е. кога всъщност се осъществява паленето, в коя точка на буталото?

Другият ми въпрос е, какво всъщност ползваш за електрод при паленето на водата, волфрам ли?

Ако се направи един котел за отопление,  възможно е да се поставят и пелтие елементи, които ще контактуват с изходната и входната вода и така ще има безплатен ток за процеса, т.е. котела ще може да се самозахрани без проблем.

Пожелавам разработката ти да види бял свят на пазара, и като двигател, и като отоплител. Това ще е без аналог.

dymelsoft:
Ще си позволя да направя някои експерименти  тези дни (ако намеря време) с чешмяна вода. Смятам да пробвам да налея метална ваничка с вода като в същото време ще я ползвам за положителния електрод, след това в една керамична тръбичка (имам такава) ще пъхана дълга игла която да се подава само връхчето в края на тръбичката. Ще пробвам схемата с по високо напрежение 800v-1500V, би трябвало да протече същия процес.
Идеята на Владо за минимален размер на отрицателния електрод е абсолютно обоснована. Също и използването на дъгов разряд за генериране на хармонични трептения.
Между другото при наличие на готварска сол NaCl при процеса би могло да се получават натриева основа NaOH и солна киселина  H2+Cl2 =  2HCl и двете във воден разтвор се самонеутрализират т.е. протича химическа реакция която пак довежда до воден разтвор на NaCl .(киселина + основа = сол + вода). Не мисля, че хлорът успява да се отдели в атмосферата под някаква форма или ако има такова това ще бъде в пренебрежимо малки количества. По принцип химията не ми е силна страна :) но така виждам аз нещата. Нека, ако има химици те да кажат.

ПП вижте тази статия http://www.idg.bg/nauka/56986/razrabotiha-mikrodvigatel-s-vatreshno-gorene-ot-nov-tip

Maistora52:
Аз мисля, че когато Владо довърши разработката - - Тренчев и Ко "пасти да ядат"...
 т.е. това ще бъде най-готиния "Воден Електро-Искров Двигател" - или "Водно-Плазмен Двигател"... (и/или отоплител - евентуално)...
Според мен разработката на отоплител ще има по-големи проблеми отколкото при двигател.
Владо ще измисли най-точното име.
Владо - свиркай какви чаркове ти трябват. Ще помагаме.

GreenHulk:
мощни евтини пелтиета тук:
http://www.ebay.com/itm/111201613218?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Схемата на Бронепоезд за пелтиета:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия