Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров

<< < (49/49)

hristo:

--- Цитат на: juliang в Октомври 02, 2020, 07:58:17 pm ---
--- Цитат на: epwpixieq-1 в Октомври 02, 2020, 06:44:36 pm ---...При положение че се опитва да се раздели водната молекула на водород и кислород и те да се използват като реактивни газове, това е обречено на неуспех, и просто няма смисъл. В крайна сметка си има стандартни формулировки относно това колко енергия трябва да се вложи за да се разцепи водната молекула.

--- Край на цитат ---
... За да се случи нещо, трябва да се разделят валентните връзки.

--- Край на цитат ---


Ето как Станлей Майер описва процеса на разтегляне поляризация на валентните връзки на молекулите на водата в първия момент Fig.3А тока е 0 [А] после плавно се повишава тока обвиващата крива на подаваните ШИМ импулси и при достигане на точката на прекъсване на валентните връзки тока рязко нараства точно в този момент електрониката спира за кратко dead time да подава ток. Получава се известна форма Трионообразен сигнал се казва, това съм го дал в другата тема за електрониката както и схема на BUCK DC-DC конвертер силовата част е има още трески за дялане там шунта е много малък може да е един резистор 10 ома и да има нужда от ОУ който да усили сигнала за токовия шунт, но това го смятам за подробности които всеки схемотехник може да се справи и да ги поправи.
https://mazeto.net/index.php/topic,320.msg115592.html#msg115592
Трика който съм ползвал е софтуерен модулиран ШИМ, при който ширината на импулса отговаря на височината на напрежението показано на импулсите на схемата на С.Майер. значи пускаме еднакво високи импулси 12 волта, но с различна ширина. И дросела 160 микрохенри ги осреднява до различни по напрежение импулси върху електродите на електролизера ни. Диода затваря веригата след като спрем импулса и тока който е в дросела си затихва през клетката дросела и диода образувалата се верига.
От диаграмата се виждат 6-8 импулса на поредици с нарастваща амплитуда (ширина в мойта схема) и прекъсване за релаксация на молекулите между групите по 6-7 импулса поредни.

И за да не съм Капо по темата прикачам едни водни_инжектори пак на С.Майер. Ако има кой да ги изработи мога да предложа един ДВГ от бракувана ЛАДА за проби.

Номак:
Г-н Димитров,бихте ли дали информация с каква ефективност горите водата?бутайки двигателя може ли да се затвори цикъла ,сиреч да се самозахрани ?с други думи -бутате ли двигателя горейки водата с ефективност над 100% ?

Ако се чувствате в опасност разкривайки ефиктивността на вашата технология ,то тогава не отговаряйте ..

Михаил Кузмов:
Ама че въпрос? Не е до мен, но веднага отговарям, разбира се! Колко пъти г-н Димитров, ви набива в канчетата, да си размърдате гънките!

GreenHulk:
За ефекта на Юткин - той го е ползвал за разрушаване - действало във всички посоки в течността.
Но това не е горене на вода.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия