Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров

<< < (45/49) > >>

hristo:
ами то си има даже "Случаят Тесла" предаване където се показват такива фокуси

Аз не вярвам някой Учен да влиза в Мазето да чете глупости.

montanar:
Влизат да се посмеят  ;D

То са плоски Земли, кухи Земли, течен космос, ефири, кефири, оргони, моргони, капани, вани .......

Михаил Кузмов:
Еее, монти! Забавни са тия филми! Нека да ги има! Хубава тема, забавна тема! Забавление безплатно! Никой не ти иска пари, само ако си купиш! Друг е въпроса дали някой си е купил. Надявам се преди да умра да прочета резултата от двете лабораторий, то и за това не бързам да умирам!!

epwpixieq-1:

--- Цитат на: hristo в Октомври 01, 2020, 11:57:16 pm --- първо парата се разширява в цлиндъра с буталото, после кондензира и следва свиване - втори работен ход на обратно и се образува накрая малко конденз

--- Край на цитат ---
Първо не е парата а водата, както montanar ви обясни (в последващия му коментар на вашия). Изпарявянето на водата може да стане бързо (не зсм запознат дали тази реакция има скоростна лимитация, освен от възможността на водната молекоула да "абсорбира" подаваната енергия). Но вижте конденза изисква време, температурен градиент и повърхност която да отнеме тази енергия вече поета от парата. При константно време за кондензацията, имате ли малък температурен градиент ви трябва голяма повърност и обратно. Ето нещо таква: https://www.youtube.com/watch?v=j0TQxYemrgg&t=1m0s или такова: https://www.youtube.com/watch?v=j0TQxYemrgg&t=1m0s Забележете как и в двата случея създават допълнителен температурен градиент за да ускорят топлообменната реакция поради лимитираната площ. При положение че можеха бързо да уголемят площта (без да променят другите фактори) ефекта щеше да е същия. По друг начин направено, можеха да завътят варела на една (серизона) ос и така да ускорят доста процеса на отдаването на енергия и съответно кондензацията на парата.

montanar:
Никой не казва че такъв теоритически принцип не е възможен тоест паро-кондензационнен - но е чисто практически неизползваем защото ако имаме два двигателя равни по работен обем нормалният ще е стотици пъти по-мощен. А прирастът в КПД на паро-кондензационният ще е в най добрият случай Х2 което си е пак нищо в предвид тия едните средни 6% за нормален парен двигател. При парните цикли се правят една камара други хватки за повишение на КПД но те не касаят взимане на енергия от кондензацията.

Ама да се седи на диванчето и да се умува без грам връзка с реалността+ практика и много често непознаване докрай на принципите на мирозданието се раждат какви ли не Франкенщайни.

Надявам се Димитров да е научил нещо от създалата се дискусия.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия