Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини
Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров
montanar:
Прави разлика между електрон волт и напрежение и ток. Щото в случая едното голо напрежение е точно нищо.
И пак те питам - какво е КПД на една искра? От точка А до точка Б през искра колко от началната енергия ш мине и колко ш се излъчи като топлина?
hristo:
а капката вода поема топлината и прави пара .. и парата се разширява и парния двигател работи, като парата се разширява в цилиндъра с буталото и извършва работен ход, после от рязкото спадане на налягането, парата кондензира пак във вода и се намалява драстично обема и кондензационния процес, прави вакуум и той прибира буталото обратно, остава малко кондензирала вода, която се събира пак между електродите и е готова за нов работен ход демек нова искра. Такова ДВГ няма нужда от всмукателен испускателен колектори от клапани от разпределителен вал от ремъци/верига от филтър за въздуха от карбуратор от гориво от ауспух от гърнета от ...
montanar:
Поема толкова енергия колкото има в контакт.
Юткин ефекта който споменаваш си работи и работи но няма нищо извънземно в това.
А водата е близо 280 пъти по плътна от въздуха така че хидравличния удър действително е силен и това подвежда че се случва нещо екстраординарно.
А да се твърди едва ли не че е с извънземно КПД за преобразуване на ток в механична енергия е глупаво щото имаме чисто термодинамичен цикъл който работи за сметка на темп. разлика като всеки ДВГ цикъл ....
Съжалявам ма това е положението.
И друго - ОК светкаш ел искра изпаряваш водата и създаваш пара - до тук супер - ма за да кондензираш после на обратно нал трее да изхвърлиш тая топлина за да се случи кондензацията? така че кое му е ефективнтото пред един електродвигател на който кпд почва от не по-малко от 80 процента и се качва до над 95?!
hristo:
Формулата е *температура-налягане-обем* са трите свързани, както закона на Ом. ако бързо се увеличава обема, както е в слуая пада бързо и налягането и температурата и се случва кондензацията, това е един изобретател за свръх ефективен паров парен двигател, първо парата се разширява в цлиндъра с буталото, после кондензира и следва свиване - втори работен ход на обратно и се образува накрая малко конденз, вода която да се изпусне от цилиндъра с буталото и да се вкара нова порция пара.
montanar:
Съжалявам ма не става така .....
фани се запознай с теорията на парната машина.....
Имаш околна температура - да речем 20 градуса - това е важно
Имаш вода която се изпарява при 100 градуса - това също е важно
Имаш еднократен енергиен импулс - искрата
Тоя импулс трябва да изпари определена маса вода която има определени термодинамични свойства които трябва да се преодолеят с адекватно количество енергия - дали ш я подадеш тая енергия за една микро секунда или за 10 секунди си е все тая един вид за количеството работа която ще бъде извършена.
И така в единия случай подаваш искра с огромна температура и изпаряваш водата много бързо - до тук всичко е прекрасно
само че на обратно процеса изобщо не е прекрасен - щото за да върнеш обратно вече изпарената вода трябва да и направиш подоба немпературна разлика която е останала след извършената работа - ама парата вече се е разширила над 1600 пъти вече ;) и когато е била течна е било сравнително лесно да и гняснеш яко енергия и да я изпариш само че на обратно да я свиеш не е грам просто и изисква много време за конвективен процес кондензация - щото околната температура е 20 градуса а не да речем -10 000 (не че има такава температура)
А фантасмагории че ш тръгне сама да се свива от самосебеси не важат щото останалата нергия в флуида е поне половината от подадената.
За това влакчето прави "пуф паф" а не само "пуф пуф"
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия