Автор Тема: Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров  (Прочетена 161621 пъти)

hristo

  • Гост

Може да се вземе една автомобилна свещ примерно за ЛАДА и да се пречертае часта която влиза в двигателя и часта която се подава напрежението с керамичния изолатор като се удължи средата и се добавят портове за влизане на водата и вътре конструкцията конична отпред с разширение конусовидно пресечен обратен конус да изстрелва искрата която се образува и разлага водата. ще трябва и препрограмиран компютър за инжекцион който да управлява всички тея водни инжектори с рейка и искрите.
« Последна редакция: Септември 30, 2020, 12:17:03 pm от hristo »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Експерименти-срещу празни приказки!!!
Гледайте само какво ще се случи в поредицата- направи си сам Двигател на вода !!! Ще става интересно..
Съгласен съм че може да стане мноооого интересно при положение че публикувате някакви точни замервания, та ние които не сме експериментирали токова (и си приказваме празни пириказки) да може да ги превъртим през нашите разбирания и познания и да "видим" вашата гледна точка през погледа на замерванията. В противен случай само от клипчета нещата няма да се плучат добре при тази, в пълното си право да бъде, критична аудитория.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Всеки момент, от 2 чуждестранни лабораторий ще пристигнат резултатите. После да не си гълтате граматиките!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Преди 15-тина години се занимавах с (около година) направата на тъй наречения Браунов газ (или HHO както някои го наричат), като даже си направих лично конструиран импулсен генератор които ми пускаше импулси през бифиларка и така извеждах високоволтови импулси към воден капацитивен елемент
epwpixieq-1, бихте ли споделили само блок схемата на Вашия импулсен генератор, ако не е тайна разбира СЕ. Но ако все пак държите някакви права над изобретението, възможно ли е да пуснете само характеристиките на бифилярката - брой навивки, дебелина на проводника, сърцевина, палачинкова и т.н. Верно минали са 15-тина години, може да е някъде в мазето, но.....изровете я, споделете, това е за благото на форума!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
hristo, само не мога да разбера защо приравняваш водната мъгла към бензиновата. По тази логика като тресне мълнията ще пламва целият облак. А при тези скорости и времена само мъгла може да се получи. Докато за работещ модел е необходимо да бъде капка върху свещта. Тази технологична трудност явно Владо не е успял да реши, и затова показва само отворен цилиндър а не работещ двигател. И в крайна сметка продава само запалващата електроника, та който иска да се занимава - да заповяда.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
epwpixieq-1, бихте ли споделили само блок схемата на Вашия импулсен генератор,
ndm, няма никакви права, нито тайни, използвах ( до колкото си спомням ) модифицирана схема на ZVS драйвър (схемата е фундаментално една, но има много модификации), като  транзисторите ми бяха събирани от стари телевизори ( изгорих десетина докато налучкам, оптималната конфигурация ). За намотката не си спомням точно но използвах снопче от стоманена тел за сърцевина ( по спомени около 2-3 см диаметър ). Бифиларката само си спомням, че края на едната беше свързана с началото на другата, така че или е била паралелно навита и свързана последователно или срещуположно навита и отново свързана последователно. По онова време бях изчел доста неща относно използването на бифиларката в различни схеми. Целта беше да се направи тип воден кондензатор които да "разтяга" водната молекула на база на поляритета на тръбите ( по-малката в по-голямата ) в която кухина се пълнеше вода.

Бях стигнал до такава степен че изчислявах вибрационната резонансна честота на всяка тръба отделно и двете като комплексен елемент ( с помощ на доста елементарен метод и саунд софтуер ) и нагласях схемата така че натурално (електрически) да вибрира на тази честота.

Иначе, схемата и намотката съм сигурен че ги имам, но са в един от 50-тина кашона които имам, от много премествания, като част от тях не са отравяни с години, да не кажа от десетилетие.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Ся, не разбирам що не разбирате че това е революция! Аз лично бих изчакал, Владимир да сподели резултатите от лабораторията купувач.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Кузмов евальля за проницателността, ама казвай ги по-рано тез революционни ситуации да не СЕ пънем тук. Но то си е логично, септември е месец на революции и свещени дати – 9 септември, 23 септември и "Отговор #120 -: Септември 24, 2020".

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 399
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
С 25вата бута двигател ,като отделно имаме и отдавана топлина....чиста доза СЕ!ама на мен ми е скъпо 2к..
Може да пробвам да свържа 35броя 9волт батерии последователно ,та да паля и аз водата малко ..

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Номак, внимавай когато си близо да чешмата! Не пускай водата, щото текне ли пожара ти е в кърпа вързан! Не викай пожарната, те гасят с вода и не знаят че гори! Ситуацията може да стане напечена!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
"След малко експерименти и някои довършителни работи, може да се направи т.нар. двигател, работещ със вода.".
Това е все едно да кажеш: "След малка разходка и няколко хапвания по пътя, може да стигнеш и до Луната!"
Еми то "може" (в малоумните фантазии на някой илитерат), ама кой е стигнал до Луната по този начин?

Не мога да разбера, наистина ли си толкова ТЪП и незапознат със света около себе си, и законите, които го движат, та не можеш да разбереш, че всичката енергия в твоята "установка" идва единствено и само от вложеното електричество? Или пък просто се опитваш умишлено да вкарваш хората в заблуждение с цел - лично облагодетелстване? И в двата случая - много зле за тебе...

"Колко голяма била светкавицата"... ами колко е "голяма"? Все едно да вържеш един светодиод и да кажеш: "Вижте колко повече светлина дава, в сравнение с крушка с нажежаема жичка, захранена със същата електрическа мощност!". Значи диодът произвежда енергия "от нищото" и затова свети 5-7 пъти по-интензивно, така ли?

Лошо, Седларов! Лошо...

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Номак, внимавай когато си близо да чешмата! Не пускай водата, щото текне ли пожара ти е в кърпа вързан! Не викай пожарната, те гасят с вода и не знаят че гори! Ситуацията може да стане напечена!

Не се гаси туй, що... нема палене!!!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Pyrovesо толкова съм Тъп, че измислих двигател, който още не можеш да схванеш!! https://youtu.be/rNYYpxRhHPc Движи ли се бутолото,или хода е толкова бърз че не го виждаш?? Туй дето му викаш светодиод ;)ама ти не си виновен!!
Както ме посъветваха вече няколко пъти нивото в този форум е много низко за представяне на каквито и да е резултати ..
Ще има презентация в медиите ,след това ще разкрия схемата..
Имайте малко търпение !!
« Последна редакция: Октомври 01, 2020, 11:22:38 am от владимир димитров »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Както ме посъветваха вече няколко пъти нивото в този форум е много низко за представяне на каквито и да е резултати ..
Баце, ако има по-висок > кажи. Да се преместя. Има по-високи, но са строго професионални, не са за вятър и мъгла. Върви там и пробвай...

Ще има презентация в медиите ,след това ще разкрия схемата..
Един такъв (даван по медиите) почти всеки месец го гледам да маха крачоли.
Защо ли не си впрегне СЕ-то и да джитка с него не знам.
Ма мое акъл да не ми стига, знам ли  8)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Димитров - явно си толкова си "умен" че не схващаш случващото се при постановката и си мислиш че си хванал шефа за шлифера.

Ако действително се случваше разпад на водата какъвто си въобразяваш разширението щеше да е доста по-голямо а в случая инаш елементарно изпарение последвано от кондензация поради голямата топлоемкост на шприца - и то се вижда че след няколко цикъла шприца се нагрява и процеса на кондензация се забавя