Автор Тема: Двигател захранван с вода - АВТОРСКА ТЕМА на Владимир Димитров  (Прочетена 162233 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Не се разслояват защото е добавено предварително и вещество подобряващо смесването на несмесващи се вещества. Такова вещество е лецетина, но в случая ползват нещо друго. Някакъв вид сапун. Във форума Оффроад България Един които работи в тази област го беше обяснил с доста подробности.


Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Благодаря за подкрепата колеги!!!

Ако това, което продаваш за 1000 евро е подобрена версия на схемата в кутия от стр. 1 на темата (цена под 100 лв. за компоненти), определено 20 пъти печалба не е малко. Но тия хора дали няма да се чувстват прецакани ако отворят кутията и видят за какво са си дали парите? И колко такива кутии мислиш че може да се продадат преди да...
И да се върнем към основното - какъв се смисъла от заниманието, има ли двигател, който се движи от така запаления на малки порции водород и колко енергия коства това/какво е КПД-то така да се каже.
Може да бъдеш по-убедителен ако дадеш технически параметри вместо клипче с искра.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Нищо не продава - това са глупости - като му гледам писанията е по-неграмотен даже и от мене  :P
« Последна редакция: Септември 27, 2020, 08:13:51 pm от montanar »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Кузмов, това от линка искрено ме развесели.
Особенно това, че можело да попадне дъждовна вода във резервоарите на бензиностанциите.
Поради екологични съображения във всички резервоари за петролни продукти има вода, така наречената водна възглавница. Заради нея съответната колонка или колонки не работят половин час след зареждане на резервоара. Освен това всички по нови дизелови коли имат такава система против вода която се намира във нафтовия филтър. Предполагам, че въпросната фирма предлага по скоро резервни такива. Или за някакви по сериозни машини или такива с които се следи нивото на водната възглавница. В случая обаче става дума за обикновенна чешмяна вода а не за вода смесена със химикал който я разтваря в нафтата или бензина. Точно този химикал е тънкия момент, предполагам и начина на смесване.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Размърдайте малко гънките -Форум за свободни съчинения !!!
25W Консумация в импулсен режим!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
А аз вярвам в снежанка  ::)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Следователно си снежанка,но не е по темата !!Смени Форума и спри да спамиш!!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Размърдайте малко гънките -Форум за свободни съчинения !!!
25W Консумация в импулсен режим!
25 W е добре, но какво получаваме на изхода, тоест колко ти е мощен двигателя, който захранваш със запаления водород?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Радико, никога не съм се съмнявал че ти си най У-чен в света! Останалите са олигофрени! Весели се колкото искаш! Само ще вметна, че аз съм ял хуя на заредена вода в бензиностанция Поповица чак до морето. Докато с неистови мъки не източих бензина, чаках водата да падне на дъното, после внимателно наливах и на края изхвърлих малко бензин с водата, колата ми не тръгна свястно. Съветвам те да си доливаш вода след като заредиш, и си слагай сапун за по добро смесване. Ти чувал ли си за контрол на горивата? И недей да предполагаш ами се осведоми!
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD
« Последна редакция: Септември 28, 2020, 07:38:04 am от Михаил Кузмов »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
В подкрепа на Кузмов само бих подсетил Радико, че от десетилетия се занимавам с устройства, които горят в доста случаи и нафта. Сблъсквал съм се в резервоари, в които има престояла с години нафта. Горил съм нафта с вода, нафта с антидетонационни добавки (един умник беше поръчал "от скъпата нафта" за автомобили), горил съм "зимна" нафта с добавки против замръзване пак за автомобили... И говоря за горене на горива в обеми от порядъка на от 100 кила до тон за час, а не 100 кила на месец...
Нали се сещаш че ако в един котел в продължение на месец се гори по 500 килограма нафта на час, то в него би трябвало да влезнат поне няколко десетки килограма от тоя "сапун", и съответно да остане по стените на котела и комина? По дяволите ... ако има такова количество вода в нафтата, ще ми ръждясат всички стоманени части по горивната помпа, по регулатора за горивото!

За "водната възглавница" и изчакването след зареждане - отново бъркаш понятията. Всеки такъв резервоар има "мъртъв обем", от който не се дърпа гориво. Ако резервоара е висок 1 метър, гориво се взима от височина не по-ниска от 10 см. В последните 10 см се събират всякакви боклуци и вода, която попада при кондензиране на влагата във въздуха, с който е пълна празната цистерна преди да я напълнят с гориво. На резервоара има едно кранче в най-ниската точка и през определен период това кранче се отваря и се чака да спре да тече гняс и да почне да тече чиста нафта.
Та това изчакване след пълнене на резервоара на бензиностанцията е именно за да се остави време на гадориите и водата в резервоара да се утаят за да не се вкарват в резервоарите на автомобилите които ще се зареждат.
Правил съм опити да запаля горелка от порядъка на 2-3-4 мегавата с нафта, в която има вода. Ако не си подготовен, може да напълниш гащите... :) В случаен момент пламъка се откъсва от горивната глава и заминава на метър напред в котела, в следващия момент отново идва свежа нафта, запълва целия този метър с горивна смес и чак тогава тя се запалва едновременно, и това се повтаря с всяка порция вода която пристига... почваш да се чудиш кога горелката ще се откъсне от фланеца на котела, или пък може би цялата врата на котела ще падне, или пък ще се скъсат тръбите за водата или парата...

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 400
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
25 W е добре, но какво получаваме на изхода, тоест колко ти е мощен двигателя, който захранваш със запаления водород?
Едва ли двигателя ще е 25вата!

hristo

  • Гост
За да се гори вода смесена с нафта трябва да стане емулсия с висока дисперсия на частиците, ето едно демо http://kobtv.narod.ru/documental/vodorod-2.html

<a href="https://www.youtube.com/v/f5YRACXrMcY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/f5YRACXrMcY</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
За да се гори вода смесена с нафта трябва да стане емулсия с висока дисперсия на частиците, ето едно демо http://kobtv.narod.ru/documental/vodorod-2.html
Водата НЕ МОЖЕ ДА ГОРИ. Водата е продукт на горене, тя е окис. Със същия успех можеш да слагаш сгурия в печката с надеждата че като я смесиш с въглища, ще я изгориш отново.
Добре де ... що се мъчите да горите вода, а не пробвате да горите камъни? Според мен ефективността ще е същата ...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 921
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Благодаря за подкрепата колеги!!!
владимир димитров, предполагам че подкрепа винаги има и ще има за хора които показват разбиране и логически се обосновават. Поне затова си мисля че е направен този форум.
Вече са продадени десетки бройки от генератора в целия Свят !
Лаборатории в Канада и Австралия закупиха устройството има поръчани два генератора и в България!!
Тук разбира (надеждата ми е че) се самозаблуждавате ( в противоположност на това да заблуждавате ). Продажбата на продукт абсолютно не е доказателство за неговата ефективност (или ефикасност), то е просто показател че някой го е "оценил" за да даде пари за това нещо, в противен случай, в света нямаше да се продават милиони автомобили с ДВГ на които ефективността им ( енергия изразходвана към енергия предавана на ходовата част ) не превишава 35%, като другото отива във затопляне на въздуха. Надявам се не вземате тези огромни продажби като доказателство за ефективността на ДВГ-то, понеже в противен случай, защо изобщо работите върху проблем който вече е "решен" и доказателството на това са милионните продажби. Надявам се да видите грешката в заключенията си.
Размърдайте малко гънките -Форум за свободни съчинения !!!
25W Консумация в импулсен режим!
Съгласен съм че във форума има свободни съчинения (както във много други форуми по нета), но самия форум не е за свободни съчинения.

При положение че имате такава консумация в импулсен режим, покажете колко газ произвеждате за тези 25W (това се прави доста лесно надавам се да знаете как). Преди 15-тина години се занимавах с (около година) направата на тъй наречения Браунов газ (или HHO както някои го наричат), като даже си направих лично конструиран импулсен генератор които ми пускаше импулси през бифиларка и така извеждах високоволтови импулси към воден капацитивен елемент ( направен от 304 неръждавейка ) за разтягане на водните молекули ( а не разделяне на H и O както някои си представят ). Ефективността обаче не беше голяма, въпреки че се опитвах да възпроизведа това което Стан Майер е правил. При неговата установка не се е забелязвало загряване, което всъщност най-важното, при моята имаше, което показва неефективност. И въпреки че аз подавах по-малко от 20W, при изчисленията излезе че общо взето, няма смисъл от установката, поне по начина по който я бях направил и капацитета на газ които проивеждах.

Така че когато предлагате някакви замервания трябва да изчислите ( и покажете ) не само входящата но и изходящата енергия, в противен случай е много правилно колегите да са скептични, и в това отношение никакви изказвания колко такива устройства сте продали няма да ви помогнат. Най-малкото понеже цялата технологична индустрия е пълна с неефективни устройства които постоянно се купуват от неразбиращи консуматори.