Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 429429 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #600 -: Април 13, 2020, 03:30:36 am »
А според теб колко е въздушното съпротивление на един автомобил при тази скорост, каква мощност ще е нужна за да може да се преодолее то и да поддържа тази скорост?
Вие явно не четете какво съм написал:
като условно, за елементарност на динамиката, ще приемем че нямаме триене и флуидно съпротивление ( от движещата се маса във флуидната среда).
И колко е мощността на 500 милиампера при 450 Волта можеш ли да сметнеш?
вие съвсем започнахте да бъркате термините, което показва че ви липсват основни разбирания поне по превръщане на мерни единици. А при при положение че бяхте прочели коментара ( ако всъщност можете да го разберете., понеже вече се съмнявам че можете ), щяхте да видите че задавам един въпрос (в някаква степен "подобен"на вашия), на който ако можете да отговорите, в което вече се съмнявам, и се надявам се никой друг колега да не ви помага, то тогава ще разберете защо вашите изказвания са изобщо без покритие:
Вземете 2250 kg ( маса, за по-лесни изчисления ) и приложете към нея 225 J ВСЯКА СЕКУНДА, в едно и също векторно направление, като условно, за елементарност на динамиката, ще приемем че нямаме триене и флуидно съпротивление ( от движещата се маса във флуидната среда). Та сега въпроса е, след колко време, тази маса, при поставените (идеализирани) условия, ще е придобила скорост 33 m/s?

И за да съм коректен трябва да отбележа че в предишния си коментар съм изпуснал удебелена и подчертана секунда:
Ще ви помогна малко, тези цифри от волтове и ампери идват като 225 J/s (вие явно имате трудност да си представите това като механична енергия) и сега следва интересния въпрос.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #601 -: Април 13, 2020, 06:25:12 am »
Епоксипея седни си провери сметките че са много грешни - от уважение няма да вадя калема да смятам.
жокерче - след час ш си набрал 3.6км/ч
« Последна редакция: Април 13, 2020, 06:53:20 am от montanar »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #602 -: Април 13, 2020, 07:34:33 am »
имам грешка - още не бях прогледнал ...
след час скороста ще е 39.6км/ч
Но не виждам тая сметка каква тежест има освен ако се отнася за автомобила на Мъск де го изстреляха към марс  :)
Разхода за ускорение на чистата маса е нищожен процент от другите загуби за ускорение и движение на автомобил.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #603 -: Април 13, 2020, 08:22:46 am »
Въпросът не е в използването на електричеството, а в ефективността на използване.
Ще Ви спомена само нещо твърде скромно но.....епохално: консумацията при скорост 120 км. в час е само 500 МИЛИАМПЕРА  при 450 Волта.
epwpixieq-1, това как ще го коментираш?


Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #604 -: Април 13, 2020, 09:49:27 am »
...къде е онзи електромобил, защо не отидем да се повозим на него?

...

Здравей колега,
добре дошъл отново  ;)  във форума.
Автомобила беше в Трявна.
Аз лично съм го виждал.

поздрави

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #605 -: Април 13, 2020, 03:15:23 pm »
Аз дойдох тук като разбивач на митове, не бързай да се радваш. :)

Защото не можах да видя по-голяма глупост от това електромобил с коефициент на въздушно съпротивление примерно 0.30-0.36 каквито са масово разпространените купета да харчи 0.5А при 450V (тоест 225W), движейки се със скорост 120 км/ч!!!

При такава скорост трябват реално над 17 кW, на прикачената графиката е показано нагледно.

Ама онзи малоумник твърди, че приемал, че автомобилът се движел в безвъздушна среда (а и да допълня от мен явно той пренебрегва и съпротивлението на гумите, което си е сериозно - нали сте бутали автомобил на ръка, знаете колко трудно се бута).

Е как ще се пренебрегне съпротивлението на въздуха и на гумите, този автомобил в КОСМОСА ли ще върви, по космически асфалт ли?? Дори и да е в космоса, то без гравитация няма да има сцепление на гумите - няма да се задържи на космическият път и ще излети от него.
Но ако вкара гравитация на тоя космически път за да има сцепление, то пък няма да може да избегне съпротивлението на гумите тогава.

Е по какъв друг начин може да се нарече такъв индивид ако не малоумен??

То може да е имало електромобил в Трявна (личен мой познат има такъв и си го кара от бая години), но няма да харчи 200 вата, ами ще са му нужни киловати.
А за мотоциклети е още по-голямо въздушното съпротивление и при скорост 115 км/ч са нужни 6.8 киловата, а при 200 км/ч трябват вече 33 киловата.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #606 -: Април 13, 2020, 03:20:32 pm »
Altium що не вземем да си мълчим а само разваляме теферича на хората  ::)
Ефекта от тоя теферич е ясен така или иначе - като ловджийските лафове  ;D

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #607 -: Април 13, 2020, 03:25:43 pm »
Защото се пишат абсолютни глупости, които нямат нищо общо с реалността и всеки поне малко здравомислещ, случайно попаднал в този форум, като ги прочете ще избяга рязко и повече няма да се завърне на това място.

И понеже едните пишат глупости, а другите им вярват, за да внеса малко яснота по тези въпроси че е срамота да се пишат такива дивотии.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #608 -: Април 13, 2020, 04:29:19 pm »
Приятелю Altium,
май не си същия онзи за който си  мисля.
Иди в зоопарка и се увери, че такова животно, ЖИРАФА, го има.  ;D  ;) /прословутата реплика на шопа..../

п.с. В живота никога не  всичко е черно и бяло.
Никога не съм харесвал изказвания от последна инстанция.
Тук сме се събрали, поне аз така мисля, хора търсещи а не яростно отричащи.

Не знам в какво се опитваш да ме/ни убедиш, но мен не успя
.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #609 -: Април 13, 2020, 04:39:19 pm »
Защото се пишат абсолютни глупости, които нямат нищо общо с реалността и всеки поне малко здравомислещ, случайно попаднал в този форум, като ги прочете ще избяга рязко и повече няма да се завърне на това място.
Ти и montanar поредния опит ли правите?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #610 -: Април 13, 2020, 08:37:50 pm »
имам грешка - още не бях прогледнал ...
след час скороста ще е 39.6км/ч
montanar, грешка отново ( и то доста съществена ), пак проверете че и вие явно се оплетохте, и отново добре вижте условията които са поставени за да няма в последствие недоразумения ( за да се каже ами аз не разбрах ).

Както очаквах  Altium, остави някой друг да говори за него, въпреки че изрично подчертах колегите да оставят само той да коментира върху това. Въпреки това надявам се, понеже съм сигурен че има и други колеги които могат да видят решението, все пак точния отговор, при така поставените елементарни условия (те и затова така бяха идеалистично избрани, за да няма оплитане) да излезе наяве.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #611 -: Април 13, 2020, 08:48:11 pm »
Аз дойдох тук като разбивач на митове, не бързай да се радваш. :)
Защото не можах да видя по-голяма глупост от това електромобил с коефициент на въздушно съпротивление примерно 0.30-0.36 каквито са масово разпространените купета да харчи 0.5А при 450V (тоест 225W), движейки се със скорост 120 км/ч!!!
При такава скорост трябват реално над 17 кW, на прикачената графиката е показано нагледно.
Altium, "разбивач на митове" не се става с приказки а с разбиране. Попитах ви нещо елементарно, щом като не знаете или не можете да отговорите понеже не разбирате или не можете да си представите различните условия, а можете само да показвате графики, на съвсем други условия, не във условията поставени при зададения въпрос, това си е ваш проблем. И така с това никакви митове не разбирате, а само показвате че можете да цитирате без разбиране, понеже ако можехте да разбирате, то при различни за дадени условия ще трябваше да можете да направите елементарни изчисления, а това че не можете, мисля че стана ясно на повечето колеги.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #612 -: Април 13, 2020, 08:48:34 pm »
   epwpixieq-1 поправи ме ;)

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #613 -: Април 13, 2020, 10:25:36 pm »
Абе същия онзи Алтиум е, гарантирам. Просто вече вижда истините доста по-бързо.

Ама какво точно ме попитахте, явно съм го пропуснал, пък и аз ви питам конкретни неща и няма отговор.

И графиката на нужните киловати спрямо скоростта виждате ли я, тя говори ли ви нещо?
И как един електромобил ще се движи без въздушно съпротивление и без триене в гумите?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #614 -: Април 13, 2020, 11:13:55 pm »
   epwpixieq-1 поправи ме ;)
С нежелание, но ще го направя. Обикновено очаквам хората които мислят (и претендират) че разбират, и особено поправят другите да осъзнаят грешката си, но щом като така лесно се отказвате да се задълбавате в проблема добре (въпреки че началните условия и масата бяха специално избрани за лесни изчисления, а и то вече е ясно че Altium не може да реши този въпрос): 330 секунди, за да се достигне от 0 m/s до скорост 33 m/s. Хайде сега, въпреки че вашето виждане е коренно различно, да видим дали можете да разберете защо е така.