Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Автомобилът на Chobi

<< < (78/141) > >>

teofilius:
Велектра! Лично за себе си съм убеден че магнитното и електромагнитното поле като цяло са вълни на средата, и като цяло си прав - ток и магнетизъм са взаимосвързани и  взаимно се предизвикват. Електромагнетизма е връзката между електрическия ток и средата.  Иначе магнитно поле има и без ток. При разреждане на плочите на плосък зареден кондензатор, без протичане на ток между тях, но само появата или изчезването на електрическо поле, предизвиква между тях перпендикулярно  магнитно поле. Зарядите са заряди защото имат електрическо поле, а при движението или промяната си електрическото поле поражда магнитно....
  Ти говориш за затихващия процес на взаимно пораждане на ток и магнитно поле повтарящ се многократно. Интересното, е че този процес го има само ако не се опитваш да затвориш веригата на бобината, иначе решиш ли да вземеш тази енергия, процеса се прекратява. Тоест - бобината се държи като пружина напрегната и отпусната да вибрира в пространството докато утихне.
 
--- Цитат ---"Съвсем друго се случва при рязко спиране на тока. Не че не се случват пак тия неща на затихване и автоиндукция и самоиндукция, но еднократно само, се случва и събитието за възстановяване на разредената ефирна плътност. Същото, което се случва и при мълнията. От това възстановяване на ефирната плътност около проводника (бобината) получаваме многократно по-голяма енергия от вложената, а не от автоиндукцията и самоиндукцията."
--- Край на цитат ---

  Това е интересно. Ако протичането на ток създава някакво напрежение във ефира то рязкото спиране е като създаване на енергийна дупка спрямо ефира и той не само че я запълва с огромна скорост но и я прелива и именно преливането е свободната енергия която всички ние така силно желаем, и тук ключовото е да поддържаме постоянно дупката така, че тя да не се напълва, а това постигаме ако преобразуваме субстанцията на ефира в електрическа  енергия. 
Бих дал следното сравнение. Имаме  неограничен по количество воден басейн, в който водата е ефира. Създаваме дупка и водовъртеж в басейна, като на определено място на дъното така го загряваме, че водата да се изпарява много бързо. И така имаме воден поток надолу към областта на загряване, и изпарение и воден поток от пара нагоре. И все пак това е много груба и нескопосана аналогия.
Ти споменаваш падането на мълния, но именно при падане на мълния се пораждат кълбовидните мълнии, които малко или повече се захранват именно с ефирна енергия. И това е област на теорията. 
Дай идея сега, как на практика от процеса на възстановяване на ефирната плътност около проводника получаваме СЕ?  Сега има теории дори, че електроните не съществуват, а тока е ефирен поток около проводника. Много е възможно да е така иначе няма как да обясним ефекта с кондензатора, за който споменах по-горе. Ако ефира се движи около проводника от прилаганото електрическо поле в двата му края, то със сигурност ефирната плътност около проводника и на ефира формиращ това, на което му викаме ток, е с различна плътност от тази на ефира, когато не се движи и няма ток. Дори при движещ се ефир, околния ефир трябва да създава в него хидростатично ефирно налягане, подобно както е при въздушните аеро и хидродинамични процеси. Със сигурност има сходства в едното и другото...

Аtos:
Ето, че поне двама са разбрали идеята ми за магнитна имплозия   ;)
Именно въпросното "преливане" при запълване на енергийна дупка търсим.
Само че, не става да я поддържаме постоянно, защото няма да работи!
Трябва да я "помпим" на импулси, да я създаваме постоянно и да я спираме рязко.

Velektra:
teofilius, както се досещаш не съм ги измислил тия неща. Просто от много четене това е най-близо до моите разбирания.
Например за мълнията, май го четох при Грей.  За налягането на ефира около проводник без по него да тече ток и когато тече - от един руснак (утре ще ги намеря нещата по-точно), а естествено, най-много от Тесла.
Може и някои да мислят, че е само красива приказка разказа за това как са го удряли частици и той първо си е мислел, че са от разпрашения проводник и се е скрил зад стъкло, а след като пак са го ударили си е мислил, че е електричество и се е криел зад заземена медна преграда, и след това пак като са преминали през стъкло и мед какво остава да са?
От какво се образува гръмотевицата след като имаме мълния? Мълнията, искрата и волтовата дъга са си ток. Вярно че не текат по проводник, но са толкова мощни, че проводник не им трябва. Просто си създава "канал" във въздуха.
Искрището е много интересно и съществено нещо, въпреки че много се говори за него и е станало нещо тривиално и не му обръщаме вече внимание. Как да си представим, че при него всъщност тока излиза от твърда среда и прескачайки цяло агрегатно състояние (течното) излиза във въздуха и пак влиза директно в материя с твърдо агрегатно състояние.

Спирам дотук, защото темата е по-обширна и трябва повече навлизане в нея, а аз пиша от тук оттам и непълно и не казвам всичко. Така има опасност да не мога да кажа това, което трябва.

Но аз мисля че ти ги знаеш тия неща и то по-добре от мен.

П.П. Зная, че не е по темата, но докато Чоби се обади да не скучаем  :)

teofilius:
Нещата при Грей са наистина интересни. При опити с дълга, с един ред навивки бобина, имах някои интересни наблюдения. При поставяне на проводник в едната и половина и високочестотно импулсно поле в нея, проводника винаги се зарежда спрямо земя. Реших, че е електростатична индукция спрямо напрежителния потенциал от самоиндукцията в двете половини на бобината. Поставих два отделни проводника през бобината в двете половини и един спрямо друг наистина имаме поляризация и съответно при товар през външни проводници имаме и ток (лампата свети). През Грец съответно и зареждам кондензатор. Имам го и обратния ефект - два електрода, които не контактуват, но се намират в краищата на бобината, при подаване на ВЧ на тях, в Бобината съответно имаме напрежение. Нямам свръх ефективност за сега, но са интересни тези процеси и ме навеждат на разни мисли...

mi68:
Здравейте,
Темата се върти около 2D пространство, защото електромагнитните вълни са 2D. Невярно! М52
Да разгледаме нещата в 3D. Всяка материя има обем.
Ако пуснем ток в соленоид, перпендикулярно имаме магнитен поток. Вход или имплозия - ЮГ, и изход или експлозия - СЕВЕР. Този магнитен поток е затворен в тороидален трансформатор. Движението на магнитния поток в магнитопровода, предизвиква движение на ефира, проявяващо се в гравитационни ефекти. Тези ефекти са вредни, защото трансформатора ще подскача или вибрира.
Настройката на процеса е сложна за начинаещи, за сега чакам, г-н Чобанов да даде практическа схема. Ако е изчезнал ще му дам червен картон и продължавам сам. Просто трансформатора трябва да се навие с бифилярна намотка, заради по-пълно използване на закона за резонанса. Второ, капацитетите на кондензаторите не трябва да са високи, за да имаме висок качествен фактор. От тук, диодите трябва да издържат високи напрежения, сложна инженерна задача, но не невъзможна. Най-лесното е г-н Чобанов да даде схемата!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия