Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Хвърчилофенер

(1/4) > >>

x_name41:
изобретението представлява нещо средно между китайски фенер и българско хвърчило, дръжката е дървена а свързващата нишка между дръжката и хвърчилофенера трябва да е направена от единична графенова нанотръба. Самия хвърчилофенер е изработен от издълбана тиква вързана за хвърчило. Хвърчилото от своя страна е направено от оризова хартия, вътре във тиквата трябва да има свещ или кандило. Издигането във въздуха става със много бързо непрекъснато бягане на оператора, който държи дръжката (с две думи трябва да бяга като луд или като кашик), ако не успее да се вдигне във въздуха в краен случай може да му се прикрепят отстрани и отгоре по три хелиеви балона. Издигането трябва да става бавно и постепеннно

Аtos:
x_name41, ти ме утрепа, бре:)
Това бягане между блоковете в града ли трябва да е или на село, по ливадата?
Щото ако е между блоковете, не знам как ще се заобикаля цялата мрежа там от кабеляци на нет-доставчици и кабеларки...
А ако е на село...има доста по-лесни начини да си запалиш плевнята (или кооперативното сено)-хахаха ;D

GreenHulk:

--- Цитат на: atos в Декември 17, 2014, 02:41:14 pm ---x_name41, ти ме утрепа, бре:)
Това бягане между блоковете в града ли трябва да е или на село, по ливадата?
Щото ако е между блоковете, не знам как ще се заобикаля цялата мрежа там от кабеляци на нет-доставчици и кабеларки...
А ако е на село...има доста по-лесни начини да си запалиш плевнята (или кооперативното сено)-хахаха ;D

--- Край на цитат ---

за целта ползваш специален противопожарен квадрикоптерен дрон да дърпа - ако се запали някое сено, сензора му за пушек да сработи и да ти прати sms като му свърши водата  ;D

Phantom:
Всеки знае как се пуска хвърчило. Относно майтапчийските коментари - ами нормално е да ги има. И това го разбирам. Не разбирам обаче, за какво ще служи тази "фъркаща" тиква !? Ей това ми е "дива Индия" .

Радико:
В магазините за фойерверки продават китайски летящи фенери. Издигат се от топлият въздух загрят от свещ вътре в тях.
елементарно е да си ги направи и сам човек.  Много са ефектни първият път като ги видях помислих че виждам НЛО  ;D ;D ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия