Автор Тема: Огледалото на Козирев-директен преход към медитативно състояние на съзнанието ?  (Прочетена 74846 пъти)

paparosko

  • Гост
Re: Огледалото на Козирев
« Отговор #90 -: Декември 03, 2014, 11:05:56 pm »
Така е.
Има ли човек, има субективност.
Затова е правилно твърдението, че: "Не е хубаво това, което е хубаво, а е хубаво това, което ми харесва!"
Но когато повечето от хората мислят в една посока, то и "реалността" се променя в тази посока, независимо дали е за добро или за зло.
Та по принцип човек би трябвало да живее над 120 години, ама като мине 60-те отношението на другите към него се променя, постепенно бива отхвърлен от активния живот на обществото, става ненужен. Това влияе върху психиката му, начинът му на мислене се променя, той свиква с мисълта за непотребността си, тези мисли от своя страна влияят на физическо ниво върху целия му организъм и тялото му наистина се състарява с бързи темпове.
Така, че човек е такъв, какъвто мисли, че е!
Същото е и с времето. То тече толкова бързо, колкото си мислим, че е. Та нали е наша измишльотина.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ей това са много добри разсъждения... благодаря за което :) Съществува голяма вероятност нещата, ако не точно такива, то да са много подобни.
От ускорителите на частици знаем, че нуждата от енергия за все по-бързото ускоряване, нараства експоненциално с доближаване скоростта на светлината. Сега можем да си го обясним с големия етерен градиент около частицата (или кораба) и на този градиент става все по трудно да се повлияе.
Може да се каже и така - центърът на тежестта на движещ се обект се измества, и в процес на ускорение или намаляване на скоростта, центърът се "колебае" в съответната посока, което предизвиква инерциалните ефекти.
При някои антигравитационни апарати се създава "изкуствен" център на тежестта извън тялото, което задвижва апарата в пространството без да е необходимо той да се тласка и да набира скорост по конвенционален път. Затова при тях липсва инерция, защото тялото запазва собствения си тегловен център непроменен, а се "води" по новосъздадения по-силен.
Абе, че не е точно така - не е! Но приемам, че се изразяваш условно, за да ти бъде разбрана мисълта:)
Не се измества центъра на тежестта буквално, а посоката на гравитацията - и то във всеки един атом!
Ако замениш "центъра на тежестта" с вектор на гравитацията, вече е друго нещо:)
Имаме тотална липса на инерция, по тази логика можем да сравняваме условията при равномерно движение на тяло с тези на познатите ни антигравитационни НЛО, въпреки, че там има промяна на скорост и посока.
Ако можем да схванем общите принципи при двата случая, ще схванем основен принцип за разбирането на нещата.

П.П.аз не разбрах какво написах току-що...още го асимилирам, все едно някой друг пишеше...
« Последна редакция: Декември 04, 2014, 01:11:42 am от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Имаме тотална липса на инерция, по тази логика можем да сравняваме условията при равномерно движение на тяло с тези на познатите ни антигравитационни НЛО, въпреки, че там има промяна на скорост и посока.
Ако можем да схванем общите принципи при двата случая, ще схванем основен принцип за разбирането на нещата.

Да, както сам написа, при равномерното движение етерът е този, който "носи" кораба. В случая разликата с нашия допотопен кораб и НЛО се изразява в това, че ако решим по-рязко да се отклоним от курса или да намалим, ще изпитаме инерциални сили поради това, че отново прилагаме някакъв контра-тласък чрез конвенционална тяга. Това пак довежда до изместване грав. векторите на атомите и инерция.
Относно НЛО-то можем да приемем, че то изобщо не се движи. Движи се ефира около него и материята следва тази "долина", като атомите запазват своите грав. вектори непроменени. Самият етер около чинията поема инерционните сили и ги погасява, като апаратът остава незасегнат. Съвършеното придвижване в пространствато... правиш си каквито маневри пожелаеш и с каквато "скорост", а релативистките ефекти и светлинната скорост не те бъркат :) А като бонус получаваш и невидимост поради канализирането на светлината около обекта от създалата се етерна леща.
« Последна редакция: Декември 04, 2014, 12:05:04 pm от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
...
П.П.аз не разбрах какво написах току-що...още го асимилирам, все едно някой друг пишеше...

Типичен случай на "информационно засмукване" по "спирален вихър" с пресечна точка собствения ти мозък.
Поражда се вследствие навлизане в по-дълбоки нива на концентрация на вниманието и последваща медитация. Не само в началото възприемаме тези случаи като случайни.
В случая разглеждаме "медитацията" като ментален "инструмент" за енерго-информационен обмен".
На мен ми се случва почти непрекъснато вече... към каквото и да погледна, съсредоточа ли вниманието си върху него по-продължително време... и започва "контактуването"...
Това "контактуване" е с неизвестен (ако не е специално избран или "повикан") субект. Случва се на принципа на отражението на радиовълните в йоносферата... и така - на зиг-заг може да обходи цялата земна Ноосфера. Свързваш се ЧРЕЗ нея със съществуващи сходни вибрационни енерго-информационни ресурси, мозъкът ти ги "декодира" - т.е. превежда - на говорим от теб език и при добро умение да ги улавяш, запомняш и записваш тези "преводи" - същите стават поредна нова крачка в обогатяване на Акашовото Поле = Ноосферата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Може би ми се е случвало и друг път, но не съм го анализирал досега, отдавал съм го на интуитивно, вероятно подсъзнателно "мислене"...интересното е, че се случва в моменти, когато съм недоспал или много уморен-след 15-16 часова работна смяна, например. Явно мозъкът тогава се "отърсва" или блокира потока постоянни мисли и прави връзка с подсъзнанието. Не е чак медитация, но може би предмедитативно състояние?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Това, което казваш - за преумората и недоспиването - използваше в своето обучаване на мераклиите и тук в БГ оня руснак дето се появи след Кашпировски.
Много точно си забелязал за преумората, но това е за сметка на целия организъм. Не е това начинът, защото си е цяло мъчение.
По-просто е - просто сядаш, или лягаш, отпускаш се, и започваш да си повтаряш само един - свой важен въпрос - КРАТКО И ТОЧНО ФОРМУЛИРАН - и караш така, докато започнеш да заспиваш, обаче - ДРЪЖ! - не заспивай... точно "там", на границата на мозъчните вълни между Будно и Задремващо състояние, Мозъкът се превръща в Енерго-Информационен Ретранслатор. Подсъзнанието запомня фрагментите, а после, като се "събудиш" - започва "декодирането".
Не ги помня вече точно честотите на тези Алфа, Бета, Гама (или Тета - не помня) и Делта трептения/импулси на мозъка, но в будно състояние са най-високи,някъде около 12-15Hz, при заспиване се забавят и са около 8-12 Hz, и т.н.
Има техники да се овладява информацията от мозъка и при сънуване, да се запомня и да се записва - в полусънено състояние - т.нар. Майнд Контрол или Метода Силва.
Много са ценни тези техники. И вършат много работа. Излезе и книжка в няколко издания.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Да, техники много има и на Кастанеда са добри, макар и трудни за прилагане без разбиране...мисълта ми беше за спонтанната проява на подобни състояния, не за целенасоченото им извикване:)

Относно честотите - установено е, че 8 херца би било идеалното излъчване на абсолютно здрав организъм със перфектна аура. Всичко останало е малко "под"... Ако мозъкът работи на 12-15, разбираемо е, затова може би в сънно състояние вероятността за резонанс е по-голяма, когато мозъкът и тялото имат най-голям шанс да "зазвънят" в хармония:)
« Последна редакция: Декември 04, 2014, 01:59:37 pm от atos »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Да, техники много има и на Кастанеда са добри, макар и трудни за прилагане без разбиране...
четох ,че Карлос Кастанеда е измамник - Всичките му  разкази са лъжа  :o
« Последна редакция: Декември 04, 2014, 03:37:35 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Кастанеда е описал свои срещи и разговори с "ония" индианци... в Мексико. Това за действието на отровните гъби с които се дрогират е вярно, но и много опасно. Има цял куп други наркотици, с които се правят същите "номера"...
За мен най-впечатляващо беше описанието му как "докато клечал на двора, срал на покрива"!!! (или беше обратното?!)...
Иначе много точно е описал всичките ефекти, и живи и полеви "субекти"...
Всъщност всичките му "романи" са пътеписи, описания на действителни случки с него.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Това за покрива не съм го чел...само "Завръщане в Исткланд"...
Молитвите в храмовете също резонират на 8 херца, затова имат такъв ефект върху водата и я структурират в светена, а и човек усеща хармония някак.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Atos, какъв резонанс  бре човек. Никакъв резонанс не правят молитвите. Те просто са кодове за достъп, до високите нива на съзнанието и Висшия Аз. Молитвите изчистват каналът към Висшия Аз, епифизата се настройва за излъчване и работа на по-високи нива. Задават се команди на подсъзнанието, как да изчисти фините тела, храната, водата и това става посредством епифизата, която излъчва във високите измерения. Каквото и да се случи в триизмерната матрица, то винаги е започнало от високите нива и се спуска надолу. Въздействието, винаги е от поне едно ниво по-нагоре. Но не си мислете, че желанието да кажете молитва е дошло от физическото ви тяло ;)
Молитвите работят навсякъде, но в храмовете, под куполите има енергиен вортекс, който усилва действието им. Не е задължително да сте вярващи, за да си казвате молитви и да имате ползи от това. Нещата опират до разбиране смисъла на действието и нямат нищо общо с институцията "Църква".

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Това се знае, но едва ли баба ти Гицка прави този анализ, влизайки в храма... говоря в частност за водата...за клъстерите, които се образуват при такава честота, да не задълбаваме за останалата вкарана и информация...

http://bgchaos.com/851/polemics/unintelligent-design/%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BC%D0%BE%D0%B7/#ixzz3K458udsv
Освен че разказите на Кастанеда са измисли оказва и че структурирането на водата е измама :)

Векторе, кой олигофрен е писал тая статия, бре? Той идиот ли е?

Само следното стига, за да го анатемосам и да не чета нататък:
"Идеята да се обърне внимание на замърсяването на водата е благородна и заслужава подкрепа, но дали молитвите ще ни помогнат? Коварно подхвърленият въпрос “Ако мисълта влияе на молекулярната структура на водата, тогава какъв ефект може да има мисълта върху човешките тела?” във филма “What the bleep do we know!?” , накара много наши съвременници отчаяно да вярват, че може да повлияят на реалността чрез собствените си мисли и самовнушения. И за това е отговорен Масару Емото."

Аааа, чакай...сега видях, някоя си Ваня Милева...и защо да и вярвам? Че нейната теория е по-скоро нагаждаческа, я виж това:

      реплики от филма:                                           
"… само водата е единственото вещество на планетата, което може да е в три състояния (течно, твърдо и газообразно)  "                 

       факти:
       В три агрегатни състояния могат да бъдат почти всички вещества."

.........................
Факти, макти...защо е изпуснала най-важната дума- ЕДНОВРЕМЕННО???
ЕСТЕСТВЕНО, ЧЕ няма ДРУГО ВЕЩЕСТВО, КОЕТО МОЖЕ ДА БЪДЕ ЕДНОВРЕМЕННО в трите си агрегатни състояния, и то при еднакви условия!

".Как водата “разбира” на какъв език й се говори?" - това говори за АБСОЛЮТНО неразбиране на процесите, водата улавя запечатаната мисъл и НАМЕРЕНИЕ в текста!
Все едно да те питам- абе как научи радиото си на италиански, то е правено в Германия?

Тая знае ли, че акациите в саваната си обменят информация, когато жираф започне да пасе листата на някоя? В следствие на това, околните дървета променят химичния състав в листата си, правейки ги горчиви! Те дали си говорят на арабски, а?

"Изследванията и изводите на д-р Масару Емото не са съобразени с нормите на научния метод. Нещо повече, в интервю публикувано в Maui News, Емото заявява: “Аз не се основавам на някаква съвременна научна основа. Аз дори не знаех, че има ограничения на науката, които да не дадат шанс на това изследване “. С други думи, Емото има “късмета” да не е част от научната общност, за да направи своите “изследвания ” без да се съобразява с научния метод."

И това ако не е повод да се адмирира Яемото, не знам кое е?

"Във този “научно”-популярен филма се представят мненията на различни учени, които след проверка се оказва, че са хомеопати, окултисти, доктори по алтернативна медицина, академици в непризнатата РАЕН (Российская академия еретических наук), че дори и един митрополит. Изключение прави Курт Вютрих, сериозен учен, нобелов лауреат, обаче в интервюто си не казва нищо, което да подкрепя основната теза на филма."

Виждате ли всички, бре...щом си хомеопат, значи си еретик-хахаха, какво да говорим повече?

А РАЕН означава точно - Российская академия естественных наук. И това ако не е долна инсинуация...не знам кое е?

https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=%D0%A0%D0%90%D0%95%D0%9D


П.П. Да си набавиш микроскоп не е трудно.Това са опити, които всеки може да направи сам в къщи! Много по-лесно е "да блеснеш с авторитет", осирайки наготово дългогодишния труд на някого, отколкото ти самият да го положиш (тоя труд).










« Последна редакция: Декември 05, 2014, 12:45:17 pm от atos »

paparosko

  • Гост
Re: Огледалото на Козирев
« Отговор #103 -: Декември 05, 2014, 07:26:50 pm »
atos,
С право се възмущаваш.
Повечето учени са закостенели (просто такава е научната среда - консервативна) и като чуят за езотерика и окултизъм или се присмиват или се ядосват, защото свързват тези думи с шарлатания.
Е има и млади, напредничави учени, които са широко скроени и приемат реалността за влиянието на силата на ума и мислите. Те обикновено се занимават с квантова физика, със строежа на елементарните частици.
Та още през 50-те години Дейвид Бом (специалист по теоретична физика, единият от двамата създатели на Холографската теория), е много добър приятел с Джиду Кришнамурти - оригинален езотерик, световно известен индийски философ.
Дейвид Бом казва, че в учението на Кришнамурти вижда паралел със собствената си революционна теория във физиката.
Срещите между двамата в продължение на години спомага за изграждането на мост между така наречения мистицизъм и науката.
Във филма "What Is Reality" на BBC се дискутира точно това (а и не само) - какво мислят някои учени за влиянието на мисловната енергия върху реалността.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Спо-о-ко! Само не изпадайте в гърч! Емоциите са признак, че преки доказателства липсват!
Емото хубаво е отворил бизнеса с етикетчетата, под въпрос е, какво е сипал вътре! А контра-доводите в статията на нашата "учена кака" не са нейни... преписала ги е! Няма толкоз акъл милата да събори милиардите долари на Емото. Просто я е яд! - че не се е сетила тя за "етикетчетата".
Иначе внимавайте, тезите срещу които "скачате" са "подковани" с експерименти.
И се сещайте още, че не водата и оризът, доматите или чушките имат памет, а Човекът около тях. И че точно той и неговото поле в момента на експериментите са тези които вършат "скритата работа"... Разбира се, че и Емото е послъгал не малко, но така се прави Реклама.
"Не е луд който яде баницата, ами който му я дава!"