Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

CNC машината на lda_has

<< < (2/55) > >>

Радико:
 Това което забелязвам от снимките е че си сложил направляващите само на две опори в най крайните точки.
Струва ми се, че ако обработваш нещо по твърдо от чам може да започнат да поддават По добре би било да се ползват Прорязани лагери и направляващите да са укрепени по на гъсто. Напречните са по къси и проблема е по малък, но те могат да се вържат една за друга и да се получи нещо като ферма. Разира се ако машиата се ползва само за меки материали, всичко това може да се спести.

lda_has:
Радико предполагам, че си прав в разсъжденията но CNC-то е още в процес на изработка. След като го пусна е действие ще имам поглед как се държи на по-твърди материали и чак тогава ще правя заключение за промяна. Ако заработи тази конструкция най лесно ще въдя допуснатите от мен грешки. Човек се учи от грешките си и от новите опити за тяхното отстраняване.

Радико:
Да бе така е ама да знаеш по евтино излиза да се учиш от чуждите грешки вместо от свойте. то нали за това е в края на краищата този форум, Някой като настъпи мотиката да каже на другите да внимават и да я прескочат а не всички в колона по един и после да си мериме цицините на кой е по голяма. А че машинката ти ще тръгне "по добре или по лошо" в това не се съмнявам.

lda_has:
Вече съм в етап в който ми е късно да правя промени в конструкцията. Остават ми да изработя и закрепя само две конзоли за гайките на винтовете на осите X и Z.

Приемам движението напред/назад за Y, движението на ляво/дясно за X и за Z се зае вече.

lda_has:
Снимки на хода по оста Z:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия