Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

CNC машината на lda_has

<< < (27/55) > >>

lda_has:
Разрешавам ;D

Чичо НОНЧО:
Темата е за твоята машина, но искам да ти покажа моето ново творение.
 Отне ми 34 дни-горе-долу по 6 часа на ден. Единствената стругарска работа е по краищата на винтовете.
Останалото е с известният ти рутер.
 Видеото е малко скучно може би, но е с опознавателна цел. Всъщност това е първият тест

https://www.youtube.com/watch?v=bjnUpqNViqM

lda_has:
Чичо НОНЧО Нали знаеш, че ти завиждам благородно.
Щом работи едно нещо значи е добре направено. Няма значение дали е от дърво или метал важното е да работи както очакваш и да върши работата за което си го направил.
Моите проблеми сам ги видя: просторното място където е монтирано моето CNC то само дъската трябва да я режа на четири да се побере в моя "ОФИС", а ако направя ново CNC с тия размери трябва да го слагам на два етажа  ;D, а и нали видя колко съм "добре" с правенето на машинните кодове, че да търся по-голямо помещение за целта. И с това "свободно" време с което разполагам направо нямам думи.
Та сега по същество нали съм железар и малко токаджия започнах да мисля едно допълнение към CNC-то. Мисля, мисля и пак съм в начална точка с една дума не съм измислил НИЩО до сега, ама ще стане рано или късно и пак ще го покажа.
Ей за такава машина става въпрос.
 
Атанасов_Хасково

Чичо НОНЧО:
Аз му казвам "опипвач".
В Мач-а има такава функция.  Приготвил съм го, но все не стигам до него! Продава се, но е и много елементарно да си го направиш сам. Имаш всичко необходимо!! ;)

Радико:
lda_has За това нещо което е доста пеосто от механична гледна точка са ти необходими няколко енкодера желателно абсолютни.
интересно, че тъкмо си мислех да отворя тема по въпроса, че и на мен са ми нужни енкодери такава тема имаше едно време но кой знае защо бившия модератор алтиум реши, че си е лично негова губерния и изтри цялата тема като се махна от форума.
Нищо де ще я направим наново.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия