Автор Тема: Възможно ли е това ?  (Прочетена 50579 пъти)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #30 -: Септември 25, 2014, 04:19:09 pm »
gvg,

 Имаш ли цялото видео с Бедини, защото това е само част от него. А това на руснака според мене не работи. При третото пускане му се завърта ротора и след това намалява въпреки че приближава статорния магнит няколко пъти. Единствено ако има целите обяснения на Бедини може да го пробвам. Тука не споменава какво представлява ротора.

 Поздрави!

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #31 -: Септември 25, 2014, 04:37:37 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=t8BQHjiYP_k

Ето го целия филм за двигателя на Хауард Джонсън. Мисля да се заема с него.
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 08:21:56 am от Maistora52 »

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #32 -: Септември 25, 2014, 04:40:27 pm »
Това е целият филм но е над 2часа.
www.youtube.com/watch?v=t8BQHjiYP_k
Успех!!!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #33 -: Септември 26, 2014, 01:00:28 am »
   mito_kupona, повтарям се, но ... обърни единия диод наобратно. Така както си ги сложил не вършат нищо. Нали целта е колкото електрона влязат в LC-то през единия диод, толкова и да излязат през другия. Аз правих опити с подръчни материали само за проба и установих, че като включа променлив източник на мястото на неговата стартова батерия, имам различно по сила светене на лампата при различно включване на бобините, което ми се видя странно. И тези килохерци не са ли много за обикновена ламарина или тя е "необикновена"?
Колега Димов, обръщах диодите по всички възможни начини, но нищо не се получава. Резонансната честота на всеки от контурите, така както са вкарани бобините в магнитопровода, е около 330 KHz с кондензатори по 0,1мкф, a ламарината е пермалой. Може да се свали резонансната честота, така, че да е подходяща за дадения магнитопровод , но трябва да се сложат кондензатори от порядъка на 10-20мкф, а такива кондензатори на клиповете не видях. На 99,9 процента това е фейк, но имам още няколко идеи, които искам да пробвам и тогава ще дам заключително становище.
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 01:26:48 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #34 -: Септември 26, 2014, 01:33:34 am »
Дааа, всеки "фейк"  може да ти даде идеи, колкото и нескопосен да е ;)
Трябва да имаме в предвид, че всяка фалшива репликация се базира в основата си на някаква "чиста идея"...
То е като всеки слух - макар и преувеличен в края си, все е тръгнал от начало от действителен факт...е, почти... ;D

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #35 -: Септември 26, 2014, 08:44:17 am »
GVG and Az_skeleta - Обясненията и на Бедини (графиките и показното) и тези на Руснака СА АБСОЛЮТНО ТОЧНИ, ПРАВИЛНИ И РАБОТЯТ. НЯМА ФЕЙК - ТОВА АЗ ЛИЧНО СЪМ ИЗПРОБВАЛ - РАБОТИ и негов вариант съм показал в клипа си (С ЛИНК в темата за БГ М.Двиг.) - първият модел - само че при мен ролите са обърнати и използвам само един Акт.Магнит в центъра на Диск с магнити.
Поставянето "на чорчик" на Актюаторния Диск спрямо Роторния диск Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Забележката на Скъли за "забавянето на въртенето" е правилна, но това е нормално при положение, че се държи с ръка Акт.Диск.
Завъртането на Роторния диск е безпроблемно при ПРАВИЛНА ПОСТАНОВКА и имаме увеличаване на оборотите до влудяване!

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #36 -: Септември 26, 2014, 09:13:38 am »
Майсторе,
 аз си направих труда да изгледам половината филм снощи. За повече нямах време, но тая вечер ще намеря. Та Бедини използва един магнит само, за роторчето и отдолу мискето го слага за да има дисбаланс в магнитното поле. При него, до колкото видях, статора го пуска успоредно на ротора, макар че като започне да го приближава(статора) и ротора си заема сам позицията. Ако не си гледал филма го направи. Обяснява как да манипулираме магнитите за да постигнем полето което ни трябва.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #37 -: Септември 26, 2014, 02:36:48 pm »
Знам ги, Скъли, всичките тези "шмекерии"...
Докато "номера" се прави на ръка, всичко е лесно!
Трудното идва, когато трябва да се стационират (вградят в конструкция) съответния статорен пакет и спрямо него роторния.
Проблема идва от това, че "ние си мислим", че ръцете ни, които държат единия пакет УЖ са неподвижни, но всъщност, КОЛКОТО ПО-НЕЖНА, ПО-ЧУВСТВИТЕЛНА, ПО-МАЛКА е една постановка, толкова по-лесно става завъртането - защото дори и неусетни трептения на ръцете ЗАДВИЖВАТ роторния пакет.
При стациониране, това треперене, този "тремор" на ръцете липсва, и тогава се оказва, че идват НА МОЕТО... т.е. трябва да осигурят външно накланяне на актюаторния пакет. Още повече, че това накланяне не е еднократно, а за всеки оборот най-малко по един или два пъти - зависи от принципа на нареждане на магнитите.
КПД над 1 (единица) може и да не изкараме, но ще я докараме поне до 90%, ако не и повече!
Мислете за хибридни такива конструкции и постановки - с участитето на тоци (украинския "Вега" - концепция Адамс), или гравитация (класическия V-Gate), или Стърлинг, или Водонапорни инст. или Фотоволтаични и въобще, кой с каквото разполага.
Другото - като при М.Йълдъз, "Перендев", и тия дето не се сещам - ИЗТОЩАВАТ МАГНИТИТЕ СКОРОПОСТИЖНО!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #38 -: Септември 26, 2014, 04:56:03 pm »
Е то няма как да не ги изтощават...щом ги изтощават-значи работят, как иначе, нали се ползва тая "магнитна сила", редно е да се изтощят... :)
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 06:32:58 pm от atos »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #39 -: Октомври 02, 2014, 03:57:02 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=3_j1lKv-SSA

   Ето това се нарича фалшив фейк. Две жички към дупка в балатума и готово фри енерджи. Но другите му фейкове са доста сполучливи, а може и СЕ да има някъде. Има и нещо като TPU.
   А това му е канала:
http://www.youtube.com/channel/UCow6fPKCUCeQBdrOuJd-Inw

Velektra

  • Гост
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #40 -: Октомври 02, 2014, 04:57:24 pm »
Иване, ти да не си делиш парите от рекламата с тоя тарикат?
Сега като си дал тоя линк само от нашия форум, само от любопитство ще влязат над 100 човека да видят какъв е тоя фейк. Това е достатъчно Гугъла да отчете увеличение на посещенията и да пусне още някоя реклама на тариката.
Ако на някой не му стигат парите да направи работещо устройство за СЕ, това е начина да ги събере - чрез направа на фейкове. Естествено трябват и доста будали, за да го гледат, но това не е проблем явно!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #41 -: Октомври 03, 2014, 10:49:11 am »
   Velektra, и аз си помислих същото - набиране на средства за направа на СЕ. То не е лошо и ние да намерим начин за инвестиции, че явно монополистите няма да ни финансират, а само ще ни крадат. Иначе добре запоява човекът. Пък и схемите са му интересни. Виж например тази - прилагам файл. Доста интересен начин за сваляне на енергия от резонанс. При динатрона има нещо подобно - бобина "се засилва" с високо напрежение и после "по инерция" тя зарежда кондензатора и лампата с ниско напрежение, но по-голям ток за по-дълго време. Така се получава трансформация на високо напрежение и малък ток в ниско напрежение и голям ток. Освен това двете странични бобини май работят само с еднопосочен ток. Още не ми е ясна ролята на магнитите, но явно има някакво пренасочване на полето. Схемата си заслужава умуването.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #42 -: Октомври 03, 2014, 01:29:16 pm »
Здравейте,
искам да споделя опита си с Магнитния мотор, изработен по патента на Джон Бедини и идеята на Хауард Джонсън.
Патента на Бедини:
Моето видео,  надявам се става ясно, че идеята е работеща.

http://youtu.be/9QitfCrgkpw


Накрая видеото на колегата TheMaster DV:

https://www.youtube.com/watch?v=PmbtVaVGxns

Няма тремор на ръцете.Всичко е статично.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #43 -: Октомври 03, 2014, 03:45:38 pm »
madsatbg, при контактуване на сфера с плоска повърхност, точката на лагеруване може да се мести в зависимост от наклона. Когато тази точка на лагеруване не съвпада с оста на симетрия на тялото, може да имаме ротация и преместване на тялото. Именно силата на преместване ще се стреми да създава и ротацията - поради момента създаден между точката на лагеруване и оста на симетрия. Вместо съчмата постави две игли - създай иглен лагер както в часовниците. Само в този случай ще бъде гарантирана статиката на системата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #44 -: Октомври 03, 2014, 04:20:22 pm »
Bat_Vanko, може би под "статика" имаш в предвид "стабилност"?
Ако е така съм съгласен с теб!
Защото иначе не е статика а "контролирана динамика", извинявай за уточнението и ме поправи ако греша:)