Автор Тема: Възможно ли е това ?  (Прочетена 50553 пъти)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #15 -: Септември 17, 2014, 10:53:35 pm »
Специално за Иван Димов
Free Energy Light Bulb UNVEILED:http://youtu.be/-poc9JSHoWA

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #16 -: Септември 22, 2014, 07:10:19 am »
Цитат от резюмето на филма  http://zamunda.net/details.php?id=135009&hit=1  в Замунда:

"## Година: 2007

## Държава: Русия

## Език: Професионален руски дублаж

## Времетраене : 174 мин

## Жанр : Документален

## Субтитри : - BG - в торента благодарение на sty &  http://subs.sab.bz и http://kolibka.com

## Резюме : Югоизточна Азия, 1956 г. Секретна лаборатория на военния институт за средства за масово унищожение. Тук вече няколко години работят върху бактериологично оръжие от ново поколение. Неговите свойства се обсъждатна многочасово секретно съвещание. Неочаквано то се прекратява и всички участници са откарани в болница с диагноза тежко хранително отравяне. Започва разледване, което попада в задънена улица. Учените не са употребили нищо, освен вода от гарафите на масите. Тествали водата, никакви вредни примеси - състав Н2О. Така и записали в отчета, причина за отравянето е обикновената вода. 20 години по-късно е изказана фантастичната хипотеза, доказваща непредсказуемото поведение на водата - водата има Памет! Резултатите от експериментите, проведени в много държави, показват: Водата възприема и запаметява всяко въздействие, което става около нея. Достатъчно е водата да се докосне до някое вещество, за да "разбере" свойствата му в паметта си.

Научно-популярен филм за промяната на структурата на водата в зависимост от мислите , музиката и много други въздействия по книгата на Масару Емото - Посланията на водата

Водата е основно условие за живот, но тя напълно липсва в останалите 63 небесни тела в Слънчевата система. По-голямата част от нашата планета е покрита с вода. Океаните и моретата заемат три четвърти от земната повърхност, докато самата суша съдържа безброй много реки и езера. Снега и леда по върховете на високите планини е вода в замръзнала форма. Една значителна част от водата на Земята се намира на небето: всеки един облак съдържа хиляди, а понякога и милиони, тона вода под формата на изпарения. От време на време тази водна пара се превръща в течни капки и се изсипва на земята, с други думи вали дъжд. Дори въздухът, съдържа известно количество водна пара.

Хората толкова много са свикнали със съществуването на водата, че те вероятно никога не са се замисляли за факта, че по-голямата част от земната повърхност е покрита с вода. Най-важното тук обаче е, че сред всички известни небесни тела само на Земята има питейна вода."

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #17 -: Септември 22, 2014, 08:27:34 am »
На пръв поглед, просто ! Забележителна противоположност ! Има вода, има живот, няма вода, няма живот ! На втори поглед, оказва се че не познаваме живота си ? А колко сме напреднали уж ? Не си знаем простите неща ! Е, това идва от лакомията да печелим пари ! Чак сега се сетиха "големите", да правят световна конференция за глобалните проблеми ! Които, ние хората си създадохме !

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #18 -: Септември 22, 2014, 11:24:48 am »
   vsl, благодаря за информацията за фалшивото видео. Направи ми впечатление надписът накрая: "Няма безплатен обяд!" Един вид внушението е: "Спирайте с опитите!" В същото време в обявата на същото видео се казва: "Ако сте изобретили СЕ-устройство може да се присъедините към нашето затворено общество и като споделите какво сте направили ще получите пълен достъп до информацията за други СЕ-устройства, изобретени от всички наши членове." Даже книга ще продават как да си "сготвим безплатния обяд" у дома в кухнята.
   И понеже се опитват да ни откажат от експериментиране, аз се захващам още по-усърдно с опитите. Още повече, че токът отново ще поскъпва - този път с 10%. Явно това са последните напъни за огромни печалби преди "безплатният обяд да бъде сервиран". Тези, които ни го продават, сигурно от години си го "ядат" безплатно, а искат ние да им го плащаме и да живеем в мизерия. Долу "мизерниците", да живее СЕ-то!!!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #19 -: Септември 22, 2014, 11:36:58 am »
Димов, така е, на видеото, показано от теб, в 45-тата секунда става неволно късо съединение.
Веднага след това обаче забелязваме сглобката от новия клип (уж продължение), но с друга осветеност и други цветови оттенъци.Явно при късото са се стопили малките захранващи жички:)
Ако не беше това прекъсване на клипа, и аз щях да се замисля - а бе, дали няма нещо истинско тук?


Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #20 -: Септември 22, 2014, 02:30:56 pm »
А това на този клип http://www.youtube.com/watch?v=OBGJnG-00Gc дали е истина или е фейк. Някой пробвал ли е да го направи? Аз мисля да го спретна набързо да видим, какво ще излезе. Струва ми се, че под червената бобина има нещо скрито, батерия или нещо друго. Но, каква трябва да е тази батерия, за да захранва лампа 60 вата. http://www.youtube.com/watch?v=cTowOHDeB5Y Дали това устройство не се поставя в зона на някакво силно магнитно поле или има две тънки жички от, които се захранва и не се виждат на клиповете. Има много неизвестни, какъв е магнитопровода, желязо или пермалой, или нещо друго, какъв е материала на проводниците на бобините мед, сребро,  желязо, какви са стойностите на кондензаторите, какъв тип, са диодите? Качвам предполагаема схема извадена от това, което се вижда на клиповете. Качвам и снимки на магнитопровода, който съм подготвил, само че не е, като оригинала, „Т“-то контактува с „П“-то не от страни, а фронтално, но мисля, че ще върши същата работа. Повечето хора, които са гледали тези клипове определят това устройство, като фейк, но аз обичам „око да види, ръка да пипне“, за да дам моето заключение. Ако е фейк, поне трябва да разберем, как се прави фокуса. Поздрави!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #21 -: Септември 22, 2014, 02:52:07 pm »
Мито, аз викам "Айде на купона!" - мани ги тия мизерници... Фейк до фейк - бълват като от Рог на изобилието... Просто е: тези уж магнити НЕ СА МАГНИТИ, а батерии... има и такива... Но има и още по "засукани" фейкове, дето трябва да търсим генератора някъде из помещението, не че и тук не трябва да го търсим, защото и този клип е "Нечист експеримент"... т.е. тия от Пакистанския регион, се правят, че не знаят "как се ядат доматите - с колците или без колците!"
Ама ние знаем!
...
Областта на днешен Пакистан е региона на съществуване на древното племе "цигане", което преди 2000 години съответният индийски Махараджа е прокудил и изселил - 'щото нищо не ставало от него ... и с'а к'во? - на циганите ли да вярваме? - дето най-много лъжат!
« Последна редакция: Септември 22, 2014, 03:36:53 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #22 -: Септември 22, 2014, 03:21:58 pm »
mito_kupona, много ясно, че е фейк:)
Забележете в първия клип 10-та секунда!!! Снимащият прехвърля ръцете си, като много внимава ДА НЕ ИЗПУСНЕ нещо отдолу :D
А във втория към 1:04 минута, виждаме, че пак има "наслагване" на клипа...започва със сглобка!
И при двата клипа не се показва какво има отдолу на тия ламели...
А в случая фалшификацията би била много по-лесна с въртящ се магнит (от велосипедно динамо, например) под плоскостта на която се слага устройството:)
« Последна редакция: Септември 22, 2014, 03:25:08 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #23 -: Септември 22, 2014, 09:33:56 pm »
Здравей, mito_kupona
Радвам се да видя още един работещ по темата за магнитните комутатори. Схемата от показаното видео много наподобява МЕГ на Том Беарден, за нея има репликации, които работят добре с КПД>1. Разликата е, че тука липсва активната комутация на магнитният поток. А без тази комутация няма как товара да пренасочва магнитният поток от едната бобина към другата. Схемата няма да работи!
Аз работя по подобни конструкции с вграден магнит с цел подобряване на комутацията. Тези конструкции съм нарекъл "магнитен диод", защото подобно на диода пропускат магнитният поток само в едната посока. На противопосочни потоци оказват голямо съпротивление. При изграждане на комутатор с този "магнитен диод", КМП работи с 30% по-ефективно, макар това да е в начален етап на разработка. При вграждане в импулсен трансформатор, изходната енергия е с 45% повече от тази на изходната конструкция (не съм надхвърлил 1 все още). Ако искаш да се включиш в работата по КМП, пиши на лични.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #24 -: Септември 23, 2014, 09:40:05 am »
   mito_kupona, и аз съм го набелязал това, но още не съм правил опити. И така както си дал диодите е безсмислено - обърни единия наобратно.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #25 -: Септември 24, 2014, 06:53:39 pm »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #26 -: Септември 24, 2014, 08:02:41 pm »
Bat_Vanko Ясно е, че без комутация няма да се получи нищо. Дали няма някоя скрита рид ампула, чрез която да се осъществява комутацията. Доколкото схвщам думите на автора на клипа при подаване на импулс от батерията на синята бобина, се получава магнитно поле, около нея и то, чрез магнитопровода се предава на червената бобина, която генерира импулс, който се подава през диодите на синята бобина и тя генерира втори импулс и т.н. В същото време магнитното поле от бобините се сумира с магнитното поле , което създава постоянния магнит и видите ли от там идва прибавката и устройството „работи“ само. Да, ама не. Стремя се да репликирам устройството едно, към едно, изпозвах кондензатори 0,1 мкф два еднакви, шотки диоди SB360, бобините, са с по 6 навивки с проводник 1,5мм2 - едножилен. При тази конфигурация измерих резонансната честота на двата конрура, която се получи около 330 KHz. Пробвах и с други диоди 1N4148, 1N4007. Това е за сега. Ако имате някакви идей, споделете ги. Поздрави!

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #27 -: Септември 25, 2014, 03:34:30 pm »
Една разработка на Бедини:
https://www.youtube.com/watch?v=v7zaYdK35gM
Може би е възможно?

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #28 -: Септември 25, 2014, 03:39:10 pm »
Един руснак е повторил опита:
https://www.youtube.com/watch?v=r1jZF-jr6-Y

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #29 -: Септември 25, 2014, 04:13:28 pm »
   mito_kupona, повтарям се, но ... обърни единия диод наобратно. Така както си ги сложил не вършат нищо. Нали целта е колкото електрона влязат в LC-то през единия диод, толкова и да излязат през другия. Аз правих опити с подръчни материали само за проба и установих, че като включа променлив източник на мястото на неговата стартова батерия, имам различно по сила светене на лампата при различно включване на бобините, което ми се видя странно. И тези килохерци не са ли много за обикновена ламарина или тя е "необикновена"?
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 01:28:04 am от atos »