Автор Тема: Възможно ли е това ?  (Прочетена 50607 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Възможно ли е това ?
« -: Септември 09, 2014, 09:00:52 pm »
От известно време, във форума yahoohydroxygroup, се коментира третирането на питейна вода с оксиводород ! Линкове на производители, линкове в тюба ! Пречистване и оздравяване на организма ! Изглежда това вече е станало индустрия в оня свят, а ние (поне аз) сега чуваме ! Някак си не ми се вярва, но след като си имам идеално чист газ защо да не пробвам ??                                                 https://www.youtube.com/watch?v=yX8z_NRNGmQ&list=UUCTk20uDg4run-cOoDV5HiQ
http://waterpoweredcar.com/kangen/

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #1 -: Септември 09, 2014, 09:13:05 pm »
Логиката е невероятно проста.  Единият компонент на оксиводорода е Кислород и то в атомарна форма, сиреч силно активен, сиреч унищожаващ де що има анаеробни бактерии. Също така и доста други, но не го бройте за Панацея, има бактерии и вируси които с лекота ще преживеят такава обработка, но за най честите вредители в питейната вода това ще върши работа. 

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #2 -: Септември 09, 2014, 09:24:55 pm »
Има, много по-ефективен и прост начин. Сребърни йони. Иначе, това с оксиводорода, със сигурност ще стане бизнес на запад. Там ако им кажеш, че кравешките лайна лекуват, ще се намерят поне хиляда души, да се омажат с тях, че и ще ти платят по 500$, за торба от тях.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #3 -: Септември 09, 2014, 11:05:56 pm »
Я се задълбочете ! Не става въпрос за обеззаразяване ! Някакви клъстери се подреждат и водата ставала "жива" !

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #4 -: Септември 10, 2014, 05:47:26 pm »
Днес започнах ! Ей така за шоуто ! Вече пих вода, след 4 часа третиране ! Ако спра да пиша, запалете една свещ за мен ! Ако продължа, чакайте ! Ако се подмладя, ми завиждайте ! И, започвайте и вие !  :P

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #5 -: Септември 15, 2014, 09:27:04 pm »
Сега майтапа на страна ! Не съм спрял да пия третирана вода, от както пуснах началният пост ! Заедно пием с жена ми ! Живи сме ! Водата която третирам е чешмяна филтрирана през кана ! Субективно м/у двете води трудно се усеща разлика но има ! Третираната сякаш е по безвкусна ! Аз продължавам ! Междувременно попаднах на този сайт !
http://pavirani.com/%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8_%D0%B7%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-1822.html
Оказва се че всъщност, тези апарати не правят това което гледахме на клипа в тюба, което правя и аз !

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #6 -: Септември 15, 2014, 09:36:59 pm »
Такива апарати за жива и мъртва вода струват по 70 лева. Освен това е лесно да си ги направи сам човек.
В този сайт цените са направо зашеметяващи

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #7 -: Септември 16, 2014, 04:49:53 am »
"Апаратът" за "жива и мъртва" вода е елементарен:
Две пластини от неръждавейка - с примерни размери 200 х  40 х 0,1мм
Един мощен изправителен диод вързан за едната пластина.
Едно брезентово "чохълче" (торбичка) която се надява на пластината с диода.
Съд от поне 1 литър
Двете пластини се инсталират на изолирана плочка на разстояние 35 мм една от друга.
Включват се на 220 волта. След 5-10 минути тока се изключва, пластините с чохълчето се вадят веднага и чохълчето с "мъртвата" вода се излива в отделен съд.
Водата се дели на + и - йони.
Плюсовите са Киселата (жълтеникава) - "мъртва" вода.
Отрицателните са Алкалната (леко синее и става на парцали) - "жива" вода.
И едната и другата се ползва - по предназначение. Има цяла брошура как и за какво.

« Последна редакция: Септември 18, 2014, 07:52:14 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #8 -: Септември 16, 2014, 04:01:34 pm »
Това си го направих за пръв път в далечната 1985 година...помня, че бях около 7-ми клас  ;D
На каква ли не апокрифна литература вярвахме тогава...сега като си спомня, водата имаше нужда от филтриране, преди да се пие-съдът, който ползвах беше от алуминий (ползвах го вместо единия електрод)и се отделяше някакъв прах(наслагвания) от него по брезентовата торбичка и в една от водите...къде ме върнахте, бре:)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #9 -: Септември 16, 2014, 05:20:59 pm »
Добре де ! А какво прави бълбукащият окси-водород  с водата ? Кислорода ясно ! А водорода ? Освен това, тези машини правят електролиза на водата на проточен принцип ! Като проточните бойлери ! Когато тече вода, тогава работят ! Нямат резервоар да събират вода ! Значи, настройваш каква вода искаш и пускаш ! Аз така ги разбрах !








Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #10 -: Септември 16, 2014, 05:35:46 pm »
Мишо, това са егати и цените в тоя сайт  ;D
Няма образован човек ( поне да може да пише), който би дал такива суми за подобни "апарати" :)
При всички случаи не я пий продължително време.Прави паузи от по няколко дена.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #11 -: Септември 17, 2014, 01:34:45 pm »
   А това възможно ли е?
http://www.youtube.com/watch?v=_zE11PmLPK8
лампа и СЕ
   Аз мисля, че е възможно, но трябва да разберем схемата. Има ли кондензатор? Транзисторът само един ли е? Какви други елементи виждате по схемата? Те май правят някаква организация за набиране на средства и оповестяване на СЕ-то на всички желаещи.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #12 -: Септември 17, 2014, 03:07:04 pm »
Ако имат СЕ-имат всичко, за какво са им средства?Схеми много, цялата туба е залята с клипове.Включително и такива, при които вземаш разклонител и го включваш в самия него, щракаш с един пиезокристал  и ...ооо, чудо!
Докато няма обяснен самия принцип на действие, не хващам много вяра!
Все пак, най-интересна е 45-тата секунда от клипа ;D

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #13 -: Септември 17, 2014, 04:47:56 pm »
Абе нали ви казах, как се правят пари от тубата  ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Възможно ли е това ?
« Отговор #14 -: Септември 17, 2014, 05:17:56 pm »
Я се задълбочете ! Не става въпрос за обеззаразяване ! Някакви клъстери се подреждат и водата ставала "жива" !
Сега... щях да се въздържам от писане по тема за водата,но явно нямате нужната информация!
Начетох се на куп безсмислици и врачувания - пък тъй било, пък инак било, пък не било оксиводород, било сребърна йонизация и дрън-дрън...
Всички тези неща ги има, да, взети по отделно, но ми приличате на група техници, всеки взел по едно малко парче от скъсана на части схема и всеки гледа своето, без да го е грижа за цялостния изглед...

Мишо, водата не става "жива" от подредба на клъстерите, става СТРУКТУРИРАНА!
В случая "жива вода" наричат погрешно йонизираната вода.
Дадох ви за информация по въпроса:

http://zamunda.net/details.php?id=135009&hit=1

"Великата тайна на водата" се казва филмът!
Международен екип от учени няколко години е посветил на него.Просто си направете труда да го изгледате - страшно е интересен!
1.Водата разбира реч и думи - без значение дали са казани или написани.
2.Водата има памет - както за добри, така и за лоши събития.
3.Водата има свойството да се "самоинформира", да долавя настроения, честоти и енергии и да ги "запечатва" в себе си много дълго време.
4.Това свойство не зависи от химичния и състав(като добавки).
5.Водата може да се структурира положително с реч, молитва, написани думи, слънчева светлина, музика, директно ментално излъчване, картина на красив природен пейзаж и изобщо всичко, което човек намира и определя като красиво, което поражда у нас положителни емоции.(Предполагам в частност) и с оргонно излъчване.
6.Чрез структуриране водата може да се превърне в лекарство(хомеопатия) или в чиста отрова-БУКВАЛНО!Чрез структуриране може и да утаи примеси в себе си- процес, който науката не допускаше досега за възможен!
.............
Музиката не влияе директно върху растенията, а върху ВОДАТА в тях (която е доста). Затова някои растат на Моцарт и вехнат на Рамщайн например.
Вземете та го гледайте тоя филм накрая...

Щях да забравя, в контекста на разглежданите процеси тук, вероятно е да са открили начин за директно структуриране с електронно устройство, това не е в разрез с нищо от горепосочените неща.
Природата го прави по естествен път в слоевете на атмосферата - пухкавият сняг, който вали се състои от перфектни клъстери (снежинки). Лесно може да се видят с лупа.
Докато снегът, който вали под формата на "суграшица" (много малки ледени топчета), не е успял да се структурира и пречисти до край!
« Последна редакция: Октомври 12, 2014, 05:17:01 pm от atos »