Автор Тема: Електролиза - същност и фактори, които влияят на нейната ефективност  (Прочетена 112292 пъти)

Moon_Watcher

  • Гост
Водата е един от най-мощните акумулатори на ОРГОН в природата, но ти не ИСКАШ да знаеш тези неща!

Напротив, много ми се иска да науча какво е това "ОРГОН". Кой го е открил за първи път, с какво се
измерва и  как се опредяля дали го има и дали го няма и др. такива неща.

Казах ти, че имаш сериозни пропуски(както много от нас) в доста материи и това е ФАКТ,въпреки, че си назубрил други.
Ако си тук само да анатемосваш хората със знания за света, които са ти непосилни - откажи се!

Пак започваш с оценки и квалификации. Ти, видял ли си някъде, аз, да съм си позволил да направя нещо подобно?
Нали не си мислиш ли, че имам по-беден речник от твоя в това отношение? Много обичаш да се изживяваш като
последна инстанция и това си е. Това, че знанията анатемосвали хората, като какъв човек може да го изрече?
Дали на такъв човек всичко му е наред в главата?
  Я кажи, към момента какъв пропуск съм направил някъде в написаното от мен? Кое точно от написаното не е вярно?
Най-вероятно, ще чуя нещо от сорта - това не е така, защото не може да бъде. Не ми отива да знам ли? Или, ако знам
нещо малко по-добре от другите, това е много, ама много обидно за тях.

Колкото до теорията за Големия взрив, смятам, че има известни недостатъци, но не съм чел нещо по-добро от нея.
Когато има няколко теории за едно и също нещо, най-добра е тази, която всеобхватно го обясняснява във всички
негови аспекти. Не да е по-добра само за част от аспектите, а за всички тях.


Moon_Watcher

  • Гост
atos
Мисля, че прекалено строго съдиш Moon_Watcher Ти знаеш ли какво са му причинили професорите във висшето училище по време на първият семестър. Факта, че пише тук в този форум и то толкова задълбочено означава, че и той изпитва някакво съмнение, възможно е да го е страх да си го признае дори пред себе си. Толкова е глобално промиването на мозъка тогава, че има хора който цял живот не могат да дойдат на себе си, те загубват способността да рзсъждават и могат само да запомнят това което им се даде като "факт"
Абсолютно същият начин на мислене съм забелязал и в някой привърженици на разни евангелистки течения и най вече в свидетелите на Йехова. Както и да е едно от малкото верни неща казани от Маркс "илипо скоро популяризирани от него" е, че религията е опиум за народа.
  Тези хора са въздигнали Теорията на относителността в култ, религия за тях Айнщайн се явява като пророк. Това си е чиста проба зависимост, а зависимите не са виновни те са зависими, Виж когато се опитват да зарибяват и направят зависими и други хора това си е виновно поведение.

А иначе Moon_Watcher благодаряза точният отговор, точно толкова е 1,4, Обаче има една малка подробност която аз забелязвам за разлика от тебе защото освен че съм запознат с теорията съм запазил и смелостта си да рзсъждавам. Прояви малко смелост и ти и виж истината: Според това което аз наричам хипотеза а ти теория на Айнщайн излиза, че среща с такава скорост не може да бъде наблюдавана по никакъв начин. "причината" е в изоставането на часовниците на спътниците  ;) Излиза  "образно казано" че ако ускорим сноповете днес те ще се срещнат вчера и наблюдателя няма да е там за да види какво се е случило :)
Просто братле от която и страна да подхванеш разсъжденията, не се получава, това е

Ти ми кажи, запозна ли се със закона на Вин? По-вероятно, не. Току виж ти промил мозъка. Защо да четеш, като можеш да си фантазираш на воля.Това, че си запознат с теорията е лъжа, разбира се.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Moon_Watcher, това, че отчитам някои ФАКТИ не е "квалификация", не съм ти критикувал речника, макар, че в правописа имаш пропуски - не е тема това сега, не те нападам.

"Това, че знанията анатемосвали хората..."
Не знанията - ти анатемосваш хората,притежаващи знания отвъд твоите.Или се преструваш, че не си ме разбрал?
Щом подкрепяш теорията за Големия Взрив, просветли ме, моля те, разтълкувай ми следния "ФАКТ" :

"Теорията на Големия взрив твърди, че цялата ни позната Вселена - времето, пространството, енергията и материята са се съдържали в една топка. Но в следващия момент тя е започнала да се разширява с невъобразима скорост. След първата милисекунда Вселената вече е представлявала една безформена огнена топка, 30 млн пъти по-плътна от оловото, и до изтичането на първата секунда тя вече се е разширила до 20 светлинни години."

Ха сега, обясни ми като на прост човек, как се преодолява разстояние от 20 светлинни години за една секунда???
Колко пъти би трябвало да превишава скоростта на светлината това движение на частиците???
Аааа,забравих - тогава Айнщайн не го е имало още, че да заклейми максималната възможна скорост?

И на най-простия човек би му станало ясно, че трябва да се откажеш тотално или от "вярата си" в Големия Взрив или от "вярата" си в пределната скорост на светлината!

« Последна редакция: Септември 12, 2014, 02:10:29 pm от atos »

Moon_Watcher

  • Гост
Значи, с прости думи казано - ако две частици се движат една към друга, не може да се разглежда едната като неподвижна отправна система, така ли?

Може, разбира се. Стига тя да не се движи ускорително, може да бъде обявена за неподвижна и към нея да се прикачи
инерциална отправна система. Тогава в тази система, ще се наблюдава приближаването на другата частица, със скорост
по-малка от скоростта на светлината. Вече съм отговорил на това, ама този случай няма нищо общо с условието на
задачата. Там наблюдателят не е в инерциалните отправни системи на нито една от частиците и ги вижда как се приближават
една към друга със скорост 1,4 пъти по-голяма от тази на светлината.

И понеже съм малко прост(шъ ма прущааш), обясни ми с прости думи,с едно изречение - какво значи да е "инерциален" наблюдателят, как ти го разбираш?

Наблюдателят е инерциален, ако към него може да се прикачи инерциална отправна система. Какво представлява тя - прочети
втория постулат.

Я ми кажи, като си толкова запознат с теорията, колко са допълненията, изключенията и "специалните случаи" към тази теория?Колко са самонагажданията към нея на различни противоречия доказани във времето, само и само да не рухне?

Не знам откъде имаш такива впечатления. Няма такива специални случаи и изключения. Ако знаеш за такива - дай пример.
Дай пример за доказано противоречие или нагаждане.  Още от създаването и са положени огромни усилия само и само да
рухне, но това не се е случило.  И в момента, всеки удобен повод се използва за да се провери един или друг неин извод,
в което няма нищо лошо. Така трябва и да бъде, ако някой смята да заложи на нея.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Напротив, много ми се иска да науча какво е това "ОРГОН". Кой го е открил за първи път, с какво се
измерва и  как се опредяля дали го има и дали го няма и др. такива неща.
Като начало, изтегли си филма "Великата тайна на водата", има го в Замунда, не е нов.Резултат е от сериозна работа на международен екип учени.За да разбереш някои от основните механизми на много от природните енергии и процеси(които науката е подминавала досега), трябва да имаш някаква БАЗА върху която да стъпиш.
Не може тепърва да учиш буквите на нов език, а да искаш вече да пишеш стихове на него, изхождайки само от познанията си на езика, който знаеш до момента!Ако изобщо искаш, де?
Следващата крачка - има и други,по-задълбочаващи образователни материали, но се прави стъпка по стъпка, иначе няма да разбереш и приемеш много неща!Не може къщата от покрива да я започнеш...
От изписаното дотук в тоя форум (от теб) съдя, че имаш относително висок коефициент на интелигентност, така, че няма да ти е трудно или натоварващо, даже ще ти е увлекателно.

Moon_Watcher

  • Гост
Moon_Watcher, това, че отчитам някои ФАКТИ не е "квалификация", не съм ти критикувал речника, макар, че в правописа имаш пропуски - не е тема това сега, не те нападам.

"Това, че знанията анатемосвали хората..."
Не знанията - ти анатемосваш хората,притежаващи знания отвъд твоите.Или се преструваш, че не си ме разбрал?
Щом подкрепяш теорията за Големия Взрив, просветли ме, моля те, разтълкувай ми следния "ФАКТ" :

"Теорията на Големия взрив твърди, че цялата ни позната Вселена - времето, пространството, енергията и материята са се съдържали в една топка. Но в следващия момент тя е започнала да се разширява с невъобразима скорост. След първата милисекунда Вселената вече е представлявала една безформена огнена топка, 30 млн пъти по-плътна от оловото, и до изтичането на първата секунда тя вече се е разширила до 20 светлинни години."

Ха сега, обясни ми като на прост човек, как се преодолява разстояния от 20 светлинни години за една секунда???
Колко пъти би трябвало да превишава скоростта на светлината това движение на частиците???
Аааа,забравих - тогава Айнщайн не го е имало още, че да заклейми максималната възможна скорост?

И на най-простия човек би му станало ясно, че трябва да се откажеш тотално или от "вярата си" в Големия Взрив или от "вярата" си в пределната скорост на светлината!

 Не мисля, че съм анатемосал когото и да било. Всеки, които иска да сподели знания с мен е добре дошъл и ще спечели уважението ми.
Физиката е точна наука, защото е количествена наука. Една физична теория не казва само дали нещо го има или го няма. Опре-
деля го и количествено. Когато нещо взаимодейства с друго нещо, тя дава количествен израз на това взаимодействие. Когато предсказ-
ва нещо, то предсказаното също има  количествен израз. В този смисъл, всяко твърдение, че нещо щяло да се случи, без количествено
обвързване, не струва и пукната пара. И в тази връзка, какво е това ОРГОН, кой го е открил, как се получава, в какви единици се измер-ва, как взаимодейства (количествено!) със заобикалящия ни свят? Чакам отговор.

Колкото до въпросите, свързани с Големия взрив, специалната теория на относителността, не се занимава с тях. С тях се занимава
общата теория на относителността. Тя дава изчерпателни отговори на тези въпроси, но в нея има много  и изключително сложна
математика и аз, смятам, че не съм добре запознат с нея. Тази теория също е много добре проверена опитно и нямам основания да
не и вярвам. Например, прецесията на перихелия на орбитата на Меркурий. Предсказана и блестящо потвърдени параметри количествено. Класическата физика никога не е могла да обясни прецесията на Меркурий.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не отричам тотално теорията, но това не значи, че няма слаби места.
Обяснява много неща, да, но други - не!

"Теорията се нарича специална, защото прилага принципа на относителността само до частния случай на инерциални отправни системи - отправни системи, които се движат с постоянна скорост една спрямо друга.По-късно Алберт Айнщайн развива и обща теория на относителността, за да приложи принципа и към по-общия случай на ускоряващи се отправни системи и да отчете въздействието на гравитацията. Общата теория на относителността допуска локалната приложимост на специалната теория, както и в релативистични ситуации, в които гравитацията не е значим фактор."

И това ако не е нагаждане, не знам кое е?
Физиката е КОЛИЧЕСТВЕНА наука, казваш?А кое ти дава основание да мислиш, че разполагаме с ВСИЧКИ количествени компоненти, за да "изчислим" нещата?
Можеш ли да изчислиш общото тегло на автомобил, ако имаш информация за теглото САМО на стоманените му компоненти?Ако не си в състояние да "виждаш" материали като гума ,пластмаса и др. Даже не би предполагал, че съществуват!
Една птица лети по всички (открити от нас) закони на физиката,тя УМЕЕ да лети, ползвайки тези закони, въпреки, че не ги е изучавала, НО...се блъска в стъклото - пак по тези закони, защото не го вижда!За нея физичните закони се ограничават до сетивността на използваните в процеса на летене данни.
Вземи сега един прилеп - той никога не би се блъснал в стъкло(на тъмно), но би се изтрещял с 200 в мек материал като кадифе или женска коса, защото ползва други сензорни датчици.
И ние сме така - мерим с аршина, на който са ни научили!
Разполагаме с тези количествени компоненти, които сме се НАУЧИЛИ ДО МОМЕНТА да видим или измерим, толкоз!
Око да види - ръка да пипне...примитивният осезателен подход.
Да, ама се оказва, че има и други нещаааа...които или сме пренебрегвали досега или сме ги смятали за "грешки в измерванията".

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Оргонът е жизнената енергия на вселената, която се съдържа в самото пространство - етера.Той е навсякъде около нас и в нас, както ние сме в пространството.Оргонът упражнява пряко влияние върху живите организми и органичната материя И НЕ САМО.В реверсивност, оргонът се влияе и от психичната енергия излъчвана от хората.
Консумират го директно растенията, много животни също го усещат.Някои хора също са развили сетивност към него.
Оргонът е връзката между материалния и духовния свят (което е едно и също,но на едно по-високо ниво).
Той е в основата на АУРИТЕ (биоенергетичното поле) на живите организми и матричния отпечатък на предметите в холограмната проекция на вселената.Виж-КИРЛИАНОВА ФОТОГРАФИЯ!
Етерът е носител и на светлинните вълни - няма  вълна без среда носител.Пространството (вакуумът) е МАТЕРИАЛНО.
Много може да се пише по тези теми,но нямам време, а и тук има колеги, които са много по-напред от мен в тази материя, аз едва прохождам в нея:)
Те могат да ти отговорят изчерпателно!Но трябва да събереш начална БАЗА ДАННИ, както ти споменах вече, за да можеш да надграждаш и да си правиш заключенията!В противен случай ще отричаш всичко до припадък!
Това, че руснаците и американците имат отдавна РЕАЛНИ,мащабни разработки в тази област, вече се знае официално.А на нас-балъците пробутват класическите "истини".Защо, ще попиташ?
Защото овладяването на подобни знания от "масата" ще я превърне в енергийно независима-елементарно!Това даже не е и конспирация, вече е нагло и официално признаване, но...понеже силата е в нас, вие си трайкайте и си зубкайте учебниците от преди 50 години...

http://politikata.net/%D1%81%D0%B0%D1%89-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-haarp-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D1%82-%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BA/53632/
А който се съмнява в започналия да се налага "Нов Световен Ред" да види това:
http://nnsavov.wordpress.com/2013/03/29/%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%81/

А следващото са събрани факти,без значение от гръмкото заглавие,акцентирай върху фактите:
http://www.otizvora.com/2012/01/3560/

« Последна редакция: Септември 12, 2014, 03:47:02 pm от atos »

Moon_Watcher

  • Гост
Оргонът е жизнената енергия на вселената, която се съдържа в самото пространство - етера.Той е навсякъде около нас и в нас, както ние сме в пространството.Оргонът упражнява пряко влияние върху живите организми и органичната материя И НЕ САМО.В реверсивност, оргонът се влияе и от психичната енергия излъчвана от хората.
Консумират го директно растенията, много животни също го усещат.Някои хора също са развили сетивност към него.
Оргонът е връзката между материалния и духовния свят (което е едно и също,но на едно по-високо ниво).
Той е в основата на АУРИТЕ (биоенергетичното поле) на живите организми и матричния отпечатък на предметите в холограмната проекция на вселената.Виж-КИРЛИАНОВА ФОТОГРАФИЯ!
Етерът е носител и на светлинните вълни - няма  вълна без среда носител.Пространството (вакуумът) е МАТЕРИАЛНО.
Много може да се пише по тези теми,но нямам време, а и тук има колеги, които са много по-напред от мен в тази материя, аз едва прохождам в нея:)
Те могат да ти отговорят изчерпателно!Но трябва да събереш начална БАЗА ДАННИ, както ти споменах вече, за да можеш да надграждаш и да си правиш заключенията!В противен случай ще отричаш всичко до припадък!
Това, че руснаците и американците имат отдавна РЕАЛНИ,мащабни разработки в тази област, вече се знае официално.А на нас-балъците пробутват класическите "истини".Защо, ще попиташ?
Защото овладяването на подобни знания от "масата" ще я превърне в енергийно независима-елементарно!Това даже не е и конспирация, вече е нагло и официално признаване, но...понеже силата е в нас, вие си трайкайте и си зубкайте учебниците от преди 50 години...

http://politikata.net/%D1%81%D0%B0%D1%89-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-haarp-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D1%82-%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BA/53632/
А който се съмнява в започналия да се налага "Нов Световен Ред" да види това:
http://nnsavov.wordpress.com/2013/03/29/%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%81/

А следващото са събрани факти,без значение от гръмкото заглавие,акцентирай върху фактите:
http://www.otizvora.com/2012/01/3560/

Добре, ще задам въпроса си по друг начин. Ти, лично, по какво позна, че това по-горе  е вярно, а не са само едни празни приказки?
Не те питам дали вярваш в него, защото вярата е за клуб "Религия". Та, как разбра, че това е истина? Има ли някакво неоспоримо
доказателство, че оргонът съществува? Някъде прочетох, че частиците му са с размери 10 на степен минус 100. По какъв начин е
установено това? Щом има толкова много хора, които казват, че го има, значи е така -  не върши работа. Ако аз ти кажа, че съм
построил акумулатор на оргон, ще си го купиш ли от мен? Количеството оргон как се измерва? Как разбираме дали го има и колко е
той? Много твърдения си изредил по-горе за него, но дай ми поне едно доказателство, че това не е някаква болна фантазия.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не мога много да пиша,че съм на работа вече...
Запознай се с Кирлиановата фотография,после - с  "клетката на Джо".
Хипарх и Кадуцеус могат да ти го обяснят  в пъти по-добре от мен...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Здравей Moon_Watcher,
Прочети отговор №7 от тази тема: http://mazeto.net/index.php?topic=8575.msg54066#msg54066

Отбелязвам, че тогава си нямах и понятие какво аджеба е това оргон, бях чувал само за жизнена енергия, прана, чи, но нямах задълбочени проучвания по въпроса. Оказва се, че това си е една и съща енергия с различни наименования. Когато усетих ефектите от висока концентрация на жизнена енергия, започнах да се ровя по-обстойно, за да си обясня нещата. Има активни (със захранване) оргонни устройства, които са мощни, има и пасивни - през тях енергията циркулира и се разраства бавно (оргонити, хармонизатори и др.).

Като за начало: http://www.orgonics.com/whatisor.htm
Клетката на Джо, която в оригиналния си вариант също работи с оргон: http://energy21.freeservers.com/as105.htm

Добавям линк с няколко PDF файла на английски като допълнително четиво, връзките и изводите от които всеки сам може да си направи. При желание има още много много какво да се чете (и практикува) по въпроса.
http://www.4shared.com/rar/_fFURKI_ba/Files.html

Moon_Watcher

  • Гост
Съжалявам много, ама нито един от линковете не дава отговор на въпросите ми.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Започни с нещата, които ти препоръчах най-напред...За да пожелаеш да си обясниш нещо,  първо трябва да се убедиш, че съществува.Иначе няма смисъл.
Хипарх,хвърляш го много напред в материята:)
Той очаква (на тоя етап) едва ли не адрес на магазин,от който да си купи оргоноизмервател...както волтметър, например...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Това изстрел в мрака ли е с цел отклоняване на неудобен въпрос. Ако е така лошо попадение брато рикушета
е Много лош.  говориш ми за едно хипотетично "идеално черно тяло" което не отразява нищо,  тоест ако го обстрелваш с гюлета нито един рикошет няма да се върне при тебе и можеш да си сигурен, че всички гюлета които доидат от него и ти намериш са производство на тялото, следователно можеш да ги изследваш без да се притесняваш, че изследваш свой или дошли от някъде  другаде гюлета. Използвах гюлета вместо енергия или лъчи за по добро онагледяване. Та ако искаш се върни на темата за времевите парадокси от предната ми публикация защото в светлината на Вин се изкушавам да те запитам: Какво още прави Енцелад на орбита защо не е паднал още върху Сатурн.
Използвай споменатият от тебе закон за да пресметнеш какъв спирачен ефект оказва излъчвнето му върху въртенето му. А ако няма спирачен ефект излиза, че имаме нарушение на поне няколко физични закона.
Но все пак ти предлагам да нищиме този парадокс след като приключиме другия, времевия.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Има ли някакво неоспоримо доказателство, че оргонът съществува?

На този въпрос имаш отговор в първия посочен от мен линк. Който не вярва да си направи схемата и да провери сам. Енергията от устройството е силна и мисля, че над 90% от хората (ако не и всички) ще я усетят доста осезаемо. Но пипайте проводниците със стъкло, а не с ръка :) Може да се върже и обикновена крушка за допълнително концентриране на енергията.

Някъде прочетох, че частиците му са с размери 10 на степен минус 100. По какъв начин е
установено това?

Това е установено чрез груби сметки и няма как да се докаже, защото "частиците" (порциите, квантите) на тази енергия са невъобразимо по-малки и от най-малката субатомна частица. Те не са материя, те създават/поддържат материята и преминават свободно през нея.

Количеството оргон как се измерва? Как разбираме дали го има и колко е
той?

Измерва се предимно от хора, които са по-чувствителни към нея, с помощта на махала или багети или директно я виждат като сияние от магнити, кристали и т.н. в напълно затъмнени помещения. Оттук идва и най-големия скептицизъм - как някои ще я усещат, а други не? Ами ей така... има хора, сензитивни към различни неща. Тази енергия циркулира навсякъде около нас и в нас и принципно не се усеща, ако няма по-голяма концентрация или отклонение в баланса на полюсите й. Прочети поне за множеството тестове на барон Карл фон Райхенбах с чувствителните към оргона пациенти. Барона нарича енергията Од.
Козирев (подобно на Гребенников) я измерва чрез стрелки/пръчици, окачени във вакуумни стъкленици или чрез мостова схема от резистори. Когато имаш време, прегледай по-подробно документите, към които съм дал линк. За един час няма как да вникнеш в материята, изисква се време.