Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Електролиза - същност и фактори, които влияят на нейната ефективност

<< < (24/38) > >>

Аtos:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Септември 17, 2014, 10:24:20 pm ---Добре ! Тогава ще попитам: Ти проумяваш ли графиката която пуснах !  Очевидно не ! Жълтата права линия долу означава че през сплитера не тече ток за около 8 милисекунди до следващ импулс от около 2 !!! Обясни как става !
P.S. сплитера междувременно отделя равномерно газ

--- Край на цитат ---
За тока имаме осцилоскоп, за газа обаче...хм, няма начин да няма начин, както се казва.
Само видим индикатор и високоскоростна камера биха го засекли, ако има накъсване в процеса!

mi68:
Здравейте колеги,
Тук дискусията е постоянен ток или импулсен да се пуска в електролизер. Предимствата на импулсния ток.
Електролизерът може да се разглежда като капацитет, при постоянен ток индуктивно съпротивление липсва. При импулсен ток се явява се индуктивно съпротивление, заради температура, инертност на токоносители и други фактори, може да се сложи външна индуктивност.
Темата е теоретична и би трябвало в електролизер с резонанс да отделя повече газ от постоянен ток, при равни условия.
Теорията трябва да се провери в практиката. Единствено колегата Кузмов прави опит с импулсен ток, но той може да пусне постоянен ток и да опише опита за видими промени или подобрения. Този опит ще докаже правилно ли е становището, което изразих, за резонанс и кръгов ток в електролизера. Може да е напрежителен резонанс, ток на разместване или ток на проводимост ток, токов резонанс. Диелектриците отлично реагират на ток на разместване. Приканвам към опити преди да се пишат становища. 

h2motor:
Moon_Watcher- два атома водород могат да ползват един и същ електрон, прави такива при електролизата и ще харчиш по малко ток..Но в скромни количества и в условия на финансов недостиг ! Не мисля че е безопасно без да се разрежда електростатичния заряд.

Moon_Watcher:

--- Цитат на: h2motor в Септември 18, 2014, 02:41:36 am ---Moon_Watcher- два атома водород могат да ползват един и същ електрон, прави такива при електролизата и ще харчиш по малко ток..Но в скромни количества и в условия на финансов недостиг ! Не мисля че е безопасно без да се разрежда електростатичния заряд.

--- Край на цитат ---

В двуатомната водородна молекула, двата водородни атома "ползват" обща електронна двойка. Такива са фактите.

Михаил Кузмов:
Отговора на #112 беше да ! Проумявам, защото го виждам на графика ! За газа ли ? Да равномерен добив ! При вътрешно налягане около 1-2 psi никога не съм получавал обратен огън ! Дори и да има пулсации на газа, това е инертен процес и няма начин да се засече ! Освен с някаква супер апаратура ! Само ще направя една корекция на mi68 ! Сплитера няма никакъв капацитивен характер ! За доказателство вижте пак графиката ! Токовите (жълти) импулси и (сините) напреженови нямат никакво разминаване ! Сега изказвам едно мое хипотетично мнение ! Докато не направя неопровержими измервания ! Сплитера се държи като "динамично съпротивление" ! Стойността му е функция от температурата на електролита и протичащият ток ! Обяснявам ! С повишаване на температурата се намалява вътрешното съпротивление ! С повишаване на тока също ! Сега ! При мощен импулс съпротивлението рязко спада и дава на "късо" заредения с енергия кръг ! Справка графиката ! Импулса нараства до 65А стръмно (заряд) и пада не толкова стръмно (разряд) ! ХИПОТЕЗА с частични доказателства !
Да mi правил съм тези сравнения ! Очевидна разлика ! Само че съм изненадан, че не анализирате поста на Vetar ! Според формулата за която имаме единодушно мнение с Moon_Watcher, сравнени моят и неговият резултат са почти идентични ! Във всичко останало обаче, ме удря в земята поне 30% ! Удря в земята и Фарадей, ако има в предвид  DC електролиза ! Все пак не е съобщил няколко параметъра !
Сега лично към Moon_Watcher ! Сам написа, че не си компетентен в електричеството, сам написа че се консултираш с електроинженер !
Тогава, какво ти дава основание да мисли че разбираш електрически процеси ?? Информирай се от електроинженера как се мерят импулсни стойности, що е то RMS функция що е то FFT функция, какво правят, как извеждат данни на екран ! Извини ме, но въпросът ти за крушките е наивен ! Квазирезонанс ?? Този термин може да има и други значения но в основата на честотните трептения означава само едно: СИНУСОИДАЛНО ИЗМЕНЕНИЕ ! Не напразно синусоидата е  в основата на хармонията в света ! Не напразно конструкторите на импулсни захранвания, постигат ефективност приближаваща 100% в квазирезонансните стабилизатори ! Да ! В моята постановка аз ползвам падащият фронт на синусоидалното мрежово напрежение ! Разкрих малък ключ, за сведение и изпълнение но от компетентни !
Прочети и нещо по отвлечено в този линк, и забележи  че науката от скоро се занимава, и потвърждава това ! http://channeling.newage.bg/%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BE%D0%BD/%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81-%D1%88%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD.html                                    Така че, излез от кожата си на хард лайнер ! Всичко което си написал е вярно, според моите скромни познания в тази област !  Колкото до George Wiseman, аз го цитирах ! Можеш да си свалиш книгите му от мрежата, и да ги изчетеш ! Можеш и лично да кореспондираш с него ако желаеш ! Досега обаче той не е корегирал написаното за обемите ! За мен си остава все още въпрос !
Бъдете здрави !

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия