Справочници, схемотехника, теория > Практически опит
Изработване на детайли от полимерни материали
MTM:
Радико за фи 110... Няма винтове и гайки...
EDM electronics:
Водопроводното ПВЦ има добавка да не се топи и то не се топи, МТМ е прав. То само се размеква, а после направо изгаря. Има само две агрегатни състояния: твърдо и газообразно ;D
valex:
EDM electronics
Пробвай със сивото ПВЦ. А в лепилото сложи стружки от ПВЦ-то.
oniatam:
Здравейте!
Истината е да настъргаш от ПВЦ-то и да забъркаш с лепило, да стане като каша и го остави малко да разяде стружките и с тая гад запълваш фугите и си готов. Разбирасе ако това е пвц. По принцип пвц лепилото разяжда пвц-то. Ако не стане значи това не е пвц и ще трябва да търсиш на дядо никола от тръбите.
Иван Димов:
И аз да ви кажа как си изработвам материали от полиестерна смола. Използвам марка PLUS 720 за 18 лв. кутия от един килограм. Към нея има прикрепена тубичка с червен втвърдител. Слагам малко смола в малък кръгъл съд, изцеждам втвърдител малко по-малко от указаното и бъркам половин минута. После във сместа пускам предварително изрязани с подходяща форма парцали (от стари чаршафи, фанелки и др.) и бъркам отново около минута докато парцалите се омокрят равномерно. Слагам латексови ръкавици и парцал по парцал наслагвам върху предварително изготвена форма от парафин, пластелин или друг материал. За около 20 минути става втвърдяването, зависи и от температурата. Ако се наливат обемисти детайли от полиестерна смола, трябва да се слага по-малко втвърдител и да се следи температурата да не нараства много, защото може детайлът да се напука.
п. п. Времето за работа с парцалите е около 5 минути. Ако се забавя повече, започват да се втвърдяват, но това зависи и от температурата и от количеството втвърдител. При студено време и при малко втвърдител, времето за работа с парцалите може да нарасне примерно до 10 минути.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия