Начало > Реални резултати от експериментите

Водата гори + схема

<< < (146/147) > >>

Bat_Vanko:

--- Цитат на: epwpixieq-1 в Януари 04, 2020, 09:18:27 pm ---Първо, дайте сега да видим как изчислихте тези 5 KJ ( предполагам визуално ) и те на секунда ли са, на минута или на час, пък не дай си боже на 1 ms, или само си пишем за да генерираме трафик. Второ "мощността" при тази установка идва от наличния кислород във въздуха, по същата логика може да се каже че "СЕ", каквото и да си мислите че означава това, има при горенето на дърва или въглища. Поне при тях няма нужда от такива установки а още по-малко нужда то 230 Js (Ws), подавана мощност, за сравнително малко, в сравнение с горенето на дърва или въглища, топлинна мощност.

--- Край на цитат ---
Драги ми Смехурко, отново се изказа неподготвен и при това по непозната тема  ;D Тези 5 kJ са си 5 kJ независимо как се измерват - за секунда, за час или за година. Само Вие не разбрахте че енергията се измерва в джаули, което е еквивалентно на ват по секунда (Ws), а не джаул по секунда (Js).
Що не си гледате преводачеството с надеждата че там поне ще сте на нивото на гугъл преводача.
--- Цитат на: epwpixieq-1 в Януари 04, 2020, 09:55:34 pm ---dmitarp, не вярвам на никой ( макар че ако бяхте чели добре коментарите ми вече щяхте да знаете за това, или може би знаете и въпреки това коментирате по този начин което състояние си има "конкретно име" ) и точно за това правя установки и проверявам. Вие за съжаление, а това може би ви е черта на характера, както винаги, когато нямате какво смислено да кажете минавате в лични нападки, това разбира се си е ваше ( психическо обособено или не ) право, но също е констативно поведение в социалните среди и особенно при дискусии в мрежите. Този параграф (явно) в пълна сила важи и за следвщия коментар на ndm.

При положение че не разбирате ( което е много жалко ), в един експеримент има доста променливи, и има много начини нещо да не работи както трябва и даже изобщо да не работи, особено когато човек следи за определена ефективност. Или си мислите че това е като в университета, да ви кажат направете първо, второ и трето и ще получите резултата и после ще напишите протокол. Далеч сте от разбирането за "изследователски" опит. За мен точно опита беше важен, за самия процес, който придобих в таз насока  като това ми помага при разбирането на други процеси, за съжаление като гледам за вас, каквито и да са опити да се правят, няма опасност да ви помогнат за каквото и да е разбиране, понеже вие вече си знаете всичко ( а и за това си има "конкретно име" ).

--- Край на цитат ---
А в конкретика дали ще посмеете да влезете или ще си останем на ниво - новогодишни пожелания!

Михаил Кузмов:
https://www.dropbox.com/s/vvdecoqd2st4501/St.%20Meyer%20repl..mp4?dl=0
Това може да ти хареса pixi!

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Bat_Vanko в Януари 04, 2020, 10:06:17 pm ---Тези 5 kJ са си 5 kJ независимо как се измерват - за секунда, за час или за година.

--- Край на цитат ---
Някой да е казал че те са различни 5 kJ са си 5 kJ , обаче има голяма разлика дали тази енергия се отделя за 1 секунда или за една година. Ако ви я отделят за 1 секунда, след това изобщо няма да ви е до смях (най-меко казано), ако се отдели за 1 година даже и няма да я забележите, така 1 секунда и 1 година имат разлика за тези 5 kJ нали, а вие при положение че желаете, смейте се. Аз зададох конкретен въпрос към montanar а вие отново решихте да се намесите, в което няма проблем, но поне да бяхте отговорили на зададения въпрос а не да поучавате. Интересно защо не се заядохте така "педантично" и  за това как се измерват тези 5KW а и в допълнение за какво време се прави замерването ( това отново е реторика ).

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Януари 04, 2020, 10:44:16 pm ---https://www.dropbox.com/s/vvdecoqd2st4501/St.%20Meyer%20repl..mp4?dl=0
Това може да ти хареса pixi!

--- Край на цитат ---
Прав сте харесва ми, хубаво направена установка си заслужава похвала :)
Надявам се и за драйверната система да сте се постарали така. При мен нещата не се получиха въпреки че намирах резонансните честоти на тръбите (във въздушна среда) и на такава честота ми работеше драйверната установка.

Радико:

--- Цитат ---    Наличната мощност е над 5КВ СЕ - тепърва ш го решавам тоя въпрос.....

Първо, дайте сега да видим как изчислихте тези 5 KJ
--- Край на цитат ---

 epwpixieq-1
Не знам дали го вабелязваш, но това изказване звучи изключително некомпетентно
Как не успя за толкова време от както си в този форум да схванеш, че свойството на електрическите уреди наречено мощност се измерва със единица наречена ВАТ. Опитите чрез използване на усложнен изказ да изглеждаш по интелигентен навяват асоциаций за Добри Войников и по точно за ето това негово велико произведение.
https://www.vbox7.com/play:326e6c92f0

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия