Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562563 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #705 -: Януари 03, 2020, 12:38:18 pm »
Ми Весо, придържах се към оригинала! Нали у Варна бол солена вода? Докато я изгорим... ехее! Ако е паднало нивото на залива, да знаете аз не съм виновен! Само кафето в чашка си стоплих.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Водата гори + схема
« Отговор #706 -: Януари 03, 2020, 03:18:23 pm »
Еей, за едно кафе и морето сте готови да пресушите. Бат Мишо ама Пеги веднага та разгада, пламъка ти е 300 вата.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водата гори + схема
« Отговор #707 -: Януари 03, 2020, 03:43:53 pm »
Не че съм специалист по електролизата на водата ама изхождайки от знанията ми не мисля че добавянето на елекролитно вещество ще повлияе на енергоемкостта на разлагането на водата, а служи за намаляване на загубите от омическото съпротивление на водата (тоест отделената топлина) ....... но на чистата енергия за разбиване на мулекулната връзка на водата си остава константна.
Тоест солите се явяват вид катализатор спомагащ електролизата но не и да променят енергоемкостта на самата електролиза.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #708 -: Януари 03, 2020, 11:31:49 pm »
Казано по друг начин, катализатора помага да протече по голям ток, при по ниско напрежение. Така електролизата става по ефективна. Т.е. с по малко приложена мощност, добива е по висок. Запомнете електролиза се прави с ток. При константна плътност на електролита, единствен начин да намалим напрежението и да увеличим тока е да увеличим площа на плочите. Моят опит препоръчва 30 кв. см. за всеки ампер, за стандартна електролиза със симетрични електроди. Това не важи за плазмената електролиза, където разликата в площа на електродите е поне 10 пъти. Такъв е случая с тази тема. Тогава катода може да бъде също потопен напълно и това което се наблюдава като пламък над повърхноста, да се наблюдава под повърхността. Тогава нямаме загуби в разсеяна топлина и ефективността достига 100%!
Ако някой си мисли че по този сложен начин постига нещо, ще трябва да го разочровам. Много по просто е да си пусне един реотан във водата. Ще постигне същата ефективност.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Водата гори + схема
« Отговор #709 -: Януари 04, 2020, 12:53:58 am »
Така електролизата става по ефективна.
Клетката загрява ли ви се? При положение че отговора ви е да то тогава имате неефективна система. За да не се загрява трябва да работите в високо напрежение а не с висок ток. Това са принципни положения с висок ток може да има само висока неефективност.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #710 -: Януари 04, 2020, 01:24:13 am »
Клетката загрява ли ви се? При положение че отговора ви е да то тогава имате неефективна система. За да не се загрява трябва да работите в високо напрежение а не с висок ток. Това са принципни положения с висок ток може да има само висока неефективност.
Определено не ти се отдава тази материя електричеството. Страшно много пропуски в понанието демонстрираш. В конкретния случай:
Не може да бъде приложено върху електродите по голямо напрежение от физически заложеното за процеса. това е нещо като ценеров диод "ако знаеш какво е това" Ако искаш да повишиш напрежението трябва да включиш допълнително съпротивление. Ако измерваш по високо напрежение без допълнително съпротивление това значи не че го няма а че не го забелязваш поради некомпетентност. Това важи и за останалите пишещи и четящи тази тема.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водата гори + схема
« Отговор #711 -: Януари 04, 2020, 09:35:01 am »
Някой да има прилична схема на сметнат електролизер с разделяне на газовете?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #712 -: Януари 04, 2020, 09:48:21 am »
pixi, ела си в 21 век бе човек! Знанията са на друго ниво, далеч по високо. Колко човека вече се опитват да ти кажат това?
Сега от мен малко. Електролиза се прави с идеален токоизточник. Т.е. с нулево вътрешно съпротивление. Да но такъв не съществува.
Да ти разясня малко. Ако можем да пуснем ток през електролита при напрежение клонящо към нула, бихме правили електролиза с мощност клоняща към нула. Защото електролизера се държи досущ като омичен товар, т.е. съпротивление.
Сега се запитай, защо никой не прави електролиза с любимият ти T.coil? Отговарям, защото има високо вътрешно съпротивление.
Всеки токоизточник с високо вътрешно съпротивление е неефективен. При електролизата се започва от там, създаване на токоизточник с минимално вътрешно съпротивление. За да имаме ефективна електролиза, трябва да слезем максимално до заветните 1.23 волта и да пуснем голям ток. Много трудно, в същност невъзможно!
Разбира се ако си готов да оборваш Фарадей давай!
P.S. монти какво разбираш под прилична схема? Разделянето се прави с подходяща конструкция на самият електролизер.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водата гори + схема
« Отговор #713 -: Януари 04, 2020, 03:21:30 pm »
Цитат
Да ти разясня малко. Ако можем да пуснем ток през електролита при напрежение клонящо към нула, бихме правили електролиза с мощност клоняща към нула.
поправи се - не е клонящо към нула а се нулират загуботе. Енергията нужна за делрне на мулекулата си е тая.

А относно разделянето на оксиводорода де се образува при електролизата се интересувам какви са сполучливите подходи.
Мен ме касае водорода.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Водата гори + схема
« Отговор #714 -: Януари 04, 2020, 04:34:37 pm »
Колкото и странно да ви звучи epwpixieq-1 е прав. Това е най ефективната електролиза.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #715 -: Януари 04, 2020, 05:11:04 pm »
montanar общо взето имаш два варианта, единият е да разделиш анода от катода с диафрагма, а другият да го направиш с мембрана. С мембрана се получават по-добри резултати, но е скъпа, докато за диафрагма може да ползваш най-обикновено филтрувално платно или дочен плат.
МТМ, от гледна точка на химията, електролизата е окислително-редукционен процес, характерното за него е, че между анода и катода се обменят електрони, именно тази обмяна се нарича ток, няма ли ток няма обмяна на електрони, няма електролиза. Обратният процес на електролизата е електрохимически източник на ток, забележи на ток, не на напрежение. Докато електрохимическият източник на ток е самопроизволен процес, то електролизата е принудителен процес. Може да има ток, и при нулево напрежение, това става ако анода и катода  се свържат на късо. Тук под анод и катод се разбира не физическите такива, а тези които реално участват в реакциите.
Например, цинк и мед потопени в разтвор, съдържащ медни йони, ако се свържат на късо протича ток, при което цинка се разтваря, а медта се отлага. Това се нарича разреждане на батерията. За да заредиш батерията отново е необходимо тока да протече в обратна посока, е точно за това е нужна потенциална разлика, за да може да се преодолее природната такава, каквато съществува между цинка и медта, обаче единствено електроните участват в реакциите, те са физически носители, напрежението само по себе си не носи нищо и не участва пряко в реакциите.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #716 -: Януари 04, 2020, 06:27:59 pm »
Какво да поправя монти? Аз разглеждам хипотетично, те такова животно нема! Съгласен съм с теб, двама ще скъсат въжето ако забият пети в земята, иначе нямат шанс. А то се къса ако се приложи необходимата енергия! Нещо като "няма безплатен обяд"!
От колко водород се нуждаеш? Питам защото ако е толкова колкото да демонстрираш в училище става лесно, ако е количество за някаква дейност хич не е лесно, скъпо е!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #717 -: Януари 04, 2020, 06:45:39 pm »
Кузмов какво разбираш под скъпо
 Пари за консумативи или много енергия.
До колкото схващам, монтанар не го е еня много за ниската ефективност защото иска да прави еодорот от енергия от фотоволтаици която няма къде да дява. При този случай колкото и ниска да е ефективността ще е по висока от нулевата при липса на какъвто и да е консуматор.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #718 -: Януари 04, 2020, 07:03:54 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=hzwfcIk7KNw
Например това! Правил съм преди години за собственици на ф.в. парк. Искаха да съхранят чист водород за зимата. Аз си взех парите но те не успяха по нататък по други причини.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водата гори + схема
« Отговор #719 -: Януари 04, 2020, 07:18:12 pm »
Наличната мощност е над 5КВ СЕ - тепърва ш го решавам тоя въпрос.....