Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 562367 пъти)

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #690 -: Януари 02, 2020, 07:13:24 am »
здравейте,дросела /от/за схемата/ може ли да е от луминисцентна лампа ? имам електронен и магнитен ...

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #691 -: Януари 02, 2020, 08:38:17 am »
Радико, имаме фемптосекунден лазер във факултета - да не мислиш, че не сме си играли? Файда обаче - йок...
Това, в което твърдо съм се убедил до момента е, че със стандартни средства (дори и "екзотични" такива като паладиева кристална решетка и т.н.) ядрени реакции не могат да бъдат предизвикани (а оттам и получаване на добавъчна енергия). Всичко е един химически цикъл примък-отмък, където ЗЗЕ-то е железно та бетонно...
Някаква надежда дават игричките на Андреа Роси (още повече, че имат и някаква теоретична обосновка), но там не сме си играли, понеже калориметричните измервания са един малък кошмар, и човек (особено надъхан) може да се подхлъзне като по динена кора...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #692 -: Януари 02, 2020, 09:56:11 am »
Да бе Пиро Весо във края на поста си ясно написах, че едно е само ясно: колкото влезнало толкова излезнало.
Иначе ако с този лазер простреляте мехурчето и после изследвате линиите на поглъщане ще разберете какво точно се случва и каква междинна реакция е отговорна за вторичното присветване. Такова едно изследване обаче би имало някакъв смисъл единствено за производителите на експлозиви. Е те така или иначе го правят.
И накрая:
Не е надеждата само в игричките на Роси. Това с което аз се занимавам съвсем категорично дава на изхода повече енергия от колкото получава на входа.

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Водата гори + схема
« Отговор #693 -: Януари 02, 2020, 11:04:37 am »
Това с което аз се занимавам съвсем категорично дава на изхода повече енергия от колкото получава на входа.

И това е?! Жокерче нещо? ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #694 -: Януари 02, 2020, 11:13:02 am »
Явно не влизаш редовно във форума. Ето чети:
http://mazeto.net/index.php/topic,6745.0.html 

Неактивен geordgeo

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 63
Re: Водата гори + схема
« Отговор #695 -: Януари 02, 2020, 12:15:36 pm »
Благодаря Радико, ще погледна за какво става дума ;) И да, не влизам много често във форума, а и да вляза обикновено
само чета, защото не се чувствам напреднал в тая материя, за да дискутирам открито...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #696 -: Януари 02, 2020, 07:30:29 pm »
По добре пиши точно защото не знаеш така ще ти се отговори и ще се научиш. никой не се е родил научен. Нали това е целта на този форум, да се учиме един от друг. Както ти от мен така и аз от теб.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водата гори + схема
« Отговор #697 -: Януари 02, 2020, 08:03:41 pm »
https://www.dropbox.com/s/i6vwiatwizvi0md/uhaa%20%21%20Cold%20fusion.mp4?dl=0
Ето Пеги, гори та пушек се вдига!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Водата гори + схема
« Отговор #698 -: Януари 02, 2020, 08:24:27 pm »
Еййй, Бате Мишо, яко е.
Апропо.За много години, здраве и пари, дрогото ще си го купим. ;)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #699 -: Януари 02, 2020, 10:00:27 pm »
PyroVeso, в грешка си. Първо, трябва да отчетеш, че да нагряваш вода с нагревател е един процес, а да правиш плазмена електролиза е друг процес. Не може да казваш, че е едно и също, защото не е. По мое мнение в плазмената електролиза възниква повече топлинна енергия поради кавитация. Както знаеш, горенето на водорода е имплозия. Т.е. когато HHO балончето имплодира под вода, там освен химическия процес възникват и поредица шокови вълни, тези шокови вълни затихват поради триене на водните молекули и затова се отделя повече топлина, спрямо обикновен нагревател.


Да се възползваме от чудесата на Youtube, където хора са ни заснели процеса с високоскоростна камера:

<a href="https://www.youtube.com/v/E5rGFZWQfzk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/E5rGFZWQfzk</a>

Искам да отбележа за най-малките, много да внимават в картинката, особенно когато балона се свива! Какво виждаме там, деца ... даа, балончето светва пак.  ;)


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #700 -: Януари 02, 2020, 10:27:28 pm »
низо ако всичко беше точно така както казваш то трябваше светването да е едновременно със свиването че даже и да го предхожда. това обаче което виждам е че светването е към края на свиването.
ако не обръщаш внимание на дребните неща ще си останеш беден журналист. Ингвар Кампрад

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водата гори + схема
« Отговор #701 -: Януари 02, 2020, 10:35:18 pm »
Низо - не знам за какво се заблуждаваш но за пореден път ш се опитам да обясня макър че мисля че  PyroVeso ш го обясни по ерудирано от мен но аз съм простичко момче и ш го обясня простичко.
ОК
За каквато и хидролиза да говорим - дали ш е електролиза или термолиза (какъвто е вероятно случая) имаме пълно спазване на ЗЗЕ и да мешаш кавитацията тук е напълно безпредметно защото тя се явява товар върху процеса - в случая един път се влага енергия за термолитическото разложение на водата и втори път се влага енергия за образуването на въпросния мехур - която енергия колкото дал толкова взел и ни грам повече - а само ефектно изглеждаща експлозиика и нищо повече.

Сега малко конкретика - за да се разпадне термолитически водата са нужни около 2500 градуса или 572 кДж/мол енергия + енергията нужна за образуването на мехурчето (елементарна нютонова физика) и ко излезе от цялата тая магария ......
Като не включваме загубите от излъчване и прочее ентропични процеси......

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Водата гори + схема
« Отговор #702 -: Януари 03, 2020, 12:47:16 am »

Искам да отбележа за най-малките, много да внимават в картинката, особенно когато балона се свива! Какво виждаме там, деца ... даа, балончето светва пак.  ;)
Да ако в началото беше смешно то вече започва да става трагично, та nizo, колко даваш да ти обясня какво точно се случва като на малко дете. Явно на тия им е много бавна камерата та пропускаш някой неща.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #703 -: Януари 03, 2020, 10:05:02 am »
Е-е-е, па бат' Мишо! Ти па да сложиш само солчица в манджата... Не можа ли нещо по-екзотише така?! Тури бариев хлорид да се попикае младежта от СЕ!

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #704 -: Януари 03, 2020, 11:00:05 am »
Интересното е ,че става въпрос за свръхединична технология.
с 300 вата пламък се отдавала 2-2.5 киловата топлина/енергия

Някой ще качи ли снимка на схемата,моля!

п.п. И как може да е толко просто СЕто а на хората отново да им повишът тока,кой трябва да поеме ОТГОВОРНОСТ,БАН?

« Последна редакция: Януари 03, 2020, 11:30:04 am от Pegas »