Начало > Реални резултати от експериментите

Водата гори + схема

<< < (2/147) > >>

Михаил Кузмов:
Преди 100 години, така си палехме цигарите, и то без каква да е схема, директно от мрежата, през една крушка от 75 W ! Пробвайте ! Наплюнчете върха на цигарата добре, и подайте двете сонди на пробната лампа на омокреното място ! Приближавайте сондите докато започне да цвърчи, и дърпайте ! Това е метода Тренчев ! Всичко е отдавна известно ! Увеличаваме тока, увеличава се добива ! Катализаторът, сол, NaOH, KOH, Ka2CO3 и т.н. подпомагат процеса ! Ако напрежението е високо, имаме и частична йонизация, което качва нивото на ефективност ! Именно Тренчев е показал това ! За съжаление Владимир, този процес е по не ефективен от електролизата ! Ако пък твърдиш обратното, ще трябва да мериш, да докажеш и покажеш ! Успех !!

владимир димитров:
Е на този етап аз не съм виждал някой да пали директно вода но както и да е ....да кажем че не съм открил топлата вода ....
Просто ви представям моите разработки с идеята всеки да опита и да види с очите си за какво става въпрос ...
Каква електролиза?Директно водата се впръсква върху свещта подаване на импулс следва взрив ...
Следващия път ще го демонстрирам ... с една капка вода могат да се направят до 10 водородни взрива..
Електролизата е доста остаряла технология съпроводена от висока консумация.
Давам ви някаква база над която може да се работи...
Водата не само се пали а при определени условия се взривява....
Двигателят не се нуждае от въздух ..единствено от солена вода и малко ток бръмчи малко по слабо от бензиново моторче и изхвърля само пари и изгоряло масло. 8 :D няма и аванс понеже изгаря бързо ....

coke2k:
Аз лично виждам хляб в идеята _ по различно решение в сравнение с обикновената електролиза.

владимир димитров:
Детайлите искани от колегата..
Лампа от 100-300w
Грец високоволтов.
Кондензатор 180 мф 400v
Дросел първична намотка на мощен понижаващ траф 100w примерно..
Дросела не позволява кондензатора да се разреди пиково,изглажда пиковете във водата и стабилизира пламъка.
Иглата е най важния елемент и върха и трябва да е опрян в керамиката за да не изгаря.Получава се зона на производство и възпламеняване върху керамиката.
Не опитвайте със стъклени чаши пукат се веднага ...

Михаил Кузмов:
Владимир ! Мисля, това видео, ще те убеди че и друг пали водата ! Освен това, някъде във форума също има видео с репликация на това !
https://www.youtube.com/watch?v=hX--HLDHEOU
Забележи дисплея в средата ! Достига до под 3 kW консумирана мощност ! Забележи и пламъка ! Срещу тази мощност електролизата доставя до 19 лт. газ в мин. ?? Ако можеш се досети какво ще направят тези 19 лт. ??
Овладей енергията на пламъка, направи измервания, направи съпоставка входна-изходна енергия ! Чак тогава можеш да бъдеш сигурен в ефективността на това което правиш !
Успех !!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия