Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 579467 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #180 -: Септември 07, 2014, 07:41:58 pm »
Да разбира се , аз и такъв пламък получих дори по добър и ослепително бял - но температурата е концентрирана в зоната на пламъка и обективно погледнато не е повече от еквивалентна мощност на обикновена крушка.
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 08:23:03 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #181 -: Септември 07, 2014, 07:55:40 pm »
Колега,вижда се какъв пламък получавате , с крушка трудно ще топите (режете метал)..
 :)  Сравнението е неуместно на фона на вашето постижение..
Поздрави...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #182 -: Септември 07, 2014, 09:42:40 pm »
Виждам, че някои хора тук, не са съвсем наясно, с брауновия газ. Той е интелигентен. Предполагам има някаква трансмутация, покрай водородните атоми. Топи волфрам, което значи, че оловото, би трябвало да се изпари буквално, но не би. Само се стопява, т.е. температурата на пламъка зависи от това, с какво има досег самия той.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #183 -: Септември 08, 2014, 12:16:17 pm »
Докато мислите как да хейтвате, аз завършвам печката..
Поздравявам всички.. които прегърнаха идеята а и хейтърите..

http://vbox7.com/play:b8e216e296

« Последна редакция: Септември 08, 2014, 12:22:05 pm от владимир димитров »

Velektra

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #184 -: Септември 08, 2014, 12:44:15 pm »
Владимир Димитров, ти сега ли мислиш и правиш схемите и платките?
След като си решил да го дадеш на света, не можа ли първо да направиш всичко: схеми, платки, клипове, презентации, документация и тогава да покажеш всичко наведнъж.
Какви са тия дилетантски изпълнения?
Какви са тия чаши и хвърчащи жици?
Давай по-сериозно! Инженерите не действаме така!
« Последна редакция: Септември 08, 2014, 02:30:27 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #185 -: Септември 08, 2014, 01:03:51 pm »
 Velektra Имах цял гараж(сервиз за електроника ) с техника ,после започнах да се занимавам с малък бизнес (търговиика) и се наложи да  освободя гаража и продам повечето неща ...Сега смятам да обзавеждам вилата с техника, но там текът други ремонти.. Затова набързо в кухнята докато не е видяла жената един клип и всичко се прибира :)))
Знам как се прави ...скоро и аз ще имам работно място...
Поздрави...

Velektra

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #186 -: Септември 08, 2014, 01:16:28 pm »
OK!
Успех!!!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Водата гори + схема
« Отговор #187 -: Септември 08, 2014, 02:35:51 pm »
   Не е лошо да се помисли за по-добър катализатор. С тази готварска сол се отделя хлор и хлороводород, което си е чиста киселина. Не е добре това да се отделя в атмосферата чрез комин. Щом може, по-добре ще е системата да е затворена. А като се сложи един магнит може да се получи вихър и тогава няма да ни трябва бъркачка. Чрез магнит може и повече енергия да се получи.

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 294
Re: Водата гори + схема
« Отговор #188 -: Септември 08, 2014, 04:19:05 pm »
edin ! Харесва ми това мислене !

e651

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #189 -: Септември 08, 2014, 09:49:35 pm »
Здравейте от мен, но докато ви чета постовете ме озари мисълта, че никой не изследва пламъка ами само начина за добиването на по-евтин такъв. Аз предполагам, че той и свойствата му са много по интересни. Как може да накара вещества от различен характер да се разпадат и да променят агрегатните си състояния. Може би пламъка на брауновия газ създава едно вътрешно трептене в молекулите със самонагаждаща се амплитуда и достига резонанс в който те се разпадат. Нещо като тенджера под налягане и микровълнова в един пламък.  Това свойство мен ме изумява, може би могат да се направят немислими неща след като пламъка се изследва. Все пак пламъка е пламък защото ние го възприемаме така, според мен може да е мощен резонатор.
П.п. някой опитвал ли е да "запали " електрическа искра с него, или да възбуди генератор.
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 07:27:29 am от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #190 -: Септември 09, 2014, 04:12:15 pm »
http://vbox7.com/play:4e60d85612
Позрави за колегата Димов...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #191 -: Септември 10, 2014, 08:33:38 am »
Привет на всички запалени и "подпалени" от Владовата разработка. Има предложения да го подпомогнем - кой с каквото може.
Цитирам писмо на ELPUNTO:

"Майсторе здравей, имам идея и мисля, че е разумно да се подкрепи Владимир при изработване на "Водна горелка" т.е. да се направи изделие което да работи на принципа на "ефекта на Владимир". Горелката ще гори вода, ще е доста проста и на разумна цена.С водната горелка ще се подгряват котли за парно отопление, бойлери, пещи, фурни и др.
Главното е да се направи надежно, годно за практическо ползване устройство.

Подкрепата може да бъде с материали, елементи, труд и разбира се пари. Ако има и надзорник/ци които да контролират изразходване на средствата и работата по проекта ще бъде най-добре.

Владимир е склонен да приеме подкрепа, имаме съгласието му.

Като се направи действащ опитен образец/ци и се направят контролни изпитания пред някаква комисия от ФОРУМА, може да се започне и производство на "Водна горелка".

Същото може да се направи и за проекта "Воден двигател" работещ на принципа на "ефекта на Владимир".
Тази задача е доста по сложна, мисля че там трябва екип, не е за сам човек.

Мисля, че е разумно да се обединят усилията на активните и пасивните участници на ФОРУМА и се насочат към реални действия."Водната горелка " е нещо реално и постижимо."

...

Ясно е, че от всички, които умуват и/или повтарят опитите на Владо - едни подкрепят идеята му, други я критикуват. Важно е, всеки заинтересуван да вземе отношение тук, да даде своя вот в отворената за случая Анкета и да вървим напред - или поне да не стоим на едно място и само да умуваме.
Владо е "най-напред с материала" и е редно той сам да предложи как да се задвижат още по-успешно нещата.
Поздрави!

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Водата гори + схема
« Отговор #192 -: Септември 10, 2014, 09:42:03 am »
Много лесно може да се разбере дали "има хляб" в тази идея.
1. Резервоар за вода, добре термо-изолиран - 2-3 литра.
2. Горелка( добре термоизолирана) изпълнена по "новата" технология за горене на вода.
3. Термометър - цифров с точност 0.1 градуса
4. Ампермертър, електромер, волтметър - най- добре е да се използва обикновен електромер за измерване на изразходваната енергия.
5. Знание ( от физиката за 8 клас) за калориметричен метод за измерване на енергия.
 И това е всичко.
Не впрягайте коня пред каруцата!
И както е казал чичко ви Маркс: пари + принадена стойност = пари'

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Водата гори + схема
« Отговор #193 -: Септември 10, 2014, 09:53:39 am »
Здравеите,
Ще започнем проект всички заедно? Не е за вярване!!! Да видим колко хора ще се съберем. Нека да има планове и схеми преди да се започне работа за да не се работи само по "усет". Трябва да се организираме добре.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Водата гори + схема
« Отговор #194 -: Септември 10, 2014, 10:06:39 am »
Подкрепям Vetap. Рано е за инвестиции. Ако се окаже, че крайното изделие няма нужната ефективност? Много просто се доказва ефективността както каза и Vetap (на много места съм давал същата идея за измерване).
Нека да се проведе някакво измерване и тогава да се инвестира. Аз лично съм готов при доказана ефективност да се включа с някаква сума.
Всичко зависи от владимир димитров.