Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 573132 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Водата гори + схема
« Отговор #105 -: Септември 02, 2014, 12:02:35 am »
Владимир Димитров , от отговора разбирам, (по скоро предполагам) че приемате нещата погрешно. Не искам от Вас схеми и как точно регулирате мощността и в същото време получавате голям пламък. Желанието ми бе да бъдете убедителен във видео-презентациите които ни показвате. Не виждам причина да не включите в кадър два прости уреда, единия да показва консумиран ток от системата а другия захранващо напрежение и така да стимулирате всички нас да уважим идеята и да се впуснем в експерименти, най вече убедени че има смисъл в това. Моля, да не приемате коментара ми като заяждане. Далеч съм от мисълта да омаловажавам труда Ви. Успех! 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #106 -: Септември 02, 2014, 09:44:20 am »
atos@, прав си. Метода за който се сетих е много приблизителен, лъик съм в областта на термодинамиката.
Водата наистина гори и това се знае можеби от 100 - 200 години.
http://mazeto.net/index.php?topic=7267.msg47885#msg47885
http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=7267.0;attach=31041;image
Водата наистина гори, но как енергията от "изгарянето" да е повече от вложената?
Тук, според мен се измества фокуса на обсъждането.
Въпросът не е дали получаваме повече енергия от вложената, а дали има практическо приложение?
Естествено, че ще е повече от вложената, ако разглеждаме водата като гориво:)
То е все едно при бензиновия двигател, за тока, нужен за искрата на свещите да е изразходвана повече енергия, отколкото ни дава изгорения бензин?
Основният въпрос е:
Дали тук имаме истинско горене или е "насила" предизвикано-само като илюмнинационен ефект?
За да разглеждаме КПД на подобна система,трябва да я ЗАТВОРИМ!
Тогава (знаейки енергията,съдържаща се в отделения водород) можем да говорим за изчисляване на някакъв КПД!
В противен случай е все едно да си запалим лагерен огън на полето и да се чудим колко КПД има,което е малко идиотска идея (да не се засяга никой)!
Ако впрегнем този огън в затворена система - на камина,захранваща парно например, вече можем да говорим за усвоена топлина и КПД!
Голямото предимство в случая, би било евтиното гориво - толкоз!И е безпредметно да се търси СЕ тук, няма я:)

Като начало, Владо, бих ти препоръчал да помислиш за самоподдържане на водното горене-без допълнителни енергийни източници(освен за пусков момент).Оттам - нататък вече следва само усъвършенстване...
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 10:33:13 am от atos »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #107 -: Септември 02, 2014, 12:45:08 pm »
Владимире,
   искам да те помоля за нещо.  Кондензирай няколко капки от изгорялата вода и ги провери с лакмусова хартийка.  От опит знам че освен водород и кислород при електролиза на воден разтвор на натриев хлорид се отделя и хлор в малки количества. Направи го заради собственото си здраве, не заради нас.

  Поздрави!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #108 -: Септември 02, 2014, 04:27:30 pm »
Az_skeleta има малко хлор не е фатално... :)

Вече се изработва първата печка с водно горене.


Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #109 -: Септември 02, 2014, 05:18:04 pm »
atos@, прав си. Метода за който се сетих е много приблизителен, лаик съм в областта на термодинамиката.
Водата наистина гори и това се знае може би от 100 - 200 години.
http://mazeto.net/index.php?topic=7267.msg47885#msg47885
http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=7267.0;attach=31041;image
Водата наистина гори, но как енергията от "изгарянето" да е повече от вложената?

Радев нали точно това ти показвам  нагледно ....
Това не е като да си играеш с плазма с 1500вата под вода(бъркаш плазмата с пламък).
Представи си моя пламък 15 пъти по голям (1500 вата.)
Някак, не ти отива да ми даваш съвети...
Търпение ще има много информация  за подобрената схема..
dymelsoft
« -: Днес в 12:02:35 am »
Ще има и клип.. Водата гори+схема 4
Правя си лабораторията на вилата и имам много работа....
 
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 08:43:37 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 223
Re: Водата гори + схема
« Отговор #110 -: Септември 02, 2014, 06:47:44 pm »
Не ! Няма причина ! Това е сублимат от натрий, хлор, водород, кислород ! Въздуха е основно азот ! Ако пожелае PyroVeso да се изкаже, дали тази смес може да развие повече от 1000 градуса ?? Аз мисля че, другите съставки пречат на водорода и кислорода, да реагират с пълна сила ! Все пак не съм химик ! Ето един смешен клип ! Без схема за 30 сек. пак подобна работа !

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #111 -: Септември 02, 2014, 07:08:34 pm »
Тук, според мен се измества фокуса на обсъждането.
Въпросът не е дали получаваме повече енергия от вложената, а дали има практическо приложение?
Естествено, че ще е повече от вложената, ако разглеждаме водата като гориво:)
То е все едно при бензиновия двигател, за тока, нужен за искрата на свещите да е изразходвана повече енергия, отколкото ни дава изгорения бензин?
Основният въпрос е:
Дали тук имаме истинско горене или е "насила" предизвикано-само като илюминационен ефект?
За да разглеждаме КПД на подобна система,трябва да я ЗАТВОРИМ!
Тогава (знаейки енергията,съдържаща се в отделения водород) можем да говорим за изчисляване на някакъв КПД!
В противен случай е все едно да си запалим лагерен огън на полето и да се чудим колко КПД има,което е малко идиотска идея (да не се засяга никой)!
Ако впрегнем този огън в затворена система - на камина,захранваща парно например, вече можем да говорим за усвоена топлина и КПД!
Голямото предимство в случая, би било евтиното гориво - толкоз!И е безпредметно да се търси СЕ тук, няма я:)

Като начало, Владо, бих ти препоръчал да помислиш за самоподдържане на водното горене-без допълнителни енергийни източници(освен за пусков момент).Оттам - нататък вече следва само усъвършенстване...

Atos добро мислене относно ДВГ-то с вода . Защо не се пробваш?
Двигателятще затвори кръгът с най-малко загуби.. - имай в предвид, че буталото извършва два хода с един импулс (от долна до горна и от горна до долна точка.
Голяма част от енергията идва от водата..
Двигателя се разглежда като електро-воден,както бензиновия е електро-бензинов (който харчи също не малко ток) ..
Не случайно показвам дъгата от импулса (имаме две последователни дъги по които тече еднакъв ток за момент),при втората имаме взрив,това е енергията отделена от водата + енергията за дъгата.
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 08:46:55 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #112 -: Септември 02, 2014, 07:43:29 pm »
Искате схемата на 100 ватовия пламък ама ще почакате :D имам и друга работа задължения и т.н..
Темата се следи от много хора повечето от тях заслужават да имат схемата и да знаят истината...  това са единствените ми мотиви.
След това пускам всичко по чужди форуми и тубета..така че да не сънуват просо някои колеги тука ;D

П.П
Даването има мярка искането няма край...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #113 -: Септември 02, 2014, 07:47:46 pm »
Не случайно показвам дъгата от импулса (имаме две последователни дъги по които тече еднакъв ток за момент ),при втората имаме взрив,това е енергията отделена от водата + енергията за дъгата.
Ок, де!
Като е енергията отделена от водата + енергията за дъгата, прекъсваш ли по-нататък външния енергоизточник и то така, че процесът да не спира?Това не разбрах?
Иначе и аз на времето съм учил подводно заваряване,там също има и дъга и се ползва кислорода от водата и т.н...но дотам.
Двигателя ще затвори кръгът с най малко загуби.. -имай в предвид че буталото извършва два хода с един импулс (от долна до горна и от горна до долна точка.
Голяма част от енергията идва от водата..
Коя енергия,как я използваш?
Къде е това бутало?Дай да го видим, че да има над какво да умуваме по-нататък?
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 08:49:52 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #114 -: Септември 02, 2014, 07:51:26 pm »
Имаш схема на двигателя (която смятам не те затруднява)..

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #115 -: Септември 02, 2014, 07:52:04 pm »
Искате схемата на 100 ватовия пламък ама ще почакате :D имам и друга работа задължения и т.н..
Темата се следи от много хора повечето от тях заслужават да имат схемата и да знаят истината...  това са единствените ми мотиви.
След това пускам всичко по чужди форуми и тубета..така че да не сънуват просо някои колеги тука ;D

П.П
Даването има мярка искането няма край...
Аз не искам схема:)
Искам клипче с работещ воден двигател - отвън,без разрези и схеми,без да разкриваш "тайната" и те провъзгласявам за гений веднага:)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #116 -: Септември 02, 2014, 07:54:42 pm »
Не ! Няма причина ! Това е сублимат от натрий, хлор, водород, кислород ! Въздуха е основно азот ! Ако пожелае PyroVeso да се изкаже, дали тази смес може да развие повече от 1000 градуса ?? Аз мисля че, другите съставки пречат на водорода и кислорода, да реагират с пълна сила ! Все пак не съм химик ! Ето един смешен клип ! Без схема за 30 сек. пак подобна работа !
Мишо,под ЗАТВАРЯНЕ на системата имам в предвид и затваряне на целия цикъл с генерирането на нужния поддържащ ток:)
То е ясно иначе, че има всички нужни компоненти за горенето,в т.ч. и тока,който се подава...

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #117 -: Септември 02, 2014, 07:59:42 pm »
За двигателя не  говори, имаш схема работи. :D
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 08:51:11 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #118 -: Септември 02, 2014, 08:35:59 pm »
Хайде сега и в рими взе да ми го докарваш:)
Тази схема,Владо,няма да работи,затова не бих се хабил....нищо лично.
Изгледах де-що клипове и схеми си публикувал в темата,да не би да съм пропуснал нещо?!
Повече от електрическа дъга, прекарана през флуид НЕ ВИДЯХ!
Това е обикновена йонизация на електролит,нищо повече.
Хората преди доста години са открили заваряването с ел.дъга, без значение дали във водна или въздушна среда!
Я помислете всички защо става със солена вода и не става с дестилирана?
Защото е слаб електролит - слабо се йонизира!!!Ако водата се разлагаше и гореше по този начин, нямаше да са нужни йонизиращи добавки!
Тук нямаме разграждане на водород и кислород!
Виж, ако темата беше "Може ли да се използва енергията от волтовата дъга?" - друга работа:)Въпреки,че загубите на енергия там са огромни.
Не го приемай лично, уважавам опитите ти (могат да те тласнат в различни посоки), но начинът за "горене" на водата не е това...


« Последна редакция: Септември 02, 2014, 08:44:48 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 223
Re: Водата гори + схема
« Отговор #119 -: Септември 02, 2014, 08:47:30 pm »
Да, atos ! Разбрах ! По отворено понятие  си имал в предвид ! Обаче ?? Какво правим с другите компоненти, които не се превръщат отново във вода ? Имам в предвид "катализатора" ! Защото, "голата вода" е дестилирана, но и в най обикновената чешмяна, има примеси, (карбонати) и др.! Като ги вкарваме в двигателя, какво става след време ?? Нали това е приложение на затвореният цикъл ? Ако трябва да си кажа мнението, то е че,  Владимир не е помислил за това, и сега шикалкави !