Автор Тема: Космология  (Прочетена 205478 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #345 -: Юни 27, 2018, 12:35:49 pm »
Напълно подкрепям Атос в горенаписаното. Отношенията са сложни и си има определен ред и правила, които са установени и се спазват.
Овцете за стригане няма нужда да бъдат запознати с тези неща и, ако все пак някоя се запознае (макар и отчасти), тя бива заклеймявана като конспиратор, луд и т.н.

Хипарх, на мен друга мисъл ми хрумва - дали е възможно Луната да няма собствено магнитно поле, а да е предизвикано/породено от близостта и със земното магнитно поле? Подобно на парче стомана, в обсега на магнит?

На мен също това ми мина през ум и е напълно възможно това да бъде индуциран магнетизъм.
При положение че, приведеното в движение електростатично поле е причина за магнитното, от тук следва един много интересен извод... Когато Слънцето ни бомбардира с всякакви заредени частици, е прието че по този начин магнитният ни "щит" се подлага на изпитание и в процес на извънредно мощно изригване, някой път може и да не издържи. Но! Може да се окаже, че тези заредени частици допринасят за увеличаване на общия атмосферен ел. потенциал. От това следва, че колкото по-мощно е слънчевото изригване, толкова по-мощно ще бъде и нашето магнитно поле (един вид заредените частици го подхранват) - съответно щитът няма как да поддаде до степен настъпване на глобална катастрофа.


alan

  • Гост
Re: Космология
« Отговор #346 -: Юни 27, 2018, 12:43:21 pm »
В нашата Галактика има стотици цивилизации. ...... Контактите са сведени до управляващите на Земята и това не се оглася!
Защо не се оглася?
atos, моите уважения, ма как разбра за другите цивилизации? Щот по радиосигнала не отговаря никой, явно по друг начин комуникират тез зелени кретенчета, SOS-а не им е ясен.... Аааааах тяхната майка сахиб  ;D

пп. Писали сме заедно със hyparh, напълно подкрепям, бъзика си остава за моя сметка  ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #347 -: Юни 27, 2018, 12:57:13 pm »
atos, моите уважения, ма как разбра за другите цивилизации? Щот по радиосигнала не отговаря никой, явно по друг начин комуникират тез зелени кретенчета, SOS-а не им е ясен.... Аааааах тяхната майка сахиб  ;D
Ами...освен мен и други явно са "разбрали" ;D
Посочил съм го в пост « Отговор #24.
А за останалите подробности - който се интересува, научава!
То е както...да се интересуваш от живота на филмовите звезди, примерно. Аз не се интересувам и не знам подробности от личния им и професионален живот, за мен те са само лица от екрана! Със същия успех мога да започна да оспорвам, че са виртуални личности, натрапени ни от филмовата индустрия.
Но ако се интересувам (примерно съм амбициран студент-филмово изкуство и режисура), ще съм в час със всички тези неща, въпреки, че пак ще съм принуден да отсявам плявата (жълтите новини) от зърното!

П.П.Странно, но и аз имам усещането, че филмовите звезди не биха ми отговорили на на "радиосигнала" или на телефонно обаждане, що тъй се получава...? Явно не са истински ;D

alan

  • Гост
Re: Космология
« Отговор #348 -: Юни 27, 2018, 01:10:58 pm »
Ами сигур не пускаш правилния код сигнал, виж - пусни до Бургас и
веднага "вектора" ще се отзове със сигурност, мислейки че става нещо около него.  ;D

Не намесвай лични отношения в принципно разисквани въпроси, колкото и да те "сърби"!/А/
« Последна редакция: Юни 27, 2018, 01:46:33 pm от atos »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Космология
« Отговор #349 -: Юни 27, 2018, 03:08:47 pm »
Най ми харесват филмите за ну погоди, исках да кажа, ну для МКС. За ракетите съюз 30 и незнам си колко, и за совалките. Ми евала на пичовете от МКС, всичките в зряла космическа възраст, е тук там има някой младок новобранец, но това е щот трябва да има знапред кадри. А най ми харесват директните предавания, кога се скачват, както се казва дъхът ти секва в момента на (с)качването, и то директно гледаш. Много е важно кога гледате директно да следите показанията на уредите. Те са в реално време и отразяват действителната обстановка на самата станция и скачащите в нея твари. Така можете да придобиете реална представа за какво става въпрос, от първоизточника. Но те,  ми се струва крият нещо, нещо което се случва далече след 36 000 КМ  от тяхното геостационарно стоене с 27 000 КМ/Ч около Земята, но така и никой не е изкопчил ни дума ни вопъл ни стон от тях, какво има зад тридесет и шестте хиляди километра.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #350 -: Юни 27, 2018, 03:49:42 pm »
Как да изкопчи, като всички подписват декларация за поверителност?
Разприказват се само участници в събития, които са на преклонна възраст, а самите събития са били преди 40-50 години...
Но пък "обществото" граква срещу им - Защо чак сега, защо не по-рано...не отчитайки, че тези хора също имат свои семейства, близки и живот за губене, разбира се!
Другата реакция е, че си измислят, с цел да предизвикат интерес, то това е и в основата на метода за "заглушаване на информацията" де!

И нещо интересно за гледане:
https://www.youtube.com/watch?v=nP_9bqIP-mk&feature=youtu.be

alan

  • Гост
Re: Космология
« Отговор #351 -: Юни 27, 2018, 04:51:31 pm »
ndm, ти откъде падаш? Кви 36 000 КМ, кви  27 000 КМ/Ч ?

atos, щях да продължа да пиша у темата, ма ти ма сепна с тоя син текст... м/у другото потребител с ник "вектор" май няма.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #352 -: Юни 27, 2018, 05:08:45 pm »
паднал е от МКС, от къде другаде ;D
alan, стига се халосва сега, ако ще казваш нещо - давай?

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Космология
« Отговор #353 -: Юни 27, 2018, 05:11:02 pm »
Прави ми впечатление че по горе придавате човешки черти на характера на извънземните. А защо не го правите с пчелите, овцете, котки, кучета и т. н.? А извънземните кое ниво на съзнание са, трето, четвърто? Заради многото литература, човек не знае кое е истина вече. А какъв е смисъла човек да отиде на луната, на марс и където и другаде да е с материалното си тяло? Аз не виждам никакъв смисъл освен за отвличане на вниманието на населението на земята с такива реклами.

alan

  • Гост
Re: Космология
« Отговор #354 -: Юни 27, 2018, 05:19:31 pm »
Забравих да спомена, че нощувайки оня ден на плажа близо до Нос Калиакра, бяхме си запалили малко огънче със остатъчните дръвца дето морето изхвърля по принцип (щото те горят като барут), забелязах и снимах цветната дъга от осем цвята, а беше само 21,30 часа, малък полумрак.

На другият ден същата дъга се появи само че на сутринта в 7,20 мин. посред бял ден, бяхме почти изтрезняли и всички Я видяхме, Аааааах нейната майка, ташака беше пълен, а видео само от вечерта.

Искам да кажа, че невероятните истории стават вероятни, когато присъстваш на събитието, а не само чул, недочул и прочел някъде.

пп. нещото има продължение, но не смятам да го разказвам, щото и аз не вярвам.  ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Космология
« Отговор #355 -: Юни 27, 2018, 05:21:38 pm »
Такива сравнения прави само Юлиан, без да отчита символиката на примера!
Човешкото съзнание е на по-високо ниво от повечето извънземни раси. За тях е парадокс този факт, отчитайки ниските ни технологии и може би затова сме обект на интерес?
Но...ако направим аналог с някои земни "нецивилизовани" още племена - същото е! Духовното им развитие е далеч над това на цивилизованите нашественици, понеже още не са в разрез с духовните ценности - парите и алчността не са им променили ценностната система. Фернандо Кортес и местните индианци...
Изгледайте видеото от горния ми пост...
Добър пример е и филмът "Аватар"...

alan, разкажи, не се срамувай толкоз... :-[

alan

  • Гост
Re: Космология
« Отговор #356 -: Юни 27, 2018, 06:06:55 pm »
    Нямам солидни доказателства, не че ме е срам, бяхме трима човека и четири жени, (едната беше майка на другата), а само аз имам техническо образование, нелепо ще се получи да обясня какво видяхме сичките тез седем същества, само мога да загатна, че видяхме нещо като холограма, но наистина не мога да кажа щото ще излезе бъзик, имам данни, че и други са го видели и заснели и качили у фейса, нямам там профил и не мога да твърдя със сигурност.
  Ако влизате там, търсете "дъгата" или Иисус гледа, първото оригинално видео го няма вече, тя и Маги вече не си вдига телефона, лично аз следя тъмното развитие, да се надяваме със щастлив край.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Космология
« Отговор #357 -: Юни 27, 2018, 06:24:47 pm »
ndm, ти откъде падаш? Кви 36 000 КМ, кви  27 000 КМ/Ч ?

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F

За 27-те хиляди км/ч е уцелил, ама ако летеше на височина 36000км, отдавна да е отпътувала към небитието :D
МКС (ISS на английски) лети на средна височина от 415км. Може би ndm е привърженик на идеята за "похлупака" или "аквариума"... да, има хора, които вярват, че от една височина нагоре има някакъв таван-екран, върху който се проектират всички небесни тела ;D
За който пък не вярва в съществуването на МКС - ето едно видео на заснемането ѝ чрез наземен телескоп: https://www.youtube.com/watch?v=nsc80evqJ88
Станцията може да се види доста добре през 25х бинокъл, особено когато е с обърнати към нас слънчеви панели. Движи се бързо (на вид е като звезда, понякога доста ярка) в небето и транзитът ѝ над съответното населено място може да се предвиди с точност до секундата чрез обикновено приложение за Андроид примерно.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Космология
« Отговор #358 -: Юни 27, 2018, 06:46:24 pm »
    Нямам солидни доказателства, не че ме е срам, бяхме трима човека и четири жени, (едната беше майка на другата), а

Нечовеците, страшни ли бяха? Хапеха ли?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Космология
« Отговор #359 -: Юли 02, 2018, 02:17:45 am »
Попаднах на това видео и не знам защо се сетих за Атос ... :)

https://youtu.be/fllxmCukpsM