Автор Тема: Центробежни и силови установки  (Прочетена 94768 пъти)

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Центробежни и силови установки
« -: Август 15, 2014, 05:08:21 pm »
kkrasi1967: здравейте творци!

Казвам се Краси, за момента се занимавам с тягов двигател разчитащ на центробежни сили и насочен воден стълб, няма дюзи, няма да има изхвърляне на работно вещество..няма май такъв раздел центробежни двигатели, а това е колкото елементарно толкова и ефективно, като КПД то му е около и над 12, 12 години мислих върху най-удачната и лесна конструкция..та чак сега се хванах да го правя.

Това си е изцяло моя идея..няма връзки, и клипове няма, въпреки, че няма да се учудя и на някой друг да му е хрумнало същото някъде, та накратко; в запълнен до две трети затворен съд с вода, при развъртане същата тая вода, създава налягане върху дъното на съда. До тук ясно, обаче знаеш ли какво се получава, ако съдът е с наклон от 45 градуса спрямо хоризонталата на въртене?

..при първия прототип който беше пробен със 130 милилитра вода в 12 съда (корпуси от маркери ..срещуположно разположени, маркерите трябва да са балансирани, щото иначе може да се откъсне някой и да застреля тоя, който е най-близо.) при 2900 оборота/мин. ..толкова въртеше бормашината тогава, получих тяга от 6.5 килограма.

Сегашния прототип, който сглобявам, колело от стар мотоциклет ЧЗ 175, тавичка от стар грамофон плочата! Двете определят 45 градусовия наклон на съдовете (500 мл. от фанта, най-здравите и правилни бутилчици), между плочата и каплата, като ъгъла спрямо централната ос е 45 градуса ..общото количество вода ще е 2.4 литра, на сегашен етап ми се ще да го развъртя на поне 5000 об./мин ..ей го началния вариант, тепърва ще го доукрепвам, първо ще направя корпуса, а съдовете с водата ще сложа най-накрая.

Eй таз картинка на vsl, много точно показва идеята. номера е в това че колкото са по-високи оборотите толкова налягането в дъното на съда е по-високо, а като дадеш и наклон на тоя съд то тогава се сдобиваш с насочено налягане, а когато в затворен цилиндър имаш налягане в единия край и разреждане в другия тогава какво имаме!?

Бях обещал на майстора да го информирам кви ги върша но отдавна не съм правил нищо щото онуй нещо почна да става много тежко и се отказах. мисля да се разходя до битака и да се снабдя с две балканчета, от тях ще си скова вело рикша и ще му пробвам възможностите, по-големия диск ще доведе до по-голяма периферна скорост при ниски обороти, а това е опасно, ако се монтира на лека количка, все едно на лагерница да сложиш двигател от сузуки катана 1100.

..ами,не ти трябват формули или поне на мен не ми трябват, съдовете от полипропиленови тръби, има и лепачки към тях че и надеждни тапи само че или диаметъра и дължината да са повече от 32..до 42мм. на 250мм. или вече да не са 8 а 16 общата им вместимост трябва да е не по-малко от два литра.

..ще продължа да го творя обаче от понеделник щото съм на мотосъбор утре и вдруги ден

 Надявам се че схващате, какво точно обсъждаме сега, смъртта на петролната ера и двигателя с вътрешно горене ..например за да разполагаш с тяга и в безвъздушното и междупланетно пространство без да те бърка имаш ли гориво или нямаш, или пък да отидеш до марс, за една седмица, вместо за 6 месеца ..ей заради такива едни баналности

Крайната цел е не само аз да го правя а всеки който може и има желание,колкото е по-масово толкова по-малко ще е уязвимо откъм покриване от едни чалмосани нефтодобивници.
..или е известно отдавна и изключително добре скрито,или сме първите които сме се сетили за толкова елементарен начин за придвижване в пространството
« Последна редакция: Август 15, 2014, 08:18:39 pm от Maistora52 »

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #1 -: Август 15, 2014, 05:12:34 pm »
а това на снимката е само основния корпус,носещите и отдаващи тягата елементи не са монтирани още

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #2 -: Август 15, 2014, 05:55:24 pm »
Дай някакви схеми да се ориентираме
Това е на първо четене. Според колегата vsl
« Последна редакция: Август 15, 2014, 08:20:07 pm от Maistora52 »

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #3 -: Септември 13, 2014, 12:59:31 pm »
Е те точно това е като принципна схема,само че е обърнато наопаки

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #4 -: Септември 13, 2014, 09:38:29 pm »
   Тя схемата е ясна, но малко ме съмнява дали ще има тяга по този начин. Преди време гледах в един сайт много механични експерименти, които се въртяха сами, но явно със скрити моторчета в тях. На пръв поглед изглеждаха доста убедителни и даже правих опит да повторя един от тях, но без успех. После се поразмислих и разбрах защо не става - силите са статични. Няма динамика, т. е. ускоряване и забавяне. Твоят опит е подобен - силите са статични и скоростта на въртене е константа, а трябва по принцип да е променлива и с друга конструкция. В моята тема "Центробежните сили - тяга за транспортни средства с КПД>1." има някои успешни опити.

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2014, 03:29:15 pm »
Е в самото начало съм упоменал че това е само заготовката па и ми искочи спешен ремонт на двор та цяло лято се борих с него,та това е само за обща представа как ще изглежда а иначе тука ги няма половината от елементите (мали па сложно прозвуча)!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2014, 03:40:43 pm »
Тая вода ... не изтича от конуса, нали?
Щото ако не изтича ... аз не виждам разлика дали ще е кух конус пълен с вода или конуса ще е плътен. Просто нещо конусовидно с дадена маса се върти с някакви си обороти. От това тяга няма как да се получи.
А ако изтича ... да, ще има тяга, ма същата тази тяга може да я постигнеш ако водата изтича и от неподвижен конус.

Eй таз картинка на vsl, много точно показва идеята. номера е в това че колкото са по-високи оборотите толкова налягането в дъното на съда е по-високо, а като дадеш и наклон на тоя съд то тогава се сдобиваш с насочено налягане, а когато в затворен цилиндър имаш налягане в единия край и разреждане в другия тогава какво имаме!?
Ако на масата сложиш едно шише пълно с вода, налягането на дъното му ще е по-голямо от налягането под капачката, просто защото в него има вода. Не ми казвай, че шишето ще генерира тяга нагоре - в момента на масата до мен стои шише бира и кат го гледам не изпитва никакви мераци да се издига нагоре.

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2014, 11:54:09 am »
..за да се заема да правя работен голям вариант значи съм постигнал някакъв резултат от малък прототип,а ако се сетиш да завъртиш бирата веднага ще усетиш и натиска от течността в дъното,ако й придадеш и наклон от около 35-42 градуса ще усетиш и тласъка насочен обратно на гравитацията а въпросния тласък идва от водния стълб..

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2014, 01:25:33 pm »
Ако водата изтича - ще има тяга. Реактивна тяга, с която се движат самолетите и ракетите. Ако нищо не изтича ... няма да има тяга.
Но кат си решил ... действай. Сложи вместо вода оловни сачми - би трябвало да получиш значително по-голяма тяга (да бе, да...). Живак не ти предлагам да ползваш, щото ще изтровиш и себе си и целия район в радиус 20 метра, като го развъртиш и стане някаква беля. Иначе той е около 8 пъти по-тежък от водата и би трябвало да е значително по-ефективен.
Или поне ... солена вода сложи, нейната плътност е с около 10-15% по-голяма и ако има някакъв ефект (дет няма да го има) ще е по-голям.

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2018, 12:09:51 pm »
Ако водата изтича - ще има тяга. Реактивна тяга, с която се движат самолетите и ракетите. Ако нищо не изтича ... няма да има тяга.
Но кат си решил ... действай. Сложи вместо вода оловни сачми - би трябвало да получиш значително по-голяма тяга (да бе, да...). Живак не ти предлагам да ползваш, щото ще изтровиш и себе си и целия район в радиус 20 метра, като го развъртиш и стане някаква беля. Иначе той е около 8 пъти по-тежък от водата и би трябвало да е значително по-ефективен.
Или поне ... солена вода сложи, нейната плътност е с около 10-15% по-голяма и ако има някакъв ефект (дет няма да го има) ще е по-голям.
Ако си стигнал в развитието си само до реактивното движение и не си стигнал по-далече,то тогава нямаш работа в този сайт

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #10 -: Февруари 15, 2018, 12:51:03 pm »
kkrasi1967, аз в крайна сметка не разбрах добре - това вид водна помпа ли е?
Центробежна водна помпа или нещо друго?
 Ако е така, принципът е подобен на този от следния експеримент:
Слагате топче (може лешник, маслина или друго) на масата, захлупвате го с винена или конячна чаша, важно е да е бъчвовидна или обърнат конус. Започвате да въртите бързо чашата ексцентрично около топчето, без да я отлепяте от масата.
Топчето се вдига нагоре, въртейки се по стените на чашата, достигайки най-широкия и диаметър (ако е отворен конус-излиза от нея)!
За това ли говорим?
Защото ако това е принципът, трябва задължително да се осигури ексцентричност при въртенето...
(ако съм разбрал правилно, де)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #11 -: Февруари 15, 2018, 02:20:50 pm »
Ако си стигнал в развитието си само до реактивното движение и не си стигнал по-далече,то тогава нямаш работа в този сайт
Ти кажи докъде си стигнал 3 и половина години след като си пуснал темата... :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #12 -: Февруари 15, 2018, 02:54:24 pm »
Здравей, kkrasi1967!
На мен също ще ми бъде интересно да споделиш резултати относно твоята установка. Още откакто прочетох темата за първи път, ме заинтригува принципът, който даже обсъждахме дълго време с един колега и смятахме да изработим прототип, но по една или друга причина не стигнахме до там.

Atos, аз виждам тази разработка като жироскопиращ тягов двигател на принципа на многовихровото торнадо. При развъртането на цялото нещо, във всеки съд (който е наклонен спрямо оста на въртене на около 45гр.) се създава воден вихър от само себе си, което по някакъв начин генерира тяга без да има никакво изхвърляне на течност.
Прикачам чертежи на същия принцип, но изпълнен с похватите на електромагнетизма.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #13 -: Февруари 15, 2018, 11:13:14 pm »
Това не го разбирам:
При развъртането на цялото нещо, във всеки съд (който е наклонен спрямо оста на въртене на около 45гр.)

В представите ми възникват поне три постановки и нито една няма общо с другите!
Кое е "цялото нещо"? Съдовете имат ли (всеки за себе си) ос на въртене или не?
Колко съда са? Как са разположени един спрямо друг? С каква форма са?

Ето една от представите ми - пълня епруветка с вода, затапвам я и я обесвам на конец на 45 градуса наклон от вертикала, после я завъртам около центъра на масата и, къде се появява тяга?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #14 -: Февруари 16, 2018, 05:20:23 am »
Кат каза "епруветка" и се сетих ... тоя пич е решил да изобрети медицинската центрофуга :)



Колко ли центрофуги са излетели от лабораториите? :) Или поне са се вдигнали от масата?

P.S.  В някои от тия центрофуги оборотите са на порядъци повече от споменатите 2 900 об/мин, така че там ефекта би трябвало да е осезаем и все някой лаборант щеше да го забележи. Все пак тези устройства се ползват от почти 50 години, като има всякакви размери и видове.