Автор Тема: Центробежни и силови установки  (Прочетена 94825 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #135 -: Май 21, 2020, 11:00:46 am »
Няма ракета която да излети от Земята и да стигне до целта си без корекции по време на полета. Всяка се отклонява поради една или друга причина. Така че корекции има постоянно.

А за Наса и цирк Балкански... може ония от НАСА да са организирали тийм билдинг, знае ли човек... Ще си поканят Джо Кокър, Мадона и цирк Балкански... едва ли им е проблем :)

Неактивен doktora

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 23
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #136 -: Май 21, 2020, 11:57:30 am »
Както казва другаря Путин: Ние ще проверим, а вие си говорете каквото искате ... До Технократ: много разчитах на този опит да има постъпателно движение / нека видим ниско масовия и високо оборотния и тогава лаладжиското ... / малък е шанса да има успех, но има шанс ... При всички случаи трябва да се осигури стоящ силов вектор при ротация ... а без промяна на обема и масата в три равнини няма да стане. Като въртящ се пръстен със тежест, но се изхитряваме тежестта хем да се въти хем да остава на място ... Звучи като хумореска, но има сложен наин да стане. Това е само за тези които ми покажат, че са правили нещо практично. За другите може и да преливаме от пусто в празно.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #137 -: Май 21, 2020, 12:30:38 pm »
Както казва другаря Путин: Ние ще проверим, а вие си говорете каквото искате ... До Технократ: много разчитах на този опит да има постъпателно движение / нека видим ниско масовия и високо оборотния и тогава лаладжиското ... / малък е шанса да има успех, но има шанс ... При всички случаи трябва да се осигури стоящ силов вектор при ротация ... а без промяна на обема и масата в три равнини няма да стане. Като въртящ се пръстен със тежест, но се изхитряваме тежестта хем да се въти хем да остава на място ... Звучи като хумореска, но има сложен наин да стане. Това е само за тези които ми покажат, че са правили нещо практично. За другите може и да преливаме от пусто в празно.

Докторе, последният път когато си говорехме, се бях навил да правя нещо за проба на тази все още на ниво теория, но короната ни удари, сега съм без работа и пари, и нищо не мога да сторя, ръцете ми са вързани дет се казва, само по клавиатурата още мога да щъкам, но няма да се предам. Бях замислил нещо със живак, периодично да тече по тръбичка, втичайки се във ротационно движение и отичайки се обратно, нещо като течен ехцентрик, ама още не съм го доизмислил, как да се надхитри изотропността на центробежната сила. Но имам силно съмнение че докато силата не действа върху системата която трябва да се издига в определената посока, от въшна страна за системата, няма да се получи нищо. Щото нали знаеш за барона дето затънал в блатото и се издърпал уж, като за опорна точка използвал косите на главата си.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...

Неактивен doktora

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 23
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #139 -: Май 21, 2020, 01:21:02 pm »
Бях забравил, че си Ти. Звънни ми и ми дай имейл да ти изпратя снимките на една играчка / няма кавички защото си е играчка, но не съвсем / в отворено и затворено положение и след това може да построиш компютърен модел на базата на идеята която имам и да видим какво ще се получи ... Не прави опита със живак защото става високо рисков, а и нещо първоначалните резултати не са обещаващи. Най - вероятно набора е имал теоретична представа за опита и е търсел някой да му го направи защото с грамофонна плоча при 900 оборота нещата хептен биха се сгомнясали камо ли при 3000 оборота. При две яки капли / ти виждаш / бутилките се смачкват горе където натиска центробежната сила, а камо ли едната капла да е заменена с тънка бакелитена пластина. Говорихме си и за пружина която като я завърташ .... какво се случва, но ... ако завъртиш масивна пружина, която не може да се свие на високи обороти какво ще се случи също е интересно ??? Обади се.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #140 -: Май 21, 2020, 07:40:28 pm »
Успех докторе. Имам в предвид успешно експериментално намиране на отговора който вече го знаем. Доста хора в този форум при това. Действай няма лошо.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #141 -: Май 21, 2020, 08:41:05 pm »
Може да се осигури тяга, ако установката се направи като вибратор, и в половината част от оборота се ускорява, а в другата се забавя движението. Трудно е за реализация на тежки установки, но за леки не е не възможно да се направи, дали тягата ще е достатъчна за преодоляване на земното ускорение е въпрос на въртящ момент на мотора и бърза реакция за смяна скоростта му на въртене. Мотора може в едната половина на оборота да работи в моторен режим, а в другата в спирачен, постояннотоков мотор е добър за тази цел.

Неактивен doktora

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 23
Re: Центробежни и силови установки
« Отговор #142 -: Май 26, 2020, 11:01:16 am »
Благодаря за пожеланието. Зная, че сте скептични, но трябва да се пробват варианти. Вероятно и на бързи обороти опита няма да има практически резултат, макар, че говорим за 5000 до 10000 оборота и за ниска маса от порядъка на 200 мл., но пък кантара ни е прецизен с грамове, така, че няма смисъл от скъпи варианти. С развъртане на твърда несвиваема пружина също няма да стане най - вероятно и ще отпадне като опит. По интересно е да се направи с променлив обем и маса, но техническия проблем е тази промяна да става само в една точка ... като стояща асиметрия в пръстен ... знаете екцентрик шлайфовете, но при тях асиметрията се движи и в космоса ще е пате в кал както се казва. Има начин да се реши технически, но там си е доста голяма бира. Нека видим сега по - простия опит пък след това подред на номерата. Става не става все от някъде трябва да излезне положителен резултат. Тесла е велик емперик / ние не сме, но може да опитаме / и стига до бобината на тесла, но се оказа, че има някакъв вариант на Бобината на Тесла, който дава повече енергия на изхода от вкараната, но кой е този вариант не се знае??? Илия Вълков го ползва за брауновия газ. Стефан Найденов Повярва на Джон Андрюс и възстановява Зелената Течност и пали водата, но какъв е този катализатор не се знае ... даже го ползва за обработка на поладий гъбата и прави студен ядрен синтез ... Сина му мълчи като ... Както и да е ... Така е при емперичните достижения при които няма теоретична база??? Има нужда от промяна в теоретичната база, но и тука е друга бира.