Алтернативни енергоизточници > Електромагнитни и импулсни мотори И генератори

EmDrive на Роджър Шоуйър

<< < (2/20) > >>

Радико:
Дали поредната "фалшива новина" по въпроса както се е изказал nizo, дали нещо друг но в статията по долу се твърди, че NASA  ще изпробва догодина EmDrive на спътник в космоса.
За ужас на верните последователи на стандартния модел.
http://it.dir.bg/news/emdrive-24556076

Коев:
Двигател използващ непознат вид тяга породена от отражението на микровълни, на всичко отгоре ускорява много по-бързо от плазмения двигател и не използва и капка гориво.
Ето, че някои ,,крайно невероятностни'' идеи и разработки, гледани с насмешка от авторитетни учени, противоречат на физичните закони и стават най-най....няма невъзможни неща.

teofilius:
Нищожна тяга в сравнение с лифтер технологията и електрогравитацията които и без йонен вятър са изключително ефективни. Нещо което лично съм го установил а вярвам скоро ще направя демонстрация на дрон работещ изцяло на електрогравитационен принцип.  За вертикална тяга първоначално ще използвам и йонен вятър но за хоризонтално движение ще направя и вариант без йонен вятър. Следващата ми цел ще е да видим доколко ще мога да го отдалеча максимално от земята но това ще е друг по-мощен апарат. при досегашните ми изследвания и експерименти положението е такова че тези апарати работят и във вакуум и във въздушна среда но са по ефективни във въздушна -(Засега)

Радико:
 Това, че си изследвал дали работи и във вакум беше  изключително важно. Радвам се че работиш и имаш успех, но нямаше ли тема по въпроса.
Защо не споделиш нещо там.
Тоя асиметричен кондензатор които показваш на клипа не знам защо ама много ми прилича на това устройство от тази тема. 

teofilius:
В кой клип? Иначе просто си коментирам че Ем Драйв така както го показват едва ли ще е много ефективен. Бих предположил че ако е отворен от едната страна ще е по-добре но не знам кога ще правя опити директно с Ем Драйв но там има друг вариант при който очаквам тягата да е много по голяма. При електрогравитационния принцип наскоро четох за вариант с конус и проводник в него и как това увлича ефира и работи и като помпа за масло например, а също и като торсионен генератор.  Не съм го пробвал но ще направя опити да видя как ще е .
  Вариантите са много при електрогравитацията но мисля че има нещо което убягва и при прилагането му ще се генерира истинска мощна тяга както при НЛО използващи подобен но усъвършенстван принцип.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия