Алтернативни енергоизточници > Електромагнитни и импулсни мотори И генератори

EmDrive на Роджър Шоуйър

<< < (3/20) > >>

hyparh:
Радико, да нямаш предвид това?: https://www.youtube.com/watch?v=DP1q95f6TgA&t


--- Цитат на: teofilius в Ноември 23, 2016, 07:53:08 pm ---Вариантите са много при електрогравитацията но мисля че има нещо което убягва и при прилагането му ще се генерира истинска мощна тяга както при НЛО използващи подобен но усъвършенстван принцип.

--- Край на цитат ---

Teofilius, точно това и аз преследвам от няколко години. Има методи, но за съжаление ние не ги разбираме напълно и малко не достига да се сглоби цялостната картинка, съответно и реално работещо устройство с възможности за гравитационно позициониране на големи маси.
Едно от направленията, върху които можем да работим засега, е миниатюризация на тяговите елементи - лифтер, съдържащ множество малки клетки, които работят заедно като една. По този начин би трябвало да се увеличи производителността.

Вярвам, че този сайт ще ти бъде интересен: http://www.spacewarpdynamicsllc.com/
Проф. Дейвид Парес също работи по това направление по свой начин. Могат да се разгледат експериментите и резултатите от тях, които извършва с неговите гравитационни клетки, състоящи се от проводящи фрактални форми, подредени по определен начин. Има детайлни снимки и на тях.

Радико:
Да бе точно този клип и още един май имаше ама се обърках и реших че са на teofilius
А и не знам защо някой е решил, че със сигурност гравитацията има пръст в цялата работа и всички свеждат разсъжденията си до нея. Защо точно гравитацията набедихте при положение, че хоризонталното преместване което се демонстрира в клипа доказва точно обратното, че друго е причината не гравитацията. 

hyparh:
Земната гравитация си е отделно, при нея няма изменение. Около самия апарат се образува поле, което има много подобни характеристики като гравитационните, но е с променлив градиент, което е причина за придвижването масата на апарата в пространството. Формира си нещо като собствена "пързалка" по която може да се плъзга (пространство с изменени характеристики, най-общо казано) и, ако "пързалката" е с достатъчно изразен градиент, то може да преодолее изцяло влиянието на земната гравитация. Посоката на придвижване се променя с промяна ориентацията на градиента. В случая с асиметричния кондензатор от видеото, градиентът е хоризонтално ориентиран, оттам и придвижването е по хоризонтала.

Радико:
Е са ти говориш за Уарп двигател. за този дето се опитват да го докажат че е възможен във линка дето си дал, но според мен е възможно да има поне още хиляда по прости за обяснение причини за тази тяга която се получава. За мен това обяснение "принципа на уарп двигателя" е нескопосан опит за поредната кръпка на стандартния модел. 

hyparh:
Там е работата, че всеки си го интерпретира според разбиранията или според наложилите се литературни термини като "уорп драйв", а всъщност е поле, което влияе на материя от всякакъв вид. Може да й повлияе по различни начини, като например да я изгори, вледени, наелектризира, да я промени (трансмутация и раздробяване, като при ефектите на Хътчисън) или просто да я премести в пространството, какъвто ефект търсим ние.
Всички видове полета са биполярни. Космическите тела орбитират едно около друго, но "нещо" им пречи да се сблъскат. Дори две галактики да се врежат една в друга, слънцата и планетите в тях няма да се сблъскат, а елегантно ще се разминат (или най-много някоя звезда да си прихване нова планета в орбита) именно заради полетата, които не им позволяват да се сблъскат.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия