Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Повторно използване на отработени газове?

<< < (2/6) > >>

mzk:
Здрасти! По принцип съм на мнението, че игра с газоразпределението винаги може да доведе до някакви резултати (лоши или добри).

Обаче, по- лесно би било да се експериментира с водородна клетка. Още по- интересно ще е като се добави плазмено запалване и се увеличи отдаваната енергия на искрата. Със сигурност има ефект. Преди време гледах бъги с променено запалване (не е пипано по впръскването, само по електрическата част. Резултат- увеличена мощност и съкратен живот на свещите.

Ако има мераклии от София може да заформим някаква група. Преди време експериментирахме малък ГЕЕТ, без успех за съжаление, но не сме влизали в детайли за изпарението на горивото и водните пари (т.е. изпарителя с буркана е чиста проба лъжа и никой не би трябвало да го прави).

Аз мога да сглобя моята клетка или една нова. Също така бих експериментирал с електромагнитен електролизер за получаването на някакви количества водород. Имам интерес също и в плазменото запалване, ако няма кой друг да се навие. Имам и двигател, но е тежък и голям за работа и ако някой от вас има вече двигател на стенд или малък такъв, може да се ползва. Моят е закрепен, но не е пускан още и трябват 1-2 дни за довършителни работи-заваряване на ауспух, монтиране на трети тампон на кожуха на скоростие, поставяне на кабелите, закачане на радиатора и т.н., но частите ги има.

triceratopsoff:
Момчета, момчета,
темата, отиде точно в тази насока, в която си мислех, че ще станат нещата!
Темата, опира до това-до колко се получава този въпросен метанол/метан, при определеното взаимодействие и до колко, образувалата се слес, би могла да се ползва като смес за работа на ДВГ?
Материалната база, не е проблем! Възможността за експерименти-също! Доброволци-на лице! :)
Въпроса за мен, изцяло седи на теоретична основа, за момента! Трябва да изясним, дали изобщо има "хляб" в цялата работа?Дали ще получим горивото, с което би могъл да работи един двигател, на теория! Ако резултата е-ДА, да палим двигателите :)
Надявам се, че съм разбран правилно!

Чакам мнения!

Nicolov:
Triceratopsoff мисля, че си схванал идеята, проучвам нещата откъм "химията" на процеса. До колко ще е реантабилно, най-вероятно ще проличи при полеви тестове. Ако имаш поле за действие и си в региона (София) пиши да направим тестове! ::)

Nicolov:
Аз съм за групата в София. Ако има навитаци да пишат! Пък който има желание, да организира групи и в други градове! Ще е яко да има малко конкуренция. По принцип нямам условия за експерименти така че не е лошо да се съберем практици и теоретици и да видим какво може да стане от това ХА ХА. Ще увеличим смога над София с 100 %  ;D

mzk:
Стига теория. С нея до никъде няма да стигнем. Трябва да се направи на практика. Естествено трябва и да се чете. Аз имам някакво виждане за това как трябва да станат нещата, но като цяло начинанието не е лесно. Важното е последователност и упоритост.

За теорията достатъчно сме писали по темите във форума и мисля, че по- добре е да се направи нещо на практика.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия