Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Повторно използване на отработени газове?

(1/6) > >>

Nicolov:
Здравейте, онзи ден докато разглеждах реактора на PANTONE, ми хрумна следната идея! Както знаете, има известна част от ГВС, която се изхвърля заедно с изгорелите газове без да е оползотворена.
Ако тази газова смес, която съдържа подходящи за синтез на метан или метанол продукти се порпусне през PANTONE в противоток на подходящо загрята водна пара( например идваща от радиатора); при подходящо налягне и катализатор- то тогава би трябвало да се синтезира достатъчно количество нова горивна смес, която да влезе в двигателя. Това ще е смес от метан/метанол, водород, кислород, неизгоряло гориво.

triceratopsoff:
Nikolov, грабнахте ме с вашата идея! Като се замисля, има резон в нея. Въртят ми се някои идеи в главата, от гледна точка на конструктивното изпълнение. Преди да дам, каквито и да било идеи, бих искал, разбиращите от химия, да определят -до колко е възможно по този начин да се получи горивна смес и тя да премине през ДВГ-то, и какво КПД би извадило?
С нетърпение, следя развитието на темата!

vlindos:
То идеята тук не че двигателя ще получава част от горивот си от изходните газове - а по скоро те ще служат за инертни газове в ДВГ. Тоест ще са нещо като нитро за колата. Тук обаче доста недостатъци (които биха могли в замяна не нещо да се преодолеят):
 - висока температура на ДВГ
 - твърде голяма компресия - много е вероятно на старите ни брички просто да им гръмнат двигателите
 - регулиране на отношението изгорели газове гориво и не за друго ами трябва да се запази отношението 14.7:1 (кислород/гориво)...

johnny_fx:
Във видеото от тази тема (ако не се лъжа), имаше демонстрация на двигател с GEET, който работи на отработени газове.

Nicolov:
Здравейте, виждам че темата е породила известен интерес. Мисля че, не съм успял да предам идеята си както трябва.  Днес успях да поусмисля нещата и вече доста работи се избистриха. Част от цилиндрите ще работи на конвенционално гориво, а другата на отработено такова (2х2). Готов съм да поекспериментирам с тази идея, но колкото повече мисля толкова по-реално ми  изгежда да пасне най-лесно на V-двигател или boxer за да има компенсация за охлаждане на ГВС преди постъпване в цилиндрите. Ще се радвам да помислим заедно над проблема!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия