Алтернативни енергоизточници > Testatika, електростатични генератори

Размисли около източването на атмосферно електричество

<< < (3/4) > >>

lz1jer:
   Попаднах на следната статия относно източването на атмосферно електричество: "ПОЛУЧЕНИЕ ЭЛЕКТРОЭНЕРГИИ ИЗ АТМОСФЕРЫ С ПОМОЩЬЮ АНТЕННЫ И ПРИЁМНИКА" и я слагам тук за членовете на форума, понеже смятам, че има общо с темата. Авторът Касьянов Г.Т., твърди, че не е нужно да се използва градиентът на напрежение по височина, а се улавят йоните, които са във въздуха на произволно място. Антената представлява уединен капацитет, на който периодично (20-30 000 пъти в секунда) се подава високо напрежение. Създадената нееднородност в електрическото поле на границата с диелектрика (въздуха), кара електрическите диполи да се ориентират към точка с по-висок потенциал по време на зареждането, така според автора се увеличавала обемната плътност на заряда.
   За подробности прочетете прикаченият файл.

GMG:
   Здравей lz1jer!
Най-после един свестен пост от няколко месеца насам във форума  :)
Странно, но след като правих няколко опита по почти същата постановка от ПДФ-а, след
това го намерих и прочетох  :D Схемата съм я пускал в чата, но там няма кой да ме разбере  ::)
   Ти може би си пропуснал, ама имаше як отпор и то не веднъж /меко казано/.
 Имам намерение да трансформирам това което кара лампата да свети и да го изправя и филтрирам, за да може да се измери и т.н. Не че сега не може, но сметките ми се виждат чудно-впечатляващи, вижда се поизкривен синус със няколко хармоника на моя дърт осцило-фазомер. Бях започнал да преустройвам цялата установка, но излязоха други интересни неща, затова ти препоръчвам да видиш твоя качер що работи  ;)
   На този "прословут" за чатаджиите клип, лампата е вързана към емитера или колектора и водопроводната тръба, но тук опита е в друга посока и е "чист" качер като стъклотекстолита също е затръбен  :)
http://vbox7.com/play:0749f1bfbc
                      Поздрави!

Сашо:
Преди доста време четох някъде че се правят опити да се създаде устройство което да извлича енергия от свързването на йоносферата с земната повърхност ,това устройство използва високо енергиен лазер който създава йонизиран канал от молекулите на въздуха по дължината на целия лазерен лъч и така всъщност да се свържат йоносферата и земята,но после не намерих нищо за този проект и дали е успял

dymelsoft:
GMG, този експеримент, който си правил показан на схемата съм го правил и аз. Като ефект е впечатляващ от гледна точка на това че лампата свети към земя и отворена бобина, но след доста опити и различни модификации така и не получих по-голяма  мощност от вложената. Също като теб използвах 220V/40W лампа за тестовете. За да успея да направя точно измерване на изходната мощност сложих грец направен с ултра бързи диоди 46ns и 470nF/1000V като филтриращ и товар на греца същата лампа. Естествено изправеното и филтрирано напрежение (видимо без пулсации на осцилоскопа) се гледаше на два уреда единия показваше напрежението а другия тока през лампата. Реалните резултати бяха, че колкото и да си играх повече от 92%-93% КПД не можах да постигна. Или казано просто, интересен инвертор се получава, но като се вземе предвид обема на ТТ си е направо смешно. Пробвах даже да кача на покрива на къщата един глобус облепен със станиол и закачен за ТТ като антена/кондензатор, но това което се случи е намаляване на ефективността, а не обратното, каквито ми бяха очакванията. Това на кратко, размисли и проби по тази идея. Поздрави!

Иван Димов:
   GMG, според мен, това което показваш е точно принцип на Тесла. Прилагам схема. Върхът на бобината с топката е всъщност едната плоча на кондензатор. Другата плоча е земята. Затова заземлението може да бъде заменено с кондензатор. За експериментиране може да варираме разстоянието между плочите на този кондензатор. За високо КПД мисля трябва висок качествен фактор. Аз се опитвам да направя същата схема при ниски честоти при трансформатор с желязна сърцевина.
П.П. Може и едната плоча на кондензатора да е по-голяма от другата (несиметричен кондензатор).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия