Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 675000 пъти)

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #90 -: Октомври 23, 2014, 05:03:22 pm »
Виж , имаш ли сглобена система?
Качера е последен ,първо трябва да оправиш пуш пула, там имаш проблем.
Покажи ми осцилограми на, колекторите на транзисторите и на напреженовата навивка 26нв. 2.5кв.
Това е много важно, Руслан пропуска да спомене. Тези навивки на 15kHz резонират на собствената си честота кратна на тази на бифа , в резултат на което спрямо земя ще имаш между 100 и 350kHz. А кондензатора на индуктора ще грее като луд.
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 09:39:20 pm от nizo »

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #91 -: Октомври 23, 2014, 05:12:24 pm »
Тази схема има нужда от фазова подстройка на честотата.
494 не е толкова стабилен генератор, трябва да се следи фазата.
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 09:38:34 pm от nizo »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #92 -: Октомври 23, 2014, 05:13:17 pm »
Добре - довечера ще ги снимам и пак ще коментираме. Аз ползвам SG3525  TLP250  за драйвери. Според мен е много по-добро 494.
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 09:39:49 pm от nizo »

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #93 -: Октомври 23, 2014, 05:20:52 pm »
Това е все едно да търсиш карфица заровена на 10см. в земята с метал детектор работещ на принципа честотно биене. С апарат на фазова разлика няма да е проблем.
Този, Руслан обяснява принципа на работа !!!!!!
И това нещо работи !
Но !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Пресява можещи и незнаещи.
Дори да направиш схемата, ще имаш модел, неработещ модел!
Всеки един чаркалак е от значение !!!
Хармоници резонанси и тн.
Съгласуване и кондензатора на изхода.
Ми сигурно сте забелязали, че когато го закачите и лампата гасне, защото фазата хваща гората. В едно негово видео казва , сфазировка потом ! Не съм много добър с руския, но мaй така се пишеше.
За каква сфазировка потом и не видяхте !
Тоест , всява фаза да си е на мястото , в противен случай това което резонира в бифа се срива. Но първо ПУШ ПУЛ !!!!!! Там започва всичко и всяка една грешка от тук на там се натрупва. Затова и на схемата една от бобините е със звезда.
Важна е за резонанс в резонанса !!!!!!!!!!
Coke, снима ли осцилограмите ?
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 12:42:57 pm от atos »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #94 -: Октомври 23, 2014, 09:56:56 pm »
Не съм още, късно - между другото гледам има ново видео от Руслан
http://www.youtube.com/watch?v=clQ-oiLNZt0

http://www.youtube.com/watch?v=KN-ZmCW0W8w&list=UU_zn0cdzv_qfsxQUm4e7R9w
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 10:06:28 pm от coke2k »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #95 -: Октомври 23, 2014, 11:50:27 pm »
Здравейте. Искам първо да кажа че нямам установката на Руслан. По една или друга причина не ми е по силите. Искам само да ви припомня установките на СР193 и Капанадзе. В нито една от двете няма толкова много електронни блокове. Те просто използват разрядник. Аз все още не мога да разбера принципа. Събрахте се все специалисти в областта на радиопредавателите, моля дискутирайте разликите. Може пък да излезе нещо полезно.
« Последна редакция: Октомври 24, 2014, 08:37:38 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #96 -: Октомври 24, 2014, 08:35:05 am »
Със сигурност всяко схемно решение си има своите предимства. Забележете габаритите на всяка една от установките и нейната мощност. Успех на всички които работят по темата. :)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #97 -: Октомври 24, 2014, 09:12:10 am »
Цитирам думите на Руслан:
Моя система точно копия системы Акулы !!! :) Схему Рома нарисовал уже позднее , когда разобрал систему БТГ 2. Я повторил её и советую собрать всем. Почему ? К вам сразу придут все мысли о свободной энергии и как её получить. Система работает на катушке Тесла ! Импульсы только на ней :huh: Остальное - созданная энергия радианта(эфира) Получив её , сливаем в конденсатор и добавляем ток. Получаем мощу огого .
Как я разгадывал суть работы Акулы ?! Да просто всё оказалось...Изучил принцып , экспериментировал ,общался с людьми. Не терял время на глупости. Ошибался ! не без этого. Но сейчас знаю всё о том как это работает и что питает генератор.
Попробуйте зарядить конденсаторы через диодный мост от теслы. Всё поймёте ! Радиант - заряжает их мгновенно при этом не затрачивая времени.


Эта система 24 вольта. Генератор пуш-пул работает с частотой ,кратной частоте работы Теслы. То есть 1,8 МГц / 32 кГц. Минимальное напряжение старта 12 вольт ,ниже не работает. Система поднимается при появлении ВВ на Тесле. Начинается атамарный процесс преобразования... Схема перезаряжает конденсатор с частотой накачки который накапливает отрецательную энергию теслы. Но к этой энергии требуется добавить ток , что и делает генератор пуш-пул. От туда и прибавка ! Тесла создаёт условие образования радиантной энергии вокруг неё. Антена создаёт воронку засоса энергии в теслу проходя и облучая катушку бифиляр ,а та в свою очередь заряжаясь загоняет электроны в накопительный конденсатор. Так это работает !!! Всё остальное не верно.

*само честотата 1,8 да се корегира на 1,6 мхз*

Хайде да видим, всичката информация е на лице видео бол анализи бол, остана най-лесното. Между другото цялата информация е най добре да се види на видео канала на Руслан в тубата. Там е по конкретизирана и няма много излишни коментари като по форумите.



« Последна редакция: Октомври 24, 2014, 09:35:58 am от coke2k »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #98 -: Октомври 24, 2014, 05:20:56 pm »
Ей тук https://www.facebook.com/ruslan.kulabuhov има нещо което лееееко ми намирисва, ама ще видим. Иначе всичко е достатъчно убедително.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #99 -: Октомври 24, 2014, 05:30:42 pm »
Ето тук едно хубаво уредче за лесна настройка и на двата генератора: http://www.aliexpress.com/item/Portable-Radio-Frequency-Counter-with-TCXO-for-ham-free-shipping/891968263.html

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #100 -: Октомври 24, 2014, 05:30:53 pm »
Ей тук https://www.facebook.com/ruslan.kulabuhov има нещо което лееееко ми намирисва, ама ще видим. Иначе всичко е достатъчно убедително.
Кое по точно?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #101 -: Октомври 24, 2014, 05:39:14 pm »
Ами Руслан е някакъв началник в някакво радио в Рига. Еми колко му е да е сложил един хубав руски предавател в кухнята, а да приема в хола? Видеото му е не повече от 10 минути от което реално генератора не работи повече от 2 мин, а през останалото време само приказки.
За 2 минути няма да се облъчи кой знае колко , но пък ще направи перфектен фокус. А?
Аз съм длъжен да се съмнявам нали?

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #102 -: Октомври 24, 2014, 05:47:02 pm »
coke2k, прав си но това се знае от самото начало. Радиото си е негово. Само за него говори по форумите. Отнемало му много време... И аз от време на време се съмнявам да не е някой маркентингов номер. Да не всяваме паника.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #103 -: Октомври 24, 2014, 05:51:42 pm »
Аз само се съмнявам, все пак не съм виждал с очите си работеща установка. Като се има предвид , че мощността на радиосигнала намалява квадратично (ако не се лъжа) с нарастване на разстоянието - много мощен предавател трябва да е за да захрани кажи речи 2 квт.....

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #104 -: Октомври 24, 2014, 07:09:26 pm »
Аз само се съмнявам, все пак не съм виждал с очите си работеща установка. Като се има предвид , че мощността на радиосигнала намалява квадратично (ако не се лъжа) с нарастване на разстоянието - много мощен предавател трябва да е за да захрани кажи речи 2 квт.....
Няма съмнение, че устройството на Руслан работи, но тук няма никакви атомарни процеси, както казва той. Всичко е много просто и логично, както много пъти съм го обяснявал. На пръв поглед изглежда, че се смесват голям ток  с малко напрежение от един източник и високо напрежение с нищожен ток от друг източник, но това не е така, а процеса е съвсем друг и е много прост и в него участва ефира, етера, вакума, наричайте го, както искате, но това е една и съща сила. Когато през индуктора протича примерно 10 А ток с някакво ниско напрежение и във втората бобина или бифиляра ще протече същия ток, но не от източника, а от средата идват зарядите, за да се изравни равновесието между индуктора или едната бобина и бифиляра втората бобина, които бобини се явяват, като двете плочи на един кондензатор. Вследствие специалните условия, които сме създали с качера и антенета, във втората бобина или бифиляра се създава зона на ниско налягане или липса на заряди и, за да бъде изравнено равновесието тези заряди идват от средата, за да компенсират тази липса на заряди и протича ток през нея и товара.
    Най-обикновен пистолет за боядисване, който работи с въздух под налягане работи на същия принцип. Коя сила кара боята да излезе от съда и да мине през дюзата, когато съда с боята е херметически затворен. С въздуха под налягане се създава зона на ниско налягане, точно където е малката дупчица от, която боята излиза на дюзата и „някаква“ сила избутва боята на вън, без да се влага допълнителна енергия, а щом има движение има и свършена работа. Това е образно казано, горе долу да се хване смисъла на това, което искам да обясня. При Капанадзе, Руслан, Акула, Дон Смит и други принципа е същия, но в електрически вариант. Мисля, че такъв генератор на този принцип, може да се реализира със всякакъв флуид.
   Сега за настройките на устройството на Руслан. Първо се намира резонансната честота на бифиляра, примерно при мен по всички сметки се получава 2,083 МХз, това е без земя. Когато се включи заземлението резонансната честота се вдига до около 2,250 МХз, защото земята се явява, като кондензатор и се получава LC конрур. При тези сметки качера трябва да работи на третия хармоник надолу или 750 КХз, това е със земя. Обаче при мен истинската резонансна честота е 625 КХз на тази честота ми светка лампата, когато включа качера а на 1,250 МХз бифиляра и индуктора резонират едновременно с максимални амплидтуди. Защо се получава тази разлика, защото трябва да се отчете ефекта на забавяне на разпространението на вълните в меден проводник, които коефициент е оклоло 0,8 - 0,9 процента. И, когато изчисленията се направят с този коефициент всичко си идва на мястото.
   Следва пуш-пул генератора, неговата честота трябва да е кратна на реалната честота, примерно в моя случай 12,5 КХз или по-добре 25 КХз. След това резонансния контур между индуктора, трите навивки от трансформатора на пуш-пула и кондензатора, също трябва да се вкара в резонанс на тази честота , в моя случай 25 КХз. При мен всичко се получава така, както съм го описал, но още не съм правил пуск, тези дни със сиугурност ще го пусна, пък ще видим, какво ще се получи.