Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 661934 пъти)

spark

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #795 -: Юни 29, 2016, 01:22:33 pm »
Здравейте,
Изчетох доста теми тук и виждам, че обяснението на принципа на работа на тези устройства се върти около електростатиката. Има няколко доказани факти, Тесла дълго време изследва мълниите в Колорадо Спрингс, той и други изследователи доказват, че те са източник на стоящи вълни. Трансформатора на Тесла е генератор на стоящи вълни и освен това преобразува електрическата енергия в електростатична. Електростатиката е навсякъде около нас при мен всяка вечер като си сваля тениската се чуват микро разряди. Показаните генератори преобразуват електрическата енергия в  електростатична и електростатичната в електрическа. Принципа е това, начина за постигането му не е изяснен, вероятно има и различни начини за осъществяването на тези преобразувания.
Колегата го е казал по различен начин.
Друго възможно обяснение е, че подобни установки работят на принцип, който не се различава особено от принципа на един климатик. Просто имаме трансформация от едно енергетично ниво на заредените частици от околната среда в друго такова, при което имаме извършване на работа. /В случая протичане на ток през товар./ Самото енергетично ниво е налично от самата околна среда. Тук изобщо не става въпрос за някакъв ефир, оргон и каквото там се сети човек, а за проста и елементарна конверсия на енергетичните нива на заряди.
Поздрави.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #796 -: Юни 29, 2016, 04:24:11 pm »
Здравейте,
Изчетох доста теми тук и виждам, че обяснението на принципа на работа на тези устройства се върти около електростатиката. Има няколко доказани факти, Тесла дълго време изследва мълниите в Колорадо Спрингс, той и други изследователи доказват, че те са източник на стоящи вълни. Трансформатора на Тесла е генератор на стоящи вълни и освен това преобразува електрическата енергия в електростатична. Електростатиката е навсякъде около нас при мен всяка вечер като си сваля тениската се чуват микро разряди. Показаните генератори преобразуват електрическата енергия в  електростатична и електростатичната в електрическа. Принципа е това, начина за постигането му не е изяснен, вероятно има и различни начини за осъществяването на тези преобразувания.
Колегата го е казал по различен начин.

Друго възможно обяснение е, че подобни установки работят на принцип, който не се различава особено от принципа на един климатик. Просто имаме трансформация от едно енергетично ниво на заредените частици от околната среда в друго такова, при което имаме извършване на работа. /В случая протичане на ток през товар./ Самото енергетично ниво е налично от самата околна среда. Тук изобщо не става въпрос за някакъв ефир, оргон и каквото там се сети човек, а за проста и елементарна конверсия на енергетичните нива на заряди.
Поздрави.

Здравей, аз, като лаик (във висшия пилотаж на електрониката) бих желал да задам следния въпрос, а именно:

Какво е ЕЛЕКТРОСТАТИЧНА ЕНЕРГИЯ?
Как се формулира и какви условия на средата са нужни, за да се появи?

На пръв поглед - тъп въпрос, но...много моля за конкретен отговор?

Да изяснявам ли защо го задавам? Това ще стане след (евентуалния) отговор!

spark

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #797 -: Юни 29, 2016, 04:30:31 pm »


Здравей, аз, като лаик (във висшия пилотаж на електрониката) бих желал да задам следния въпрос, а именно:

Какво е ЕЛЕКТРОСТАТИЧНА ЕНЕРГИЯ?
Как се формулира и какви условия на средата са нужни, за да се появи?

На пръв поглед - тъп въпрос, но...много моля за конкретен отговор?

Да изяснявам ли защо го задавам? Това ще стане след (евентуалния) отговор!
Казано с други думи, това е енергията на електрически заредено тяло в електрично поле. Дефинира се като работата, извършена по преместването на този заряд от безкрайност до настоящата му позиция при положение, че на тялото действат само електрически сили.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #798 -: Юни 29, 2016, 04:41:47 pm »
Ок, да кажем, че е така. Как и къде съществува това ПОЛЕ?
 В каква среда?
Щото, на електростатиката ("...при мен всяка вечер като си сваля тениската се чуват микро разряди...") и е нужна среда за разпространение, мисля? Или не е нужна?

spark

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #799 -: Юни 29, 2016, 04:58:56 pm »
Ок, да кажем, че е така. Как и къде съществува това ПОЛЕ?
 В каква среда?
Щото, на електростатиката ("...при мен всяка вечер като си сваля тениската се чуват микро разряди...") и е нужна среда за разпространение, мисля? Или не е нужна?
При натриване на тела от различни вещества електрони от едното тяло преминават върху другото. Тялото с излишък от електрони получава отрицателен заряд, а тялото с недостиг от електрони (излишък на протони) – положителен заряд. Тоест, при наелектризиране на телата става само преразпределение на съществуващите в тях електрони. Според мен средата е въздуха.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #800 -: Юни 29, 2016, 05:25:29 pm »
Електрическото поле е около всеки заряд, положителен или отрицателен. При наелектризирането посредством триене се нарушава и променя равномерното разпределение на взаимно компенсиращи се заряди и така едно тяло е положително а друго отрицателно заредено. При електрическия ток в проводници основно имаме движение и преразпределение на електрони(отрицателни заряди) докато при наелектризирането  с триене имаме преди всичко отнемане  или прибавяне, преразпределение на положителни заряди. Или в електротехниката основната роля е на електронния поток от отрицателни заряди а при електростатиката основната роля е на положителните заряди.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #801 -: Юни 29, 2016, 07:06:37 pm »
При натриване на тела от различни вещества електрони от едното тяло преминават върху другото. Тялото с излишък от електрони получава отрицателен заряд, а тялото с недостиг от електрони (излишък на протони) – положителен заряд. Тоест, при наелектризиране на телата става само преразпределение на съществуващите в тях електрони. Според мен средата е въздуха.

Ок, да продължим нататък - следва логическото заключение, че за създаване на елетростатичност е нужна флуидна среда (поне въздух), доколкото разбирам, правилно ли?
Нужна е ЙОНИЗАЦИЯ, така ли е?

Следва поредният въпрос - във вакуум (при липса на вещество) няма ли поле тесловият трансформатор или има?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #802 -: Юни 29, 2016, 07:28:54 pm »
Здравейте,
Електростатичната машина на умшърс има противоположно въртящи се дискове. Има динамика за разделяне на заряда и вършене на работа против електричното поле.
По-важно е да се разбере за радиална енергия. При въртене имаме радиална и тангенциална (допирателна ) енергия. При праволинейно движение имаме само тангенциална енергия.
СЕ идва ако се преобразува радиалната енергия в тангенциална. От тук нещо трябва да се върти или кръговрат. Втори проблем вектора на ъгловата скорост е на 90 градуса и векторното произведение е 0. Имаме един жироскопичен момент, който трудно може се ползва. Сега разработих една математическа теория, която показва, че при две бобини трябва товарен кондензатор с две перпендикулярни плочи (цилиндричен или коаксиален кондензатор), максимално усилване 2. Макета трябва да е точен за да няма загуби големи защото усилване 2 е малко.
При три бобини усилването е 4 и плочите на товарния кондензатора са успоредни (плосък кондензатор). Макета е усложнен то пък усилване 4 е много добре.
Сега пробвам да сглобя макетите да пробвам теорията, чертежи имам всичко е точно. На работа!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #803 -: Юни 29, 2016, 08:50:15 pm »
Електростатично поле го има и във вакум и навсякъде. необходимо е да има някаква среда, газ, течност, твърдо тяло единствено за  да настъпят негови проявления уловими от нашите сетива. Това, че ние нямаме сетива за определено явление въобще не значи че то не съществува.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #804 -: Юни 29, 2016, 09:28:14 pm »
Като продължение на горните писания - планетата ни е електростатично заредена. Имаме  йоносфера и земя. Ако издигнеш хвърчило в гръмотевична буря може и да загинеш като Бенджамин Франклин. Факт е също че е налице волтов градиент от земята към йоносферата - тоест колкото по високо издигаш хвърчилото или балона толкова по силен потенциал се натрупва в него спрямо земята на която стоиш ти.
В случая с Тесла и неговия трансформатор той вместо да издига балони просто влага енергия в силен ''удар '' с високо напрежение и нищожен ампераж като вложеното напрежение в удара като еквивалент е равно на височината в атмосферата.
Ще дам пример :
Според материала :
http://www.feynmanlectures.caltech.edu/II_09.html
Излиза че на 40 000 м. от морското ниво имаме потенциал спрямо него и земята от 500 000 волта . Калкулираме и получваме че на всеки метър разстояние от земята ние ще имаме 8 волтов градиент.
Следователно ако ''ударим'' с примерно 3500 волта през ТТ околната среда ( въздуха ) то според горните съображения и факти това ще е все едно сме издигнали балон с проводник закачен на него на 437,5 метра .
Самия Тесла е боравил винаги с високи напрежения. Освен това ТТ повишава волтажа значително и намалява до невероятен минимум ампеража до почти нулеви стойности. По този начин вложената енергия в тези ''удари'' в положителен полупериод могат да бъдат с нищожна консумация сравнени с това което се получава в резултат като обратен ''ритник'' от околната среда.
В експериментите  ми с електролизери съм правил опити да ''удрям '' с високо напрежение ( 3000 волта от ТТ  ) електролита в кратки импулси и обратните удари бяха меко казано убийствени и гърмяха наред диоди в серия. Предвид че моята цел беше добива на водород с нищожна консумация на енергия не съм измервал обратната енергия като реакция от водата.

spark

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #805 -: Юни 29, 2016, 10:56:24 pm »
Някой правил ли е опити с траф на Тесла и някаква бифилярка до него, възниквали ЕДН? В механиката съм правил опити с импулсни предавки, колкото вдигаш честотата на въртене се увеличава и въртящия момент на изхода както и КПД-то.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #806 -: Юни 29, 2016, 11:06:10 pm »
Електростатично поле го има и във вакум и навсякъде. необходимо е да има някаква среда, газ, течност, твърдо тяло единствено за  да настъпят негови проявления уловими от нашите сетива. Това, че ние нямаме сетива за определено явление въобще не значи че то не съществува.

Точно така, Радико!

Чрез проявите ВЪВ флуида индикираме наличието на полето, което не значи, че го няма, нали така!
При положение, че полето си го има (с или без флуид), следва да се заключи, че то свободно се разпространява във вакуума/пространството/етера!
Именно етерът е СРЕДАТА на разпространение на вълни, лъчи, полета и разни други енергии.
Да твърди някой, че няма етер е все едно да твърди, че няма пространство.

Как точно става ИНДУКЦИЯТА, например?
Всички сме учили начина, нали?
Но не и причината?
Знаем как се ползва технологията, но не и как точно протича процеса, от какво се поражда!

И...нека никой не пробва да ме оборва с "учебни фрази", понеже то ще е все едно да кажа, че гравитацията произлиза от липсата на опора в телата:)

Въпрос - откъде идва тази енергия, която се индуцира в електричество? За да е верен ЗЗЕ?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #807 -: Юни 29, 2016, 11:55:26 pm »
Здравейте
Проведох опитите, доста лоши резултати. Трябва да се откажа от кондензатори заради увеличаването на времеконстантата  т=R.C и понижаване на честотата. При бобини имаме повишаване на честотата, намаляване на времеконстантата. Очевидно при приток на енергия честотата, се повишава, примерно подаване на газ в ДВГ или повишаване на напрежението на постояннотоков двигател.
Проекта ще мине на пет бобини, но сега съм във ваканция, опитите реално ще са в края на Август.
На всички успех в работата!

spark

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #808 -: Юли 02, 2016, 09:55:05 am »
Като продължение на горните писания - планетата ни е електростатично заредена. Имаме  йоносфера и земя. Ако издигнеш хвърчило в гръмотевична буря може и да загинеш като Бенджамин Франклин. Факт е също че е налице волтов градиент от земята към йоносферата - тоест колкото по високо издигаш хвърчилото или балона толкова по силен потенциал се натрупва в него спрямо земята на която стоиш ти.
В случая с Тесла и неговия трансформатор той вместо да издига балони просто влага енергия в силен ''удар '' с високо напрежение и нищожен ампераж като вложеното напрежение в удара като еквивалент е равно на височината в атмосферата.
Ще дам пример :
Според материала :
http://www.feynmanlectures.caltech.edu/II_09.html
Излиза че на 40 000 м. от морското ниво имаме потенциал спрямо него и земята от 500 000 волта . Калкулираме и получваме че на всеки метър разстояние от земята ние ще имаме 8 волтов градиент.
Следователно ако ''ударим'' с примерно 3500 волта през ТТ околната среда ( въздуха ) то според горните съображения и факти това ще е все едно сме издигнали балон с проводник закачен на него на 437,5 метра .
Самия Тесла е боравил винаги с високи напрежения. Освен това ТТ повишава волтажа значително и намалява до невероятен минимум ампеража до почти нулеви стойности. По този начин вложената енергия в тези ''удари'' в положителен полупериод могат да бъдат с нищожна консумация сравнени с това което се получава в резултат като обратен ''ритник'' от околната среда.
В експериментите  ми с електролизери съм правил опити да ''удрям '' с високо напрежение ( 3000 волта от ТТ  ) електролита в кратки импулси и обратните удари бяха меко казано убийствени и гърмяха наред диоди в серия. Предвид че моята цел беше добива на водород с нищожна консумация на енергия не съм измервал обратната енергия като реакция от водата.
Това е така, може би тези устройства създават свъх проводимост и извличат заряда натрупан в атмосферата образно казано. По-този начин усилват входната мощност, чрез използването на енергия от околната среда. Тесла вероятно е открил начина за това.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #809 -: Юли 02, 2016, 12:44:53 pm »
Това е така, може би тези устройства създават свъх проводимост и извличат заряда натрупан в атмосферата образно казано. По-този начин усилват входната мощност, чрез използването на енергия от околната среда. Тесла вероятно е открил начина за това.

И все-пак, обяснете ми?
Значи ли това, че ако ТТ работи във вакуум...няма да работи?