Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 661753 пъти)

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #720 -: Февруари 24, 2016, 11:19:57 am »
Гледайки всички тези клипове, включително тези на Капанадзе си задавам няколко въпроса:
1. Прав ли е Тесла с твърдението си за свободната енергия? Е ли неговия трансформатор ( Tesla coil) свръхединично устройство?
2. Съществува ли етера? Може ли да бъде извлечена енергия от него?
Ако приемем, че клиповете на Капанадзе са истински, то отговорите на тези въпроси са ясни и Капанадзе е хванал СЕ - то. Не ми прилича на човек, който ще седне да прави фалшиви клипове! Някой съмнява ли се в  Тестатика? "Чудото" си работи вече повече от 40 години и си произвежда енергия. Не вярвам физик като Стефан Маринов да се остави да бъде измамен от някого.
Така, че нека да оставим песимизма и да се опитаме да разберем това, което е скрито зад думите на Тесла, даже и в патентите му, които не работят.
Руслан също не ми прилича на мошенник! Акулата май е зает с продажба в момента. .. в Германия. Капанадзе си трае....предполагам, че някой "чичо" му е скръцнал със зъби!? Тестатиката си работи и на швейцарците от "Метернита" не им пука за грешния свят наоколо. Магнитните двигатели на Муамар и на китаеца също потънаха в неизвестност.... Роси заглъхна.... цените на нефта паднаха.. аха... Или както беше казал Устап Бендер - "лед тронулса господа присяженньiе заседатели...."
С други думи .... работете... и лампите днес или след една година все ще светнат. 


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #721 -: Февруари 24, 2016, 11:58:36 am »
Vetap
Тези които се мислят за маймуни и искат да станат хора да работят. Освен това това
Цитат
трудът ни прави свободни
Цитат от входната врата на един от концлагерите.
Аз обаче си мисля, че по важно е знанието, Да знаеш какво работиш. Сизиф като е работил цяла вечност да не е постигнал нещо. Защото не е ЗНАЕЛ, че му е достатъчно едно малко камъче за да подпре големия за да си почине. А неконтролируемото повтаряне на едни и същи движения "примерно тези с които се навиват бобинки" са симптом на аутизъм. Далеко далеко от реалността.   
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 12:17:40 pm от Радико »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #722 -: Февруари 24, 2016, 12:04:31 pm »
Отново и отново празни приказки и доказателства от Интернет.
Нито Тестатика работи и вероятно е работила, нито Стефан Маринов някога е направил Тестатика, освен като макет, камо ли да работи. Тези въпроси отдавна сме ги изяснили тук във форума, имаше спор по темата и отново и отново някой доказва алабализми с едни голи интернет твърдения, появили се там от незнайно кой или с мним автор.

Имам приятели, които живеят и работят от много години в Швейцария. Накарах ги да разпитат за Тестатика и областта, селото, където уж е работило това "чудо". Оказа се, че никой не  чувал за него в Швейцария. Имало там някакъв музей и толкова. Факт е, че никой до сега не е репликирал Тестатика, вкл. и гениалния за някой Стефан Маринов.

Тази година смятам да ида на гости в Швейцария и лично ще отида да направя снимки, ще разпитам и ще кажа как е положението. Но съм убеден, че дори да се потвърди, че всичко е една партенка, умопомрачения пак ще си знае неговата.


Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #723 -: Февруари 24, 2016, 01:05:11 pm »
Здравейте,
Да почмем от простите неща. Отворена и затворена система имаме по ток на проводимост, а по ток на разместване всички системи са затворени. Пак се мешат понятия, където е реда там е истината, все пак живеем в Космос.
Цитира се се Капанадзе, правете силно магнитно поле, отговор бобина за електромагнити на Тесла.
Параметричен резонанс добре, изменяме средата с надлъжни вълни и ето усилвател.
При надлъжните вълни се редува пространствена периодичност по напрежение и ток, параметрично се изменя средата. ЕС може да се докаже с класическа електродинамика, явно не се разбира, Явно обясненията трябва да са за олигофрени! Като е такава публиката по-лесното е да се маркира като животни и експлоатира, докато се осъзнае!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #724 -: Февруари 24, 2016, 03:37:36 pm »
   EDM electronics, много сте ми интересни електрончиците. И ти и GMG имате нещо общо - гледате малко пренебрежително на физиката. Да не забравяме обаче, че именно физиката е водещата за техническия прогрес. А електромагнетизмът по един или друг начин може да се сведе до динамика на флуидите. Ясно е и че ефир съществува и той е флуид. И какво като са ни смешни опитите за обяснение на новите явления, които са факт и рано или късно ще бъдат обяснени и от "сериозни" учени.
   Сега нещо конкретно - на няколко пъти в постовете си задавах въпрос на вас електрончиците, но вие не отговаряте, а в същото време имате претенции някой да ви обясни ясно и точно как да направите СЕ. Въпросът беше: "Колко най-висок качествен фактор Q сте постигали във ваш трептящ кръг?" Ако някой не знае какво е качествен фактор, това е примерно отношението между напрежението в трептящия кръг и напрежението на захранването. Примерно ако на кондензатора имаме 1000V, а захранваме трептящия кръг с 10V, значи имаме качествен фактор Q = 1000/10 = 100. Та въпросът ми е колко най-висок качествен фактор сте постигали? Задавам този въпрос, защото смятам, че за да се изкара СЕ трябва качественият фактор да надмине определена стойност за да може установката да се самозахрани. Казвам предварително, че аз все още не съм постигнал СЕ-то, но това не ми пречи да мисля логично. И който се смее последен, най-добре се смее - народна мъдрост.
п. п. Въпрос към модераторите - за какъв срок е баннат GMG? Той поне има вечно фенерче и може по него да умува откъде се взема СЕ-то.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #725 -: Февруари 24, 2016, 04:00:41 pm »
Иване Иване
А ти знаеш ли физиката. При този качествен фактор увеличаването на напрежението е породено от намаляването на тока. качественният фактор ПО МОЩНОСТ ВИНАГИ Е ПО МАЛЪК ОТ ЕДИНИЦА.
няма самозахранващи се устройства има такива дето се захранват от нещо и ако се захранват от нещо свободно това е устройство за свободна енергия.
И ако не знаеш какво е това което ще го захранва то шанса ти да го впрегнеш е по малък от шанса на неандерталец да набере верен пин код да включи телефон и да се обади и всичко това да стане случаино. Нещо като случайната еволюция.  Ти да не се мислиш за шотландски боец дето има цялата вечност на разположение.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #726 -: Февруари 24, 2016, 05:07:30 pm »
Иван Димов, Радико ти отговори, но аз само ще допълня:
Качествения фактор на кръга представлява отношението между реактивното и активното му съпротивление. При резонанс реактивното на кондензатори и бобината са равни. По-високо напрежение има Q-пъти в последователния, за сметка на тока обаче, а по-голям ток има Q-пъти в паралелния. По-висок качествен фактор се постига с по-голяма индуктивност и по-малък капацитет. Също е добре да се направи индуктивност с по-голям капацитет /навива се би,три или четири филярно и всяко фило се вързва последователно/. Осен това индуктивността трябва да е с малко активно съпротивление, т.е. проводник с по-голямо сечение или като цяло по-едрогабаритна бобина. Има и друг начин с два диода в кръга, но не се сещам сега как беше, трябва да помисля. По спомен от доста години, постигал съм Q-фактор на малка бобина около 10. Дано ти свърши работа.

Ако изпита е минал успешно, моля даскала да обясни сега на ученика, к'во общо има това със СЕ? Ако е пак някаква теория, като параметричния усилвател, щото на някой така му се сторило, не се приема. Очаквам компетентно и разбираемо обяснение, защото аз НЕ ВЯРВАМ. Ако ми докажеш обратното, сменям си ника на "А'сан" веднага.

Щом електрончиците гледаме пренебрежително на физиката, нека сега да видим физиците колко отговорно ще ни обяснят, как високия качествен фактор смуче от ефира.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #727 -: Февруари 24, 2016, 05:56:11 pm »
   Радико, нали когато се говори за Капанадзе, се казваше как да направим така, че да имаме силно магнитно поле като при това то да е направено с малък ток. Точно това предлагам. В трептящия кръг с висок качествен фактор циркулира голям ток и съответно има голямо магнитно поле. Разходите за поддръжката на резонанса са сравнително малки. А прибавката на енергията идва от ефира - от взаимодействието на бобината с ефира.
    EDM electronics, аз не се изживявам като даскал, просто обменяме мисли. Според мен СЕ-то идва от преразпределението на импулс между частиците и то не какво да е преразпределение, а такова, при което частици с по-малка скорост отдават енергия на частици с по-висока скорост. Това става при свиващи се флуиди така както съм го обяснявал вече като "ефект на фунията". При ефекта на Venturi също според мен може да се получи СЕ. Даже смятам, че Тесла-трансформаторът именно чрез този ефект работи с ефира. Получава се нещо подобно на "гъбата" при атомната бомба. "Пънчето" на "гъбата" е бързата струя, която увлича покрай себе си "калпачето" и така се получава целия вихров обект. Това става с ефира в непосредствена близост до топката на върха на Тесла-трансформатора. Така при всеки цикъл на зареждане на топката със заряд се получава подобен вихров обект в ефира.
   Що се отнася до качествения фактор - според мен има значение. Нека по-запознатите кажат какъв е качествения фактор при установките на Капанадзе, Акула, Кулабухов и който се сетите още. Антон преди време също показваше подобни аномалии при работата на промишлен лазер. Според мен има пряка връзка между КПД-то и качествения фактор. Даже преди време бях писал едни формули, но май ги изтриха, ще трябва пак да ги търся.
   Ето ви и една схемка за размисъл. Какво ли означава резонанс в резонанса? Според мен това са два трептящи кръга с индуктивна връзка като така се цели повишаване на качествения фактор и от там СЕ. Прилагам файл.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #728 -: Февруари 24, 2016, 06:25:26 pm »
EDM electronics, Радико излезте малко от консерватизма, който демонстрирате в последно време и се опитайте да мислите извън познатите рамки на вашето съзнание. Съгласен съм с вас, че откриването на принцип за получаване на СЕ няма как да бъде случаен, но как виждате това да се случи с консервативни научни постулати и разбирания.
Ще си позволя да направя леко отклонение от познатите приказки, за параматречен резонанс, стоящи, плоски, надлъжни и прочее вълни, оргони, жизнени енергии, ефир ... да не ги изброявам всички и ще попитам защо никой не се опитва да възприеме какво се случва на квантово ниво и изобщо какво ни казва квантовата механика и всъщност какво общо има квантовата механика и установки от тип "Капанадзе" и други такива.
Естествено, сигурно някои от вас ще кажат - къде ни заби в някакви отвлечени теории, затова съм длъжен да напомня, че с тези въпроси са се занимавали хора като Айнщайн, Шрьодингер, Нойман, Хайзенберг, Паули, Нилс Бор, Пол Дирак и да не ги изброявам всички. Тези хора за разлика от нас са извели математически и доказали верността на явленията описвани и многократно изследвани на ниво квантова механика. Няма да навлизам в подробности а само ще спомена прословутия "квантов парадокс" и фактът, че на квантово ниво съзнанието играе съществена роля и доказва "илюзионния" характер на вселената. В последно време във много научни лаборатории са се провели експерименти при които се оказва, че квантовия парадокс се проявява не само на ниво елементарни частици, а и на ниво цели атоми, че дори и молекули. Има достатъчно литература по въпроса.
Какво е общото между квантовата механика и система тип Капанадзе и по-скоро с квантовия парадокс?
Това, което аз смятам е, че в подобни установки се създават условия за интерференция на електрона, забележете когато същия се държи като вълна, а не като частица. Какво ни трябва - източник на електронен поток интерферентна решетка и детектор суматор на интерферентните максимуми (екран). Оставам на Вас сами да откриете кои са трите компонента изпълняващи тази роля в "капагена" :) .

П.П. изхождайки от квантовата механика само ще кажа, че енергията е имагинерно понятие и да се търси източник само в консервативните (осъзнати) нива е доста ограничено. Ще напомня, че наскоро бяха засечени "гравитационни вълни", остава скоро да бъдат възпроизведени и да бъде засечена (съзнателно определена) и частицата свързана с тях ;) .
Поздрави.

4
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 11:23:25 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #729 -: Февруари 24, 2016, 06:43:12 pm »
Бла-бла, нищо вярно няма в тази теория, да не говорим, че и на практика не ти е ясно.
Не веднъж сам правил и практикувал, особено в годините, когато ремонтирах радиостанции, резонансни трансформатори с индуктивна връзка колкото щеш в едно МЧУ, никакъв прираст на енергия. Резонанс в резонанса....това е идея на някакъв руснак без реално да върши работа.

И как ще извлечеш големия ток от LC-кръг, като в момента на най-високия ток на синусоидата, напржението е нула?  ;D Хайде вече ток и напрежение, да заместим с мощност, така няма да се бъркате. И тогава какво става - НИЩО.

Сещам се големия откривател на СЕ и имплозионист - mi68  ;D преди известно време правише изчисления, като смяташе най-високата стойност на тока в кръга и най-високата на напрежението, заедно го умножаваше с Q-фактора и получи така огромна стойност на СЕ  :D, без завалийката да отбележи, че тези стойности са в различно време. Скъса ми нервите докато му обясня и след около 10 поста най-накрая схвана, отчая се, че няма СЕ и взе да я търси в имплозиите.  ;D Виждам сега някой друг е поел по тези "утъпкани" пътеки от някой колеги.  :D

При голям Q-фактор единствено се увеличава реактивната енергията която жонглира в кръга, затова, че има по-малко активно съпротивление и се стеснява честотната му лента. А тази енергия идва от захранването, не от някакъв невидим ефир. Другото е нагласяване, не, насочване от твоя страна. Освен, че не е вярно Иван Димов, не можеш и да си докажеш теорията, защото тя не е вярна, само ти се иска.

Едно е да ти се иска, друго е да можеш и трето е да го направиш, нали?  ;) - ти имаш само първото

4
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 11:21:39 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #730 -: Февруари 24, 2016, 07:09:28 pm »
dymelsoft, на квантово ниво ми е прекалено сложно да разсъждавам. Просто на това ниво имам посредствени познания. Тук темата е следната:
Не казвам, че няма СЕ, но възразявам, че колегите, които "се изхвърлиха" и ни убеждават, че в техните теории се намира "заровено кучето" е невярно.
Аз не мога да докажа, че СЕ не съществува, защото това е отрицателен факт, но оня, който твърди, че в неговата теория се намира "заровено кучето", трябва да го докаже, ако не иска да изглежда на човек, който прави вятър не само на собствените си уши, ами и на останалите.

Такъв все още тук няма и съм убеден, че с тези конвенционални теории, отдавна извести на практика, скоро няма да има. С две думи, колеги "откриватели", раздавайте го малко по-скромно, малко по-скромно с изхвърлянията - "аз така открих СЕ, така ги разбирам нещата, а вие не и т.н.". Майстора има горчивия опит в това - още няма магнитен перепум-мобиле.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #731 -: Февруари 24, 2016, 07:41:44 pm »
Здравейте,
Който не задава въпроси си остава тъп. Колко въпроси се зададоха и докъде съм докарал нещата? Като направя генератор на СЕ няма си го завирам в гъза.
Качествен Фактор при мен е около 10 (десет) това са 1000%, то при усилване 1,41 става или 141%.
Сега остана последната бобина да навия и да пробвам. Има ефект "фуния" на определено разстояние между бобините се получава максимум.
Резонанс в резонанса е правилно, има електрически резонанс на примерно 300кХц и пространствен на 6 сантиметра. Дължина на вълната при първия резонанс е 1км, бобините не са ми на минимум 250 метра. 6см зависи от степента на сгъстяването на електромагнитното поле.
Ефира има две състояния:
-флуиден
-кристален
едното преминава в другото. 
Елементарни неща дъвчем, олигофренска работа, пулене и смях, разбира се "ценни указания"! Народе????

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #732 -: Февруари 24, 2016, 08:12:55 pm »
EDM electronics натрапчиво  едностранно гледаш над всичко това което и в известен смисъл ме озадачава.
Ти и Радико къде видяхте захранване в клиповете на Vasmus,Калабухов и Капанадзе?
Моля посочете ясно и конкретно това като факт нагледно.
Чакам точно това като фактология и конкретно посочен детайл.Прави ми впечатление как бягате от това и започвате да ми разтягате локуми които всячески бягат от обективния анализ на това което не ви е ясно както на вас двамата ,така и на повечето от нас.
Интересен ми е момента и с това- когато нещо не се разбира,няма точно обяснение или теория значи и не може да съществува следователно е  пълен фейк?Така ли е според вас?
За всичко това има обяснение ,има теория и работна теза която е описана във форума - но кой да чете...и там не става въпрос за ефир,а за чиста физика.Магия няма,чудеса също.
В крайна сметка господа излиза , че щом  вие не разбирате квантовата физика и квантовата нелокалност описана от нея като парадокс, значи и че няма как те да съществуват и са пълен фейк?
Не допускате ли дори чисто теоретично  че може и да грешите в подхода си ?

   .....
п. п. Въпрос към модераторите - за какъв срок е баннат GMG? Той поне има вечно фенерче и може по него да умува откъде се взема СЕ-то.

GMG има постоянна забрана да влиза в този форум за неопределено време.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #733 -: Февруари 24, 2016, 08:40:10 pm »
   EDM electronics и който друг иска да проумее нещо за свободната енергия нека прочете какво съм писал в темата ето тук:
Re: Как работи RAM pump?
« Отговор #19 -: Юли 18, 2014, 02:11:52 pm »

   Не е съвсем "сдъвкано" и затова ще трябва да се понапънете за да разберете каква точно ми е идеята. Интересното е, че теорията е с формули, които дават само начало за по-задълбочени изследвания. Обърнете особено внимание на файла * ОБМЕН НА ИМПУЛС = ПРИРАСТ НА ЕНЕРГИЯ.JPG (32.37 kB, 500x400 - видяно 39 пъти.), който е най-долу в 
Re: Как работи RAM pump?
« Отговор #19 -: Юли 18, 2014, 02:11:52 pm »

п. п. На GMG с постоянен бан му правите услуга - така ще има повече време да си прави СЕ-тата. Предлагам да му намалите банването до една седмица, защото от време на време може да ни "светне" с "вечното" си фенерче.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #734 -: Февруари 24, 2016, 10:24:20 pm »
Такива думи, като „резонанс в резонанса“, Капанадзе не е изричал никога, той казва „держите резонанс“ и „резонанс между първичната и вторичната бобини“. Този „резонанс в резонанса“ го измисли Руслан, което няма нищо общо с истината.
     Всички тези репликатори, ако са получили някакви положителни резултати, на което аз 99,999999 % не вярвам, без да видя с очите си, то това не означава, че са повторили Капанадзе. А защо не вярвам, ами защото всички установки на репликаторите, са достатъчно обемисти и в тях могат да се скрият много батерии почти всички клипове , са правени на саме, без свидетели, и винаги може да се пусне една тънка жичка, и по нея да тече фазата и през земята да се затваря веригата, а когато се откачи заземлението, естественно, че генератора ще спре да работи. А и друго нещо каза Капанадзе по повод установката на СР, че по този начин не може да се получи голяма изходна мощност. Явно ни убягва някакъв ключов елемент, който до сега никой не е използвал в опитите за репликация на Капанадзе.