Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

генераторът на Руслан Кулабухов

<< < (2/170) > >>

mito_kupona:
Дайте повече информация за голямата бифилярна бобина, качера е ясен, трансформатора на инвертора също е ясен и ще го спретна този генератор за 2-3 дена. Аз имам навита такава бобина, но не знам дали ще е подходяща за случая, затова се нуждая от повече информация за нея. Имам и готов качер и генератор на наносекундни импулси. Интересува ме, каква е последователността на навиване на бобините, коя е първа, коя втора и т.н. Блогодаря предварително.

mi68:
Здравейте колеги,
Разгледах схемата имаме две бифилярни намотки. Първата, предавателна, е резонансно свързана тип зиг-заг, ала Тесла. Втората, приемна, е без индуктивна. 
Резонасна бифилярка съм изследвал обстойно, създава надлъжно скаларно електромагнитно поле. Заряд и разряд на заредена сфера (униполярен кондензатор) или теслов трансформатор (качер) прави също надлъжно скаларно поле.
Безиндуктивна бифилярка не съм изследвал но се позовавам на опити от клипове, реагира електростатично. 
Тези етапи как да се свържат в генератор, даже на свободна СЕ?
Теорията показва, че трябват две условия:
-баланс на амплитудите - усилване
-баланс на фазите - някой постановки инвертор
Тогава имаме положителна обратна връзка.
Усилването го виждам в съвмесна работа на качера и резонасната бифилярка, блок усилване на скаларното електромагнитно поле. Приемният блок  от безиндуктивна бифилярка и обратната връзка за баланс на фазите е елементарно. 
Предполагам е ясна логиката на генератора.

mito_kupona:
Напредвам с репликацията на генератора на Руслан и тъкмо подготвих нещата, така, както той ги обяснява във първото видео http://www.youtube.com/watch?v=rBAEzeIRHqg и се появиха още две видеа с обяснения, които напълно противоречат на Първото. http://www.youtube.com/watch?v=GXBvlswx30c   http://www.youtube.com/watch?v=A-6fGyU88QE Моето мнение е, че той е получил СЕ и самозахранване и знае, как да го постигне, но още не е наясно с истинския принцип на работа на устройството и затова не може да получи по-голяма мощност на изхода. Говори за някакви квантови процеси и не знам, какви си щуротии. Според мен принципа е един и аз много пъти съм го обяснявал, две бобини в подходяща среда, през едната пропускаме голям ток с ниско напрежение и по другата протича същия ток, но не от източника, а от средата, ефира, етера и минава през товара към земя, за да се изравни равновесието в двете бобини, като потенциала на изхода вече е киловолти, толкова, колкото сме създали с третата бобина или антена, както я нарича Руслан. Киловолти по ампери и на изхода имаме киловати. Може да се даде и друго обяснение по понятно за „научната общност“ изключваща ефира, етера на пръв поглед. Двете бобини се явяват, като двете плочи на кондензатор, едната е заредена положително и през нея в същото време протича голям ток с ниско напрежение, но тази бобина „плоча“ се намира във високоволтово електростатично поле и е заредена положително, естествено, че другата бобина „плоча“ ще се зареди отрицателно вследствие тока на разместване, за да се има равновесие и през нея ще протече същия ток, но вече с високо напрежение. Но, как да изключим налягането на етера, ефира в този случай, като именно това е силата, която кара зарядите да заемат своите места в плочите на кондензатора „бобините“ и да имаме равновесие. Има теории, че не съществуват никакви магнитни полета, вълни и подобни истории, а всичко това е локална поляризация на етера, ефира, който всъщност е вещество, което държи всичко в материалния свят в равновесие или цяло. Ако изведнъж етера, ефира изчезне, или спре да оказва своето налягане върху материята, всичко ще се разхвърчи на най-малките си съставни частици, от които е съставено.

mito_kupona:
Ето още едно видео http://www.youtube.com/watch?v=6MaUDKZ0VK4#t=116 като допълнение, към предния ми пост.

mi68:
Здравей колега,
Повтарям на кратко двете теории за ефира - двете са верни защото се отнасят за двете основни свойства на ефира. Има и трето положение междинно, като полупроводник, нито диелектрик нито проводник, свойствата зависят от условията.
- текущ, електромагнетизъм
- твърд, гравитация, инерция.
Подготвям опит да направя СЕ генератор с честотно зависим инвертор т.е. условието баланс на фазите, гравитацията е очевидна.     

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия