Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 677346 пъти)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #330 -: Ноември 11, 2014, 01:30:49 pm »
   Напоследък си мисля, че СЕ може да се получи по следния начин. Имаме бобина с нискочестотен ток, имаме бобина с високочестотен ток и тези две бобини ги доближаваме индуктивно до трета бобина, свързана накъсо. В тази трета бобина става смесване на напреженията от двете бобини, а товарната бобина е индуктивно свързана с третата бобина. Или по-друг начин казано, имаме високочестотна инициираща бобина за качера, нискочестотна бобина от пуш-пула и тези две бобини са в индуктивна връзка с третата бобина (дългата Теслова за ВН) и към тази трета бобина индуктивно слагаме четвъртата токоснемаща бобина. Но аз мисля, че дългата Теслова бобина трябва да е свързана на късо и да се възбужда от индуктор с някакъв високочестотен генератор.
   Смесването на двете честоти води до така нареченото "брадясване" на тока - Руслан му вика "барада". С други думи, "брадата" прави борбата - за СЕ. И плюсът идва не от напреженията, а от сумирането на тока, който се "накъдря" на малко по-високо ниво. Прилагам файл.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #331 -: Ноември 11, 2014, 04:13:05 pm »
Да разгледаме още веднъж видео N5 http://www.youtube.com/watch?v=GXBvlswx30c и по конкретно минутата е 4:28 - Руслан казва:
-очен похоже схема на Капанадзе ....
Интересно ми е от къде знае, че това което показва на втория лист е схемата на Капанадзе, или се изтърва без да иска лекичко.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #332 -: Ноември 11, 2014, 04:18:50 pm »
Представяте ли си както тук имаме тема:"генераторът на Руслан Кулабухов" , в някой албански форум да има:
"разработките на mito_kupona" например - хахаха ;D

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #333 -: Ноември 15, 2014, 05:00:39 pm »
За да не се взривявате, като мен и да си изпогорите цялата покъщнина, един важен съвет. Качера трябва да се включва след, като пуш-пул генератора е влязъл в зададения режим, затова е зелената кнопка на Руслан, иначе се получавата взривове и изгаряне на пуш-пула, транзистора на качера и друга техника, която е наоколо и е включена, а може и да не е включена.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #334 -: Ноември 19, 2014, 02:28:45 am »
ново видео от Руслан
<a href="http://www.youtube.com/v/yPkHNq6Wji0?hl=bg_BG&amp;amp" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/yPkHNq6Wji0?hl=bg_BG&amp;amp</a>
схемата на Тунгус

обяснението на Тунгус по схемата
и поясненията на Тунгус за генератора на Капанадзе

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #335 -: Ноември 19, 2014, 03:35:58 am »
Задайте си въпроса, защо Руслан снима почти всичките си клипове сам, без присъствието на други хора. Вече 99 процента съм сигурен, че този човек няма никаква работеща установка. Просто използва канала си в ютуб, за да печели от реклами, защото има голям интерес от такива шарани, като нас. Истината е в схемите и обясненията на Акула, но мисля, че тези устройства нямат нищо общо с Капанадзе, като се има в предвид обема им и отдаваната мощност на изхода.
   По отношение на установката на Акула, която Руслан казва, че е репликирал успешно, в което дълбоко се съмнявам, мога да кажа, че каквото и да се прави с резонансния контур, гранатата и качера, там магия или чудо няма да се получи. В основата на всички тези устройства стой феромагнитния резонанс. Когато се вкара магнитопровода в режим на резонанс, консумацията е почти нулева, но на изхода се получава енергия, която може да възбуди резонансния контур, да захрани качера, да накара гранатата да звъни на собственната си резонансна честота, да зарежда кондензатор и чрез положителна обратна връзка да захранва устройството и излишъка от енергия да отива към товара. Или с други думи се получава едно голямо вечно фенерче. Никъде не видях Руслан да показва, дали има ферит в тръбата на гранатата или не, а може и да съм го пропуснал.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #336 -: Ноември 19, 2014, 12:41:42 pm »
Обърнете внимание на броя гледания на клиповете на Руслан и това, че на неговите клипове не присъства нито една "adsense" реклама. Youtube, плаща пари за "adsense" рекламите, които се показват на видео плеарът. Вярно е, че една от причините за наличието на много фейкове в тубата на разни "перпетуум мобиле" устройства е желанието на авторите да правят пари от това. Не мисля обаче, че случая с Руслан е такъв. С риск да се повторя пари от Youtube се правят само с авторски клипове, на които се показват реклами и са с много голям брой показвания (над 100 000 ).
Колеги, нека си припомним резултатът описан в записките на Тесла, когато се опитва да пренесе безжично електричество на разстояние. Най вече това че получената енергия е била толкова голяма че направо е стопила намотките на приемника и буквално е запалила товара (т.е. получената енергия е била в пъти повече от тази използвана в генератора). Това което аз смятам е, че тесла трафа сам по себе си извлича енергия за която явно няма до момента обяснение. Каквито и разработки да се правят важно е наличието на тесла "траф" и колкото по добре е направен и ефективен, толкова по добър ще бъде резултата. От там нататък е важно как ще бъде конструиран приемника и неговия трансформиращ модул. Според мен решения има много, самия Руслан показва че работи по няколко варианта. Най-важното е също приемника да бъде съгласуван с тесла трансформатора. Схемните решения са много. В момента работя по един вариант. За съжаление не разполагам с много свободно време. Надявам се скоро време да мога да споделя моите експерименти в тази насока. Поздрави. Вярвам, че сме на прав път. 

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #337 -: Ноември 19, 2014, 01:09:50 pm »
Руслан никъде не използва теслов трансформатор, а качера в никакъв случай не може да се приеме за такъв, ако това имаш предвид. При Руслан качера е предавател , а индуктора е приемник който принудително вибрира по някаква си схема и идеята му е да смеси напрежението прието от качера с тока въртящ се в индуктора, да ги сфазира така , че максимума на напрежението от качера да съвпада с максимума на тока от резониращия индуктор и това заедно да се вмъкне в бифилярната. Тези две състояния трябва да създадат условие за потенциално пропадане на цялата вибрираща система и да се случи така, че бифилярната намотка посредством товара (да речем лампите) да се окаже свързана със среда която има излишък на енергия т.е. земята и тока да протече не към земята , а от земята към генератора. Така ги виждам нещата.
П.С. Схемата която качи X_name41  ми се вижда по правдоподобна.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #338 -: Ноември 19, 2014, 03:23:24 pm »
Колега, съжалявам но мисля че тук грешиш. Всички устройства включително и това на Капанадзе използват теслов траф. И извинявай за въпроса, но тесла трансформатора не е ли сам по себе си предавател с антена :) ? Единственото което е важно в случая е количеството енергия която се влага в първичната намотка и размера на вторичната на Тесла трафа . Тесла захранва първичната намотка на своя трансформатор използвайки високо напрежение и механичен (двигател с монтиран прекъсвач) способ за създаване на импулсното напрежение в същата. Това, което всички наричате "качер" е прост еднотранзисторен генератор с положителна обратна връзка реализирана чрез "студения" край на вторичната намотка на трансформатора. При захранване на първичната намотка с 12-24 В. не може да се очаква голям потенциал (1MV и нагоре), какъвто е характерен за един типичен теслов траф. При Капанадзе се използва източник на високо напрежение който чрез искров ключ и високоволтов кондензатор се постига високо-волтово импулсно напрежение върху първичната намотка на тесла трафа. Т.е. там потенциала е в пъти повече от този с ниско волтов "качер" . Между другото в електро-шоковите палки схемата за постигане на много високо напрежение от порядъка на 0.5МV до 1.5МV се прави точно с два трансформатора, единия генерира напрежение от порядъка на 2KV и после с елементарен искров ключ реализиран вътре с две малки оловни точки поставени на 1мм. разстояние и високоволтов кондензатор създават напрежението за първичната на втория високоволтов трансформатор. В интернет има достатъчно информация по въпроса.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #339 -: Ноември 19, 2014, 03:27:28 pm »
Има и електро-шокови палки с напрежение 4 500 000 V http://www.omextrade.com/bg/cat/others/catalogue_others_stunbaton_bg.html т.е. 4.5MV

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #340 -: Ноември 19, 2014, 03:43:32 pm »
Качера че е трансформатор, трансформатор е. Той трансформира ниско напрежение с голям ток във високо с нисък ток. Дали е Тесла? Не е класическия Тесла-траф, но долу-горе е същата работа. Разликата е може би в това, че при качера има предимно синус и е автогенератор, за разлика от Тесла-трафа, който е предимно импулсен с външно възбуждане. Хубавото на качера е, че си вибрира на собствената резонансна честота, но както казва dymelsoft той е ниско ефективен, с нисък потенциал.

За да е висок потенциала трябва да се атакува с правоъгълен импулс, а не със синус. Качера е енергоемък, работи в клас"А". Само той е способен да изхаби цялата СЕ  :D.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #341 -: Ноември 19, 2014, 06:50:05 pm »
ЕДМ ,  вярно е , че качера е енергоемък, но това зависи от няколко дребни нещица. И искам да ти кажа, че правилно построен качер може да даде почти 100% КПД. Личното ми постижение  е около 90 %. Виждал съм с очите си и повече. И едно от тези дребни неща е подбора на ключов елемент. От една кофа KD503 (поне 50 бройки бяха) имаше 2 които работеха студено. Не загряваха изобщо, честотата зависи от тези елементи и не е строго фиксирана според параметрите на бобините. КПД зависи от вида и съпротивлението на консуматора, може да работи и с индуктивен товар, след като се преработи малко приемната страна. Използват се заземявания на 2 места. Може да се случи така, че 55 ватова автомобилна крушка да не светва изобщо, а 300 ватова мрежова крушка да иска да изгаря. И най-важното е, качера освен на външен вид по друго нищо аз поне не се сещам да прилича на ТТ. Повярвай ми много време загубих с качерите и 2 осцилоскопа повредих.  Не Ви съветвам да си играете с качери. Най добре ги изключете изобщо от опитите си.
« Последна редакция: Ноември 20, 2014, 01:02:28 am от atos »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #342 -: Ноември 19, 2014, 08:15:18 pm »
coke2k , много бих искал да ми обясниш какво точно според теб е ТТ и каква точно е разликата. Явно аз нещо не схващам. И какво ще рече "качера" прилича ама не е ТТ ? В оригиналния патент на Тесла първичната намотка е плоска. Индуктивността на на плоската бобина е много по малка т.е. почти безидуктивна, от там токът е по голям, но "качера" работи и с плоска бобина и дори е по ефективен особено при ниски захранващи напрежения, както в случая, само че както казва EDM с прост автогенератор работещ в клас "А"  няма да стане.( просто ще запалим транзистора :) ). Ето Ви една схема която определено е по добре. Драйвера TC4422 e 6 лева, а транзистора е 4 лв.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #343 -: Ноември 19, 2014, 08:30:37 pm »
еееех, отново ще трябва да обяснявам разликите между качер и тесла трансформатор. Кратко и ясно, разликата се състои във това че при качера има само един резонанс с разпределени параметри (на вторичната), докато при тесла трансформатора резонансите са два с еднаква честота (важно е честотите да са еднакви за да може да работи и генерира). Единия е на входа и е обикновен LC резонанс със съсредоточени параметри а другия е със разпределени параметри (както при качера). Важно е да се отбележи че и в двата случая има просто трансформация на енергия и нищо повече (няма такива неща като усилване, прилив или каквото и да е, това са измислици премислици)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #344 -: Ноември 19, 2014, 09:00:26 pm »
Преди да продължите спора за това кое е Тесла Трансформатор, вижте следващата книжка. Там ще научите и за рекламната измислица наречена "електрошокова палка на 4.5 MV".