Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 673499 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #315 -: Ноември 09, 2014, 09:39:03 pm »
Здравейте,
За мен схемата на колегата Димов трябва да е по еднопроводна схема, както е по лекциите на Тесла или да има безиндуктивна бифилярка, от последни теоретично-практически резултати.
Колегата Pokam показва последователно навиване на бобини на тръба с цел хубава интерференция.
Подхода на Руслан да се навиват една наддруга бобини е тегав за настройка, заради високата честота, съответно малка дължина на вълната. Индуктивното съпротивление на прав проводник е достатъчно да прехаби хубавата работа.
Сега навивам последователно бобини, индуктивни и безиндуктивни, да изследван по-задълбочено интерференцията.   
 

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #316 -: Ноември 10, 2014, 10:30:02 am »
Копирах идеята и схемата на Руслан само че в мини вариант.   
След като си направил копие на схемата на Руслан защо работи само около минута? Или и неговата работи толкова?

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #317 -: Ноември 10, 2014, 11:41:18 am »
Много ми е интересно защо не можем да приемем че в НАШИЯТ форум има хора или поне един който е постигнал резултат. Нека го приемем най после. Наистина е вярно че Pokam се държи малко дръпнато, но пък кой от нас му отправи градивен въпрос.

Преди време имах същата постановка. Ползвах качер като върху него имаше навита една сваляща намотка, една бифилярна и първичната на качера. Проблема е че не получавам по-голямо напрежение от 1,5 волта. Вместо отделен генератор използвах импулсите които генерираше транзистора на качера. Не знам дали ме разбирате.

Pokam, в какви граници на честотата работиш?
Поздрави
« Последна редакция: Ноември 10, 2014, 12:53:22 pm от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #318 -: Ноември 10, 2014, 02:23:59 pm »
Много ми е интересно защо не можем да приемем че в НАШИЯТ форум има хора или поне един който е постигнал резултат. Нека го приемем най после. Наистина е вярно че Pokam се държи малко дръпнато, но пък кой от нас му отправи градивен въпрос.

Преди време имах същата постановка. Ползвах качер като върху него имаше навита една сваляща намотка, една бифилярна и първичната на качера. Проблема е че не получавам по-голямо напрежение от 1,5 волта. Вместо отделен генератор използвах импулсите които генерираше транзистора на качера. Не знам дали ме разбирате.

Pokam, в какви граници на честотата работиш?
Поздрави
            Защото много сме лъгани, затова е трудно да повярваме. Какво му коства на Pokam, да направи едно видео, да стартира устройството с батерия, след това да я махне, да покаже, има ли нещо в тръбата, отдолу на платката, така както работи да се разходи с него по улицата или да се повози в асансьора, ако не използва заземление и т.н. Аз специално и на перфектно видео не се хващам, защото има всякакви магьосници, винаги си имам едно на ум. Най добре е да видя с очите си на живо.
   

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #319 -: Ноември 10, 2014, 03:33:38 pm »
  Предоставих тази възможност на някои от форума, ако искаш - заповядай!
  Благодаря за поканата, но съм на 3700 километра от теб и засега просто няма, как да стане.
  Оставял ли си това устройство да работи няколко часа или дена, за да видиш, дали няма да затихне процеса от само себе си? Аз имах подобни разработки и тъкмо си мисля, че съм хванал дявола за опашката и процеса затихва след определено време.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #320 -: Ноември 10, 2014, 04:15:39 pm »
Ще затихва, ако се разстройва от температура и т.н. Въпросът е да работи за определен момент така, че работата да е повече от енергията на кондензаторите на платката - това доказва наличието на СЕ.

Pokam, така и така ме покани "око да види, ръка да пипне", щом като mito_kupona не може, ще се възползвам от случая, ако е валидна все още поканата да видя туй чудо.  ;)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #321 -: Ноември 10, 2014, 04:19:23 pm »
Благодаря за отговора. Ще изчакаме видеото. От какво се влияе запускането? Вчера навих намотките, бързо става. Дано тази вечер имам възможност да си по играя малко. Как ми се иска и аз да ти дойда на гости (нищо че нямам покана) ама и аз като мито съм на същите километри.

Pokam

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #322 -: Ноември 10, 2014, 07:33:29 pm »
От какво се влияе запускането?
Много точен въпрос!
Не мога да си обясня, защо при т.н. "точни настройки" - при изключване и включване, трябва да се коригира тримера на честотата, след като си застава пак на същото място... местя го тук-там и после на същото място... ???
« Последна редакция: Ноември 10, 2014, 09:22:23 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #323 -: Ноември 10, 2014, 09:21:43 pm »
Pokam е изгонен от Форума за вулгарен език и неуважително отношение към колегите.
Който мисли, че нещо може да си каже с него - следва негов имейл:
    pocpoc68@abv.bg
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 01:30:53 pm от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #324 -: Ноември 10, 2014, 09:46:20 pm »
Здравейте,
Едно изказване на колегата Pokam" честотата няма значение". Тук става за известното явление от радиотехниката"фадинг-затихване" Основно свойство проявява се на всяка радио честота. На нас не ни трябва затихване, а усилване.
Като гледам размера качера работи на около 100кХц дължина на вълната около 3км. Разстояние между бобините около 5см.  Да се получи стабилна интерференция "усилване–затихване" е трудна задача, но явно не невъзможна, като гледам клипа. Ако се ползват ферити, за разреждане на средата и намаляване на скоростта на разпространение, габаритите се намаляват и нещата ще са чудесни.
« Последна редакция: Ноември 10, 2014, 09:54:34 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #325 -: Ноември 10, 2014, 10:14:17 pm »



Да се върнем към темата. Защо няма репликации на Руслан. Схемното решение е елементарно, въпреки това няма репликации.  Има нещо, което Руслан не казва и то е най-важното. Мисля си следното: ако една бобина, като общ елемент се вкара едновременно чрез два кръга в напреженов и токов резонанс /във фаза/, то и токът и напрежението върху нея ще са максимални - Q-пъти...
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 01:31:44 pm от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #326 -: Ноември 10, 2014, 11:29:36 pm »
Здравейте,
Колегата EDM electronics предлага нещо но реализацията го виждам по следния начин.
Материята е разредена среда и скоростта на светлината е по-ниска от "с" на вакума. Ако премахнем магнитното поле с безиндуктивна бифилярка, то ако не по-висока, то поне равна "с" скорост. така се получава потенциално разлика. При Капанадзе поставя на разстояние две бобини, такова впечатление съм останал. Това разстояние между бобините спокойно може се сложи безиндуктивна бифилярка еквивалент на токов резонанс. Тази конструкция е линейна, а може и рингова, като безиндуктивната бобина прекъсва магнитната верига и бобината е отворена към средата и тока на сменяване.
Това е на пръв прочит.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #327 -: Ноември 11, 2014, 09:22:25 am »
Въпрос към колегите, които се занимават с репликата - вижте това видео на Руслан http://www.youtube.com/watch?v=Y8snEOzF9R4 , обърнете внимание на минута 3:59 - генератора е изключен , а импулсното захранване работи или поне диода свети.  Аз лично съм пробвал за колко време диода угасва след изключване на захранването и това са 3 секунди , а на видеото като че ли импулсното изобщо не се гаси. От изключване на генератора до повторното му включване минават 20 секунди.
П.С. Това видео е било изтрито.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #328 -: Ноември 11, 2014, 10:56:06 am »
Въпрос към колегите, които се занимават с репликата - вижте това видео на Руслан http://www.youtube.com/watch?v=Y8snEOzF9R4 , обърнете внимание на минута 3:59 - генератора е изключен , а импулсното захранване работи или поне диода свети.  Аз лично съм пробвал за колко време диода угасва след изключване на захранването и това са 3 секунди , а на видеото като че ли импулсното изобщо не се гаси. От изключване на генератора до повторното му включване минават 20 секунди.
П.С. Това видео е било изтрито.
  Е аз, затова обичам око да види, ръка да пипне и не се връзвам на видеопрезентации на 100%. Във всяко следващо видео  Руслан си противоречи с това, което е казал в предходното. Това говори за не разбиране на процесите или за умишлено заблуждаване на хората.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #329 -: Ноември 11, 2014, 12:34:11 pm »
По хронология мисля, че това му е първата постановка.