Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 673659 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #255 -: Ноември 04, 2014, 08:27:55 pm »
Именно Руслан дава такова обяснение. Бифиляра представлява всъщност един безиндуктивен проводник, чийто дължина обаче съответства на дължината на излъчваната вълна на ТТ. Руслан дава примера с една крушка укъсена с един проводник. Въпреки че е укъсена, крушката светва при прилагане на импулс с определени параметри.

Т.е. стоящата вълна прави така, че напрежението в двата края на бифиляра да е максимално, а то от своя страна образува сплеск - примера горе с укъсената крушка.


anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #256 -: Ноември 04, 2014, 08:37:33 pm »
Да, категорично, но си представи че не е в LC.
Само тогава има се.
Нея нея интересува изобщо, на кадето е навит проводника.
Тя пътува.Бифиляра изпълнява....
« Последна редакция: Ноември 04, 2014, 08:42:42 pm от anton »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #257 -: Ноември 04, 2014, 08:39:41 pm »
странно но при моите експерименти бифиляра изглежда не беше съвсем безиндуктивен ??? а за еднополярна синусоида, наистина няма смисъл от диод, а що се отнася до синусоидата на изхода на устройството, то мога само да предполагам дали е еднополярна или двуполярна (не съм стигнал още до там)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #258 -: Ноември 04, 2014, 08:48:32 pm »
Здравейте,
Мисля се създава стояща вълна във верига със съсредоточени параметри. В една верига с разпределени параметри имаме връх на напрежението, това отговаря на индуктивност и връх на тока, това отговаря безиндуктивна бифилярка, с добавка на кондензатор. Имаме  примерно RLCB пространствен резонанс, В-безиндуктивна бифиляка. Електрическият резонанс RLC трябва да съвпада с пространство-вълновия на RLCB. Тук е много важно диелектричната или магнитната проницаемост проницаемост на средата. Пример, както феритна антена трепти примерно 1мХц, така и жица 75м трепти на 1мХц. Първият пример е със съсредоточени параметри, вторият с разпределени.

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #259 -: Ноември 04, 2014, 08:48:55 pm »
Пълни глупости, двуполярна ,еднополярна и тн.
Еднополярна е!
Виж видеото от днес. Акула има същото Воздух 2.
Гледай внимателно. Няма качер , има СЕ !
Ми68 заслужава да го черпите една бира.
Пространствена вълна.
Ако повечето от вас си го обясняват с прозрачният кондензатор.
Във противен случай качера все едно няма земя.
Нещо го кара да се държи така.
Не мислите ли ?
 Низо , какво стана с изтриването, позаспахме ли?
« Последна редакция: Ноември 04, 2014, 08:54:45 pm от anton »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #260 -: Ноември 04, 2014, 09:30:18 pm »
Здравейте и от мен. Позволявам си да се включа в тази тема, поради факта, че и аз като вас работя експериментално над различни решения включително и тази на Руслан. Причината да влагам усилия и средства е най-вече идеята за получаване (добиване) на СЕ. Според мен принципа на получаване на СЕ в този случай и в подобните на него е, че тези устройства много приличат на "електронни" ПОМПИ. Знаейки от класическата физика, че земята е практически неизчерпаем източник на електрони, достатъчно е да създадем положителен (електростатичен заряд) и еднопосочен ключ с който да извличаме отрицателния заряд на земята и да използваме този поток за захранване на товар. Припомнете си физика за 8-ми клас раздел (електростатика). ТТ по принцип създава електростатично поле с голям интензитет. Идеята е чрез ТТ да се извлече от земята електронен поток и да се ускори до няколко хиляди eV (електрон волта), след това чрез бифилярна намотка и индуктор под формата на (решетка) ключ, същия да бъде трансформиран в поток с нисък потенциал (V) от високо енергийни електрони. Принципа на ускорителя на частици в ЦЕРН е същия само, че там за ускоряване се ползва магнитно поле, а в случая електростатично поле генерирано то ТТ, а източник на частици (в случая електрони) е земята. Споделям това с Вас защото съм почти на 99% убеден, че точно така се получават нещата. Изобщо не става дума за резонанс и каквито и да било процеси свързани с резонанс, а по скоро с много прецизно синхронизирана електрона помпа. Аз засега работя в тази посока, ще споделя с Вас само, ако постигна някакви реални резултати. Ще ми бъде интересно, ако и някой друг споделя тази идея.

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #261 -: Ноември 04, 2014, 09:32:07 pm »
Ок.
Нека успокоим страстите.
Nizo, ще вземе решение.
Аз , съм написал моето.
Но ме фрапира това че, правиш нещо а не знаеш дори какво се случва и очаква.
Кораб без маршрут.Без капитан.
Този кораб няма успех.
Трябва точно и ясно планиране.
Показах видеото ,защото вие очаквате да заредите неко ,което не се зарежда по този начин.

Руслан казва така,тук на Акула диоди стят.
Ок . А при него какви стаят.
Бутафория.

Пълна бутафория, аз смятам че феритния траф нетрябва.
И утре ще пробвам без него.
100% съм убеден. Този траф е проблемен при повдигане на мощностти.
« Последна редакция: Ноември 04, 2014, 11:13:16 pm от nizo »

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #262 -: Ноември 04, 2014, 09:38:54 pm »
Здравейте и от мен. Позволявам си да се включа в тази тема, поради факта, че и аз като вас работя експериментално над различни решения включително и тази на Руслан. Причината да влагам усилия и средства е най-вече идеята за получаване (добиване) на СЕ. Според мен принципа на получаване на СЕ в този случай и в подобните на него е, че тези устройства много приличат на "електронни" ПОМПИ. Знаейки от класическата физика, че земята е практически неизчерпаем източник на електрони, достатъчно е да създадем положителен (електростатичен заряд) и еднопосочен ключ с който да извличаме отрицателния заряд на земята и да използваме този поток за захранване на товар. Припомнете си физика за 8-ми клас раздел (електростатика). ТТ по принцип създава електростатично поле с голям интензитет. Идеята е чрез ТТ да се извлече от земята електронен поток и да се ускори до няколко хиляди eV (електрон волта), след това чрез бифилярна намотка и индуктор под формата на (решетка) ключ, същия да бъде трансформиран в поток с нисък потенциал (V) от високо енергийни електрони. Принципа на ускорителя на частици в ЦЕРН е същия само, че там за ускоряване се ползва магнитно поле, а в случая електростатично поле генерирано то ТТ, а източник на частици (в случая електрони) е земята. Споделям това с Вас защото съм почти на 99% убеден, че точно така се получават нещата. Изобщо не става дума за резонанс и каквито и да било процеси свързани с резонанс, а по скоро с много прецизно синхронизирана електрона помпа. Аз засега работя в тази посока, ще споделя с Вас само, ако постигна някакви реални резултати. Ще ми бъде интересно, ако и някой друг споделя тази идея.


От земята, вярно, хиляди пъти вярно.
Но как ще заредиш свързан кондензатор с земята.
Та нали се досещаш как на физиката и се вдигат краката.


Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #263 -: Ноември 04, 2014, 09:46:32 pm »
@Антон , какво си показал колега ?? Един качер и то много лошо настроен , аз от такъв качер с 12 волта вадя 4 см стример и паля 150 вата ЛНЖ от 30 см с приемник, също с такъв качер и с диоден мост без земя пълня 200 миктофарада  капацитет 1000 волта (Благодарение на  Пировесо - добре , че има хора като него) и комутирам по 300А ток  през дросел  естествено за около 100 милисекунди. И друго ще ти кажа - колекторен мотор от ъглошлайф с помоща на три кондензатора и качер през самия колектор на двигатея комутирам кондензаторите и го въртя от качера само - ама не се изхвърлям като теб, защото не съм си повярвал като теб и мисля обективно и най важното  - много добре си помисли кога да кажеш ХОП.
До колкото разбирам имаш  още 1 час и 15 минути да се лигавиш с потребителите на форума. ДЕРЗАЙ!

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #264 -: Ноември 04, 2014, 09:52:23 pm »
Тази схема бачка но е проблемна.
Постоянно мърда честотата.
Ще ти кажа как да я пуснеш, на скайп от 7.30 до 15.00 часа.
Шопо е казал. Требе си видувание.
Но това е просто пример.
Много е дървена.
Капанадзе работи с преръйватель.
Там е ключа от мазето.
Дори  Роман тества с него , знае хилядите проблеми.
Преръйватель !!!!!! И...
Ей тук като гледам си казал, че схема на Руслан бачка, а сега казваш, че не бачка - ти през 10 минути си сменяш обхвата бе човек...
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 01:18:14 pm от atos »

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #265 -: Ноември 04, 2014, 09:54:46 pm »
Хуваво е да кажеш хоп, но и да има с какво!!!!
Навий две ТТ .
Пусни първата и наблюдавай втората.
Знам че е изнервящо.
Извинявам се на потребителите на форума.
Искренно,най искренно.
Но идеята не е да дърпаш от качера а да деградираш земята !

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #266 -: Ноември 04, 2014, 09:57:16 pm »
Някой спомня ли си от коя книга е тази страница или кой я публикува? Аз съм я разпечатал от някъде. На картинката в ляво позиция 'а' е стояща вълна и са изобразени тока и напрежението как са в по дължината на проводника. А 'б' е когато е заземен единия край. Получава се два пъти по ниска честота на стоящата вълна ??? Според мен същото е и с ТТ в който има стояща вълна.
« Последна редакция: Ноември 04, 2014, 10:08:23 pm от valex »

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #267 -: Ноември 04, 2014, 10:01:49 pm »
Coke,това беше преди седмица.
Вече нещата се развиват по друг начин.
Както видя , старата установка тип  Руслан е във миналото.
Вече имаме цел !
Ако на някой му трябват части от нея , подарявам ги.
Беше напълно работеща. С 60w лампа.
Във тази книга Valex това което ти трябва го няма.
Вече щеше да има СЕ централи.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #268 -: Ноември 04, 2014, 10:04:13 pm »
Anton , въпросът ти е некоректен. Кондензатор ще го заредя без никакъв проблем през земя. Просто на единия край ти е необходим положителен заряд. Направи си прост експеримент. Вземи електролитен кондензатор, вържи минуса към парното ако искаш или към умивалника ( където искаш) , а положителния полюс го вържи към метална топка която не е заземена. Премери с Волтметър(високоомен) напрежението на кондензатора след един ден и тогава ще говорим. Добре е преди това да го разредиш :) Теста съм го правил с 1 мФ.  Между другото ще ти напомня, че електростатичните заряди от земята и атмосферата създават електростатично поле, което близо до земната повърхност е еднородно и е с интензитет Е= 130V/m . Руслан също допуска получаване на СЕ чрез преобразуване на потенциалната енергия на това поле в кинетична енергия извършаваща работа, или както се казва земята е най-големия генератор, въпроса е как да извлечем (по индуктивен път), нищожна част от тази енергия.

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #269 -: Ноември 04, 2014, 10:08:32 pm »
Колега, ти имаш ли представата колко бързо трябва кондензатора да се възстановява.
За да имаш 3kW постоянна енергия и от какво.
От нещо постоянно или ЧЕЗ.
Нали ?
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 01:19:02 pm от atos »