Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 682965 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #105 -: Октомври 24, 2014, 07:49:34 pm »
Здравейте колеги,
Според мен има някой неща сбъркани, от теоретична гледна точка.
Първо генератора работи като пистолет за боядисване или динамичната и статичното налягане е константа и се създава ниско налягане. Това важи може би за постоянен ток и един тип флуид.
В електрически вариант имаме два вида ток, ток на проводимост и ток на разместване, отместване сменяване/ сменяване на зарядите/.
Второ трябва се създаде стояща вълна. Стояща вълна е защото енергията стои и се преобразува от кинетична в потенциална и обратно, в електрически вариант от магнитна в електрична и обратно. Честотата на преобразуване е удвоена.
Коментар: До сега не съм видял пистолет за боядисване да работи в синусоидален режим, или импулсен, за този метод трябва импулсен режим на електрониката и резонанс да липсва апериодичен режим.
От стояща вълна енергия няма как да се получи повече защото е константа.
Стоящата вълна е частен случай на интерференцията и тук виждам развитието, аритметичното и геометрично събиране или закон за квадратите според Серл. За това Руслан събира качер със стояща вълна. Стоящата вълна е с удвоена честота спрямо възбуждащата. Стояща вълна лесно се реализира технически, отколкото три отделни честоти.
Стояща вълна лесно се реализира, заради удвоената честота, трябва параметричен резонанс. Заради двата вида ток имаме и реактивна енергия и трябва реактивни елементи за преобразуването на един вид в друг.
Едно просто решение  решение дава Тесла еднопроводникова, схема средата се ползва за реактивен елемент, капацитет, еластичност или реципрочното гъвкавост.
В Схемата на Руслан това е залегнало в качера, Вместо вилка на Авраменко се ползва бифилярна бобина, но настройката е трудна. Решение на проблема според мен е резонасна бифилярка със свързан реостат. Въртенето на реостата се настройва резонанса на резонасната бифилярка. 

 
« Последна редакция: Октомври 25, 2014, 02:08:03 am от atos »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #106 -: Октомври 24, 2014, 08:07:09 pm »
@ Антон
Осцилограми на дрейна на пуш-пула и бифиляра, както и осцилограма на бифиляра чудесно резониран и индуктора -граната  малко извън резонанс , но ще натаманя нещата  все пак това ми е дирeктно след навиване без каквито и да е корекции.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #107 -: Октомври 24, 2014, 08:14:16 pm »
Колега осцилограмите са добри, във фаза са, активна енергия. Сложи кондензатор и се опитай да ги дефазираш на 90 градуса, да имаме реактивна енергия.

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #108 -: Октомври 24, 2014, 09:09:49 pm »
Ок. Браво. Но !
Както ти казах пуш пула е проблемен .
Виж осцилограмата която пуснах преди няколко поста.
Един импулс с възможно към дясната половина на върха на синусоидата.
Тези затихващи трептения са в следствие на не настроен резонанс в инвертора. Удряш 15кхц, но бобината продължава да резонира.Вкарай я в резонанс напреженовата и ще имаш база старт. Трябва да е синус. Тази схема няма синхронизиране и навсякаде стоят синусоиди. В противен случай няма да разбереш на кой хармоник работиш.
Сложи кондензатор . Изкарай синус напрежение и синус ток. Без качер само на биф. Максимум напрежение . Наблюдавай иглите на бифа.
« Последна редакция: Октомври 25, 2014, 12:06:08 am от nizo »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #109 -: Октомври 24, 2014, 09:37:03 pm »
Аз не съм скептик. Но имам един тъп въпрос: Ако аз имам в къщи 1-2-3kW безплатна мощност защо ми е тока от енергото? Енергото ще съм го изключил много отдавна. В къщи ще има само устройства на СЕ и акумулатори.
Защо ВСИЧКИ получили СЕ си имат работа с енергото ??? Защо всички имат в къщи си ток от енерго ???
Единия отговор е, че електроенергията в Русия е многооооо евтина. За  друго решение не се сещам :(

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #110 -: Октомври 24, 2014, 10:23:11 pm »
Аз не съм скептик. Но имам един тъп въпрос: Ако аз имам в къщи 1-2-3kW безплатна мощност защо ми е тока от енергото? Енергото ще съм го изключил много отдавна. В къщи ще има само устройства на СЕ и акумулатори.
Защо ВСИЧКИ получили СЕ си имат работа с енергото ??? Защо всички имат в къщи си ток от енерго ???
Единия отговор е, че електроенергията в Русия е многооооо евтина. За  друго решение не се сещам :(
Трябва да се зададе тоя въпрос на видеоканала на Руслан и  на мен ми е интересно какво ще отговори.
@Anton
за днес мисля да спра - утре пак.
Напрежението в индуктора(гранатат) излезо от обхвата на сондата 1:10, а греенето в кондензатора на бифиляра се оправи като го смених с качествен такъв.
*жълтото е гранатата
*синьото е бифилярната

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #111 -: Октомври 25, 2014, 01:14:38 am »
Виж, тази къдравасинусоида ти я обясних вече , преди да си пуснал снимките.
Помагам до там да видиш че това нещо наистина работи.
Значи че и 2минути самозахранване са фактор за това.
Но на повече не се и надявай.
Нали вече споменах за това че честотното биене не е точен вариант.
Това е и причената да се пълни с електроника чиято единствена цел е да сравнява.
А всъщност Капи решава проблема Тесловски.
И веднъж споменава Прерыйватель ! Това е и лесен подход и надежден.
От схемата която реализираш 50Хц няма .Просто доказва принципа на работа.
Наличие на СЕ.
А после ?
Ти били се отказал от ЧЕЗ.
Не си готов , и Руслан не е.
Аз също.
Но един ден ще отрежа рекордомана, и този ден е близо !!!!
« Последна редакция: Октомври 25, 2014, 01:17:39 am от anton »

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #112 -: Октомври 25, 2014, 01:39:36 am »
http://dox.bg/files/dw?a=ad5e95975b
Е това трябва да имаш.
Камерата ми не е мн. Добра но се вижда добре.
Биф и синус.
Удар. !!!!

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #113 -: Октомври 25, 2014, 01:43:14 am »
Като вкараш качера импулса скача .
Згряваш ли ?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #114 -: Октомври 25, 2014, 04:00:07 am »
Рекордомана ще се реже, това е повече от ясно, а ЧЕЗ е по-добре да си тръгнат преди да, са фалирали , като останат без абонати.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #115 -: Октомври 25, 2014, 08:06:05 am »
Руслан навсякъде говори, че качера и пуш-пул генератора трябва да са синхронизирани и да работят на трети хармоник. Трудно постижимо и променливо при механични измествания на намотките. Не е ли по лесно просто да се раздели честотата на съответния коефицент и така да се подаде на генератора. Може да се направи и фазово изместване в коя да е посока.

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #116 -: Октомври 25, 2014, 09:34:38 am »
Така е, импулса който удря не трябва да се мести сам.
Трябва да се забие там и да не мърда.
Качера трябва да удари точно него.
Но coke е много далече за да пуска качер.
« Последна редакция: Октомври 25, 2014, 09:51:06 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #117 -: Октомври 25, 2014, 09:40:18 am »
Нали вече споменах за това че честотното биене не е точен вариант.
Това е и причената да се пълни с електроника чиято единствена цел е да сравнява.
А всъщност Капи решава проблема Тесловски.
И веднъж споменава Прерыйватель ! Това е и лесен подход и надежден.
От схемата която реализираш 50Хц няма .Просто доказва принципа на работа.
Наличие на СЕ.
Дай по-подробно обяснение за това как Капи решава проблема. Как така Тесловски?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #118 -: Октомври 25, 2014, 09:54:01 am »
@Антон, днес, утре най-късно пускам качера,време има, материали има, ноу хау (по скоро донт ноу) има така че действаме. Добра дискусия се оформи надявам се и крайния резултат да е добър.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #119 -: Октомври 25, 2014, 10:11:14 am »
Дай по-подробно обяснение за това как Капи решава проблема. Как така Тесловски?
Веско,виждам, че въпроса ти е към Антон, ама нека не почваме отзад напред. Първо да подкараме някакси жиците после ще направим анализ кое как на къде и чак на края ще оптимизираме.